Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mondanátok nem nagy követelmén...

Mondanátok nem nagy követelményű hátulról mutató rpg pc játékot?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hátulról mutató? Akkor TPS játékokra gondolsz ?
2012. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen arra gondolok, csak nem tudtam a rendes megnevezését :)
2012. júl. 24. 12:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Most igazán nem tudom, mint a mount and blade, úgy hátluról mutató :) Nem tudom, hogy az most olyan vagy nem olyan.
2012. júl. 24. 12:58
 4/12 Alaque ***** válasza:
Elder Scrolls sorozatból Morrowind és Oblivion. Magasan a legjobb komputeres RPG-k. Alapvetően FPS, azaz belső nézetű lövöldözős (ez esetben inkább kardozós) játékok, de át lehet váltani hátulnézetes módra is. Meg a Skyrim is jó ugyanebből a sorozatból, sőt, nekem az a kedvencem, de annak van gépigénye rendesen. Egyébként elárulod, miért akarsz hátulnézetest mindenáron? Szerintem nincs bénább a csak külső nézetes játéknál. Már a Tomb Raider 1-ben is halálra idegesített. Ennél csak az irritálóbb, amikor nem elég, hogy külső nézetes, de még így izometrikusan fölülről látjuk a játékmenetet, és nem lehet normálisan előrenézni, nem lehet felnézni az égre, plafonra... Aki az ilyet kitalálta, azzal büntetném, hogy hátralévő életét izometrikus nézetből figyelve kelljen leélnie! :@
2012. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért mert általában ha rákeresek arra hogy rpg játékok mindig kiad valami felül nézetes szart azt meg rühellem, és ezért kértem hátulról nézeteset :)

A belülnézetessel nincs bajom, sőt az általad említett játékot le is szedem, ezúton megköszönöm :)

2012. júl. 24. 13:49
 6/12 Alaque ***** válasza:
Örülök, hogy segítettem! Ugye, hogy a felülnézetes, az ratyiság! Morrowinddel kezdjed szerintem. Nekem a tavalyi karácsonyi ünnepek rámentek a Skyrimre, előtte egy évvel az Oblivionra, azelőtt egy évvel meg a Morrowindre. :D Ha elkezded, nem bírod letenni!
2012. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már szedem is Morrowindet :)
2012. júl. 24. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Az Elder Scrolls-ok szerintem közel nem olyan jók mint a földkerekség legjobb RPGje :D a Star Wars Knights of the old Republic..én azóta keresek jó hosszú storys rpgket, a morrowindel én is toltam, aztán meguntam, fable, azt sem rossz de a kotor jobb..:\
2012. júl. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alaque ***** válasza:

Én is a Kotorral kezdtem az RPG-s pályafutásomat. Tényleg remek játék, jó a sztori, azóta is keresek olyan jó kis beszélgetős játékot, mint az. Mondhatjuk, hogy belőle tanultam meg angolul - szótárral a kezemben nyomtam végig a játékot. :D Akkor még nem volt hozzá magyarítás, meg ha lett volna is, internetem nem volt, hogy hozzájussak. Aztán évekkel később a Kotor volt az első játék, amihez letöltöttem magyarítást, de amikor megláttam, hogy mit műveltek a nevekkel, kifejezésekkel, milyen nyelvi pongyolaságokkal csúnyázták össze ezt a kifejezetten a szövegre építő játékot, hát az egy életre elvette a kedvem a magyarításoktól. De nem baj, mert legalább aktívan tartom a nyelvtudásomat a szabadidőmben is. ;)


Na de a lényeg, hogy az Elder Scrolls teljesen másik megközelítése az RPG műfajának. Jóval közelebb áll az "asztali" szerepjátékhoz, annál pedig kevés jobb dolog van a világon. Kotorban egy idő után rettenetesen zavartak olyan apróságok, mint például, hogy a sztori háromnegyedénél már körülbelül másfél tonnányi fegyver, páncél, fénykard, szeretetcsomag, küldetéstárgy és egyéb nyalánkság volt főhősömnél és bajtársainál, és közben vígan szaladgáltak fel és alá. Meg amikor kb. 25 000 kredit volt a zsebemben, elgondolkoztam, hogy a "valóságban" is lenne-e ennyi pénzem tizenöt-húsz csillagközi űrutazás után. Az ingyen üzemanyagnál csak a végtelen lőszer zavart jobban. Azt, hogy lineáris, nem róhatjuk fel neki, hiszen egy ennyire történetközpontú játék esetén tényleg macerás lenne megoldani egy amolyan Elder Scrolls-féle, határtalan világot, és valószínűleg több DVD-re rúgna a játék terjedelme, de az, hogy minden bolygón kapásból a jó helyen kezdjük el keresgélni, amiért jöttünk, talán kicsit túlzás. :P Persze ezek, amikor először játszottam vele, fel sem tűntek, annyira lenyűgöztek a küldetések szerteágazó történetei, és az, hogy mennyire szélsőségesen különbözőképpen lehet megoldani őket. A kedvencem a dantuini Rómeó és Júlia adaptáció, ahol mindenkit ki lehet nyírni, pontosabban rá lehet venni őket, hogy lőjék halomra egymást. :D Na az durva!


Mindent összevetve, ha nem játszottál még túl sok RPG-vel, és nem zavar a linearitás, akkor tényleg a legjobb játékok egyike. Meg amúgy is. Ráadásul az egész Star Wars legkirályabb figurája Jolee Bindo! Sőt, az egész Univerzum legkirályabb figurája Jolee Bindo! Ő a példaképem! :D


Szóval, kedves kérdező, ha amolyan igazi RPG-t akarsz, amiben azt csinálsz, amit akarsz, az leszel, ami akarsz, arra mész, amerre akarsz, és ha nincs kedved, még a küldetéseket sem csinálod meg, akkor Elder Scrolls a te barátod. Ha viszont egy kifejezetten a párbeszédekre épülő, 90%-ban történetorientált, szerteágazó cselekménnyel bíró, emészthetőbb játékot szeretnél, a jó és rossz örök harcáról szóló tanmesék szereplője szeretnél lenni, mindezt a világ legrészletesebben kidolgozott, legmonumentálisabb fantasy-sci-fi világában, akkor a Kotort ajánlom. A maga nemében mindkettő kiváló szórakozás, imádom őket.


Ja és az Elder Scrolls még abban is viszi a pálmát, hogy a MorroHun Teamnek köszönhetően a világ legjobb magyarításai készülnek hozzá. Innét lehet letölteni a teljes Morrowind magyarítást: [link] Ez az egyetlen magyarítás, amivel eddig találkoztam, és nincsenek benne égbekiáltó nyelvtani baklövések.


Jó szórakozást! :)

2012. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alaque ***** válasza:
Ja és a Kotor kifejezetten hátulnézetes :P
2012. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!