Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megdöbbenve vettem észre,...

Megdöbbenve vettem észre, hogy szinte minden origami hajtogatáshoz olyan papírokat használnak, ami csak egyik oldalon színes. Ellentétben a megvásárolt origami papírok, amik kétoldalon egyforma színűek. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Aki jártas az origamizásban, kérem, segítsen, mert én nem értek hozzá, bonyolult dolgokba nem is akarok belekezdeni, csak az alapokat szeretném elsajátítani, aztán idővel lassan beltanulgatni. De mi ez a kavarodás a laopk színével?? köszönöm

#origamipapírok
2012. szept. 23. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok fajta origami papír van, az amelyik egyik oldalán színes másikon nem az lenen a leggyakoribb. Igen van olyan ami mind a 2 oldalán egyszínű, van olyan aminek egy lapján már több szín szerepel, vannak kör alakú origami papírok, sok fajta van.


[link]


[link]

2012. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod! Látod, én ezt sem tudtam,azaz, h többféle papír létezik, ráadásul még többszínű is lehet egy oldalon. A limken már jártam, de azt is köszi
2012. szept. 26. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugye a lap 2 oldalán lévő eltérő szín a végeredményben fontos. Például ha egy mamutot hajtogatsz barna-fehér papírból, akkor a végeredmény: barna test, fehér agyarak.

Vagy katicabogárnál piros-fekete lap esetén piros páncél, fekete pöttyökkel.

Az egy oldalon több színű papírok: azok talán kimondottan egy modell meghajtogatására készültek.


Amúgy ha szerzel mondjuk A3-as papírt, akkor nyugodtan belekezdhetsz nehezebb dolgokba is, mert végülis az összes modell csak völgy- és hegyhajtásokból áll! :-)

2012. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!