Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Anyám nem engedi, hogy airsort...

Anyám nem engedi, hogy airsortom legyen, pedig már megvan rá a pénzem. Többi lent. (? )

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónappal ezelőtt beszéltünk erről, akkor nagy nehezen, de rábólintott. Most amikor meglett rá a pénzem, nem engedi, hogy megvegyem... Pedig 16 évesen van felelősségtudatom... Javaslatok?

2012. jún. 29. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos kedves barátom ez egy olyan dolog amibe neki (szüleid) igen komoly beleszólása van.

Mivel nem vagy még nagykorú, ezért a szüleid felelősségére űzheted ezt a tevékenységet. Tehát a felelősségtudatot lehúzhatod a vc-n.

Ha egy játék során a kialakult problémás helyzetet nem jól kezeled le, és annak bármilyen jogi következménye lesz, akkor a szüleid és csak aztán te szívod meg a levét.


Én lassan 4éve airsof-ozok, benne vagyok egy csapatban, majdnem minden második héten kit vagyunk saját pályán, és még a barátok között is van olyan, hogy szét kell választani két embert, mert az egyiknek elborul az agyvize. (pedig felnőtt emberekről van szó)

a szabad pályákon meg egy rámállom játszani ahol a "hétvégi rambok" sz*rnak a "MASZ" szabályzatra.


Nem mindenki képes jól kezelni az indulatait a sikertelenségéből adódóan!

Főleg, hogy sokan nem a becsület játék miatt kezdik el ezt a tevékenységet.

Persze adrenalin pumpa és nem hallhat bele az ember.

A legnehezebb azt felfogni, hogy annak aki ebbe a darálóba bekerül, az tisztában van azzal hogy ez nem a fegyverekről és a katonai szimulációról szól.


Nézd, ha elég értenek érzed magad, akkor a szüleid szemszögéből is vizsgáld meg a dolgot!

És látni fogod, hogy miért nem hajlandók rábólintani erre a hobbira.

Érdemes kompromisszumos megoldásra törekedni a szülőkkel, mert ők is voltak gyerekek, ezért tudhatnák, hogy nem célravezető módszer ha valamit tiltanak.

2012. jún. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Vagy féltenek vagy pedig hülyeségnek tartják gondolom.

Én a helyedben inkább vennék egy motort vagy egy jó notebookot. Ne pazarold el most 16évesen erre a pénzed ráadásul lehet meg is unod majd egy idő után. Várj vele még pár hónapot és ha még akkor is vágyni fogsz rá akkor anyádnak is enyhül majd a szive.

2012. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Ezt 16 évesen írom, kb fél éve airsoftozok. Egyszer borult el az agyam: a gyerekbe még párszor belelottem miután kiállt, mert nem vallotta be az elso találatokat. Ilyenekkel is számolj, hogyha egy hibás fustos felrobbanik melletted, akkor a fuled látja kárát (1-2 nap csengés, pár hét utóhatás). Nem a fegyverek a veszélyesek, hanem mondjuk, hogy kitorod a lábad, alakadsz valamiben, szétvered a képed. Ha mondjuk kilovik a dobhártyádat, akkor szívtad. Elsosegélycsomagot érdemes magadnál hordani (volt már rá szukségem).

Lehet van felelosségtudatod, de nem csak magadra kell figyelned, hanem a társaidra is. Úgy kell veluk beszélned, hogy nem parancsolgatsz, hanem elhiteted veluk, hogy ok is így akarják ahogy te. Az airsoft veszélyes.


Vissza anyádhoz: ne úgy add be neki, hogy "megyek lodozni a haverokkal", hanem úgy, hogy "megyek 6 órán át futva izzadni 15 kg felszereléssel magamon". A sportot nem fogja tiltani, de a militarista hajlamaidat igen. Ilyeneket is tudass vele, hogy ez a játék javítja a problémamegoldó kézségedet (mert probléma lesz), megtanít irányítani egy csapatot, vagy éppen alkalmazkodni. Sokat leszel jó levegon. És ami fo: TE szerzed meg a PÉNZT és nem toluk KÉRED!

2012. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
77%

Én is így vagyok velem,anyám nem engedi.Lassan énis 16 leszek.Van Nagyapámnak 2 légpuskája,azzal lövöldözhetek,de az airsoftot nemengedi!Vagyis azt nem engedi,hogy saját AS fegyverem legyen.

Paintballozni simán szó nélkül elengedett.De ha mennék is játékra nemakarok 150Fps-es "cseresznyemag köpködővel" futkozni,mint egy idióta.

A másik dolog,meg hogy imádom a fegyvereket :D

2012. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!