Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kinek van weboldala amit...

Ddszabi2 kérdése:

Kinek van weboldala amit ingyen csinált?

Figyelt kérdés
nekem nem hiszik el hogy nem ingyenes mondjátok már meg hogy ingyenes

2012. nov. 28. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
exgamer.tk
2012. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

A kérdésed alatti mondat értelmezhetetlen. De maga a fő kérdés is további kérdéseket vet fel. Mi számít weboldalnak? Egy Facebook oldal annak számít? Mert az tényleg ingyen van. Vagy egy gportálos, ucoz-os oldal annak számít? Vagy egy xxxx.atw.hu-s oldal annak számít?


Egy honlapnál négyféle költségből áll össze a honlap ára:

- Domain név.

- Tárhely.

- A honlap elkészítése.

- A honlap üzemeltetése, karbantartása.


Mindegyikre létezik ingyenes alternatíva, bár általában ennek máshol kell megfizetni az árát. (Pl. reklámok, kisebb megbízhatóság, akadozó szolgáltatások, kötöttségek.)


A tárhely a legegyszerűbb kérdés, számos ingyenes tárhelyszolgáltató van. Az ingyenességért cserébe reklámcsík kerül az oldalra, kisebb a megbízhatóság, lassabb a szerver, vagy korlátozottak bizonyos funkciók (levélküldés). De ma már a tárhelyek sem olyan drágák, pár ezer forintból már lehet nagyobb, jó minőségű tárhelyszolgáltatást vásárolni.


A domain név is lehet ingyenes, ha aldomainről van szó. xxx.ingyenestarhelyszolgaltatoneve.hu. Illetve van ingyenes domain tér, a .tk. De egy valami.com vagy valami.hu domain névhez nem lehet ingyen hozzájutni, viszont nem is túl drága, évi pár ezer forint.


A honlap elkészítése általában a legnagyobb költség, mert ehhez szakértelem, több éves tapasztalat szükséges, és nem fél óra összedobni egy egyedi igényeknek megfelelő tárhelyet. Persze némi informatikai tudással fel lehet telepíteni egy Joomlát, Drupalt, Wordpresst, de minél egyedibb dolgokat akarsz csinálni, annál időigényesebb, szakértelem igényesebb a dolog. Akár egy Drupal alapú weboldal is kerülhet százezer forintos nagyságrendbe…


A honlap üzemeltetése, fenntartása az előző pont függvénye. Ha CMS rendszert csinál valaki, akkor a honlap megrendelője maga tudja üzemeltetni az oldalt, viszont egy CMS rendszer ugye drágább. Ha sima statikus oldalt csináltat valaki, akkor az olcsóbb, viszont megint csak szakértelem kell ahhoz, hogy valaki bele tudjon nyúlni.


Az utóbbi két pont az, amit az ember megcsinál ingyen is, ha jó barátnak lesz, ha olyan ügyért jön létre a honlap, amit fontosabbnak tart a pénznél, és legfőképpen, ha magának csinálja az ember.

2012. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

én csak annyit kérdeztem hogy aki csinált az ingyen,és hol


nem olyant minta a facebook oldal,hanem ahova fel lehet tenni dolgokat,képeket,videókat(de nem úgy mint a facebook-on)

2012. dec. 1. 15:09
 4/5 2xSü ***** válasza:

Pl. a saját táncegyüttesem honlapját ingyen csináltam vagy 10 éve. (Mára már nem él.)

Vagy a www.szamnovelo.hu -ba is besegítettem. (Egyik jó barátom csinálja, szintén ingyen.)

Vagy pl. a www.erenykerek.hu -t is ingyen csináltam.

2012. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki adta az exgamer-tk azaz az én weboldalam nevét ami most exgame.ucoz.hu lett nah de lényeg ingyenes. Bár legalább valaki reklámozta az oldalam :D
2013. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!