Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Airsoft fegyverek (Nagyon...

Airsoft fegyverek (Nagyon fontos a gyors válasz! )?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most töltöttem a 14 évet! Szeretnék egy gyengébb rugos airsoft fegyvert csak célba lövésre ugy 40-50 méterre!

Fegyvert azt kaptam,de valamiféle engedély kell és egyáltalán használhatok e ilyent,természetesen szülöi engedélyezésem van :)!

Adnátok kérlek szépen válaszokat ?



2012. ápr. 22. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Engedély nem kell hozzá.Csak annyi,hogy múlj el 18.A szállításnál szoktak a rendőrök b@sz@kodni,de ritka ha megkérik,hogy nyisd ki a táskád.Mondjuk nálam már volt,hogy ki kellett nyitni és egy Ak-47-es volt a sport táska alján meg egy csomó tölténytár :D Kicsit néztek,de nem volt semmi.

Használni csak szülői engedéllyel szabad ha még nem töltötted be a 18-at.És csak airsoft pályákon lehet használni,de ezt szerintem nincs ember aki betartja.Mi is keresünk olyan erdős részt ahol nincs turista ösvény,de nagyjából járható a terep és ott szoktunk lövöldözni egymásra.


Itt van hivatalos változatban is:


[link]


[link]

2012. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Még lenne egy kérdésem! Tehát én is használhatok airsoft pályákon airsoft fegyver,de ha esetleg pár barátommal egy elég ritkán járt erdőbe és ott játszanánk akkor,kaphatok büntetést esetleg ha egy rendör észreveszi? Mellesleg felnöttek is lennének ilyenkor,mert ök szeretik az airsoftot!

2012. ápr. 23. 06:15
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Legalább 16 évesnek kell lenned hogy játszhassál (hivatalosan) de akkor is csak szülői nyilatkozattal hivatalosan (ha ott ezek a "felnőttek" sem tartatják be veled, akkor elég komolytalanok. (mi ilyenek ellen nem is játszunk, illetve messziről elkerüljük őket)


2. Nem a gyenge airsoftok jellemzője hogy 40-50 méter a hatásos lőtáv, sőt az már erős közép/felső-közép kategória.


3. Ahhoz hogy játszhassál, maradéktalanul kell ismerned a MASZ-t (Magyar Airsoft Szabályzatot) Ott benne van hogy 16 éven aluliaknak nem játszhatnak. Idézem:


"11. Korhatár: a minimum életkorhatár tizenhat év, tizennyolcadik életévüket be nem töltött személyek csak egy nagykorú játékos felügyelete mellett, írásos szülői engedéllyel (lásd Melléklet) vehetnek részt a játékokon."

2012. máj. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!