Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Aki estleg tud adjon már...

Aki estleg tud adjon már tippet modellvasút terepasztal készítésben. Milyen anyagból lehetne rendes hegyet készíteni? Gipsz, polisztir hab, sok újság papír?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 12:03
 1/5 émfidnbbdhb válasza:
NOCH terra-form rendszer.
2013. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Barkács, vagy mezőgazdasági boltokban kapható fém szúnyogháló. Kíválóan alakítható, a leg egyénibb domborzatot is el lehet vele készíteni. Kapcsozással szögeléssel lehet a keret kontúrjához rögzíteni, alá kell támasztani pár helyen, hogy ne lógjon be. Ezután sűrű faragasztóval átitatott gézlapokkal lefeded, száradás után jobb minőségű csemperagysztót (amelybe fa v. tapétragasztót is keversz a rugalmasság miatt) kensz tetszöleges vastagságban, ezzel ki is alakíthatod a végső formát, amíg meg nem szikkad kedved szerint alakíthatod simíthatod a felszínt. Utána természetesen füvesítés, fák bokrok... Remek technika, es töredéke árban a gyári cuccoknak. Az "EPIVK" (Pécs) hatalmas N-es méretarányú terepasztala is ezzel a módszerrel készült,ámulatbaejtően élethű
2013. jan. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtam, videóban 00:40 nél a terepasztal technikai jellemzőinek felsorolásánál is látható, utána pedig a végeredmény, ami sztem önmagáért beszél.
2013. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gipsz bazi nehéz és törékeny, de ügyes festéssel lehet belőle szépet csinálni, de én kerülném.

A purhab sziklákhoz jó lehet jó festéssel, de azt számold bele, hogy nagyon feldagad ám a fújás után.

A háló az szóba jön! :) Mega másik lehetőség az ún. papírmassé: megcsinálod a vázát a hegynek utána 6-8 réteg újságpapír és minden rétegre tapétaragasztó, így jó átázik és száradás után megkeményedik és szuper kemény és könnyű lesz! Believe me, csináltam már kétszintű asztalt is! :D

2013. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!