Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nyelvtanulás gamer módra! Ki...

Nyelvtanulás gamer módra! Ki csinál még ilyet?

Figyelt kérdés

Én azt csinálom, hogy direkt nem magyarítom a játékokat, és ezt használom Angol tanulásra :) Nyolcadikos vagyok, de ennek ellenére szerintem legalább kétszer nagyobb a szókincsem, mind az osztálytársaimnak !

A kérdés ennyi lenne: ki csinál még ilyet, vagy hasonlót ? Ha igen, mit ?



2012. ápr. 13. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sem magyarosítottam soha semmit annak idején, meg ma sem.

Inkább vettem a fáradtságot hogy megértsem. Neten is inkább a külföldi nyelvű oldalakat részesítem előnyben pl. a wikipedianal, vagy a valamit keresek is legtöbbször más nyelvű oldalon vagyok fenn, mint magyaron..

2012. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
játék nyelven lehet h megtanulsz, de az nem a hétköznapi angol, valamire csak jó lsz
2012. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennek az a nagy hátránya, hogy ha mondjuk sok háborús játékot játszol, akkor a katonai szlenget valóban jól fogod tudni. De a való életben az átlagemberek kevésszer mondanak olyat, hogy "Weapons free", meg "Cleared to engage", "Watch my six", "Target down", "Sniper on the roof", "Target sighted" :D
2012. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha meg valami nem sikerül, "Mission failed!" :DDD Viccet félretéve azért vannak olyan játékok amikben bonyolultabb szövegek is vannak. De ahogy az első válaszban írtam, az egész internet végül is egy nagy tankönyv. És ha valaki a hasznosat a jóval összeköti, az könnyebben is tanul.
2012. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én többnyire RPG játékokra gondoltam, amikor válaszolgatni kell, és bogarászhatom hogy melyik mi. Vagy mentek egyet, és ha nem a várt dolgok történnek a válaszomra, akkor betöltöm és kész :_D
2012. ápr. 14. 17:12
 6/9 Sipos Trisztán ***** válasza:
Énis igy tolom ötödikes vok de mégis vagy 20x többet tudok angolból mint az osztálytársaim (3 éves korom óta kockulok)
2012. ápr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt mondtam :) Én Sacred 1-el kezdtem, Angol nyelven... és akkor százalék számítás, bónuszok, Angol nyelv... az aztán kemény kiképzés volt :)
2012. ápr. 17. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz, szerepjátékokkal már jobb a helyzet, ott még olyan szerkezetek is "beleégnek" az agyadba (szenvedők, függőbeszédek), aminek a szabályait mások véres verejtékkel magolják be, te pedig mindig helyesen mondod gondolkodás nélkül, annyit hallottad már:)
2012. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pl. "a" és "an" névelő. Én soha nem tévesztem el, osztálytársaknál pedig rendszeres hiba :) De nem is tudom, miért nem lehet ezt megérteni... hiszen olyan pofon egyszerű, mint a Magyarnál: "a" és "az"
2012. ápr. 18. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!