Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik PC-s kalandjátékra...

Szasz89 kérdése:

Melyik PC-s kalandjátékra gondolok?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm mindenkinek, aki rászánja az idejét regényem elolvasására és próbál segíteni.


Valószínűleg a 90-es évek második felében adhatták ki, mert még Win95-ön játszottam rajta.

A játék fölülnézetes, egy választott karakter végignavigálása a cél egy bonyolult, veszélyekkel teli (csapdák és ellenségek), ám lineáris útvonalon. Olyannyira fölülnézetes, hogy karakterünknek tulajdonképpen csak a feje búbját meg a vállait látjuk, de 3D-ben mozgunk: különböző magasságú platformokra lehet fel és onnan leugrálni, többek között magasabban/alacsonyabban fekvő kőfalakra vagy gigantikus, fekvő fogaskerekekre, amik közé szorulva palacsinta lesz belőlünk.

3 karakter választható: egy törpe (ez biztos, demoban választható volt), egy emberi nő és egy férfi. A nő valami varázslónak tűnt a "vedd meg a teljes játékot képek" alapján.

A törpe fegyvere egy böhöm nagy kalapács volt ami közelharcban összelapította ellenfeleinket. Manáért cserébe kék aurában fluoreszkálva elhajíthattuk, így vált távolsági fegyverré. Több mana árán speciális támadásként a törpe felugrott a levegőbe és iszonyat nagyot csapott a földbe, pechére a közelben lévő ellenfeleknek és beremegett a képernyő.

Az ellenfelek, ha jól emlékszem gonosz szörnyek lehettek.

A játék hangulata komoly volt, semmi köze a Marios platform ugrabugrákhoz.

Sajnos se a kiadóra, se a játék nevére nem emlékszem, egy képről rögtön felismerném, de eddig hiába kerestem.


2012. márc. 31. 15:32
 1/4 anonim válasza:
Golden Axe
2012. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem. A Golden Axe 89-es, nem is beszélve arról, hogy véletlenül sem felülnézetes.
2012. ápr. 1. 00:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem nagy segítség, de próbáld így:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott ez a módszer már MobyGames-szel. Több óráig tartott mire átnyálaztam a tartalmat, de nem találtam meg. Elég fárasztó volt, ahogy időm engedi átnézem a wikipediát, de nagy meló lesz.
2012. júl. 28. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!