Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet olyan játékot...

Hogyan lehet olyan játékot csinálni, mint a minecraft?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy játékot csinálni(az idő nem számít) ami olyan mint a minecraft.. lehet akár építős is. Ez lenne az első játékom, tehát játék készítésben kezdőn aluli vagyok.:d Nagyon szépen kérem a számítógép zseniket, vagy akiket minimálisan is érdekel a játék készítés, hogy legyenek szívesek segíteni.
2012. márc. 3. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tanulj meg java-ban programozn
2012. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Taníts meg.:)
2012. márc. 3. 19:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tom hány éves vagy, de ez nem így megy. Programozói tudás, grafikai tudás, modell editálási tudás, 5* matek felsőfokon, és több ezer java kód. És pont egy kölök akar egy világsikerű játékot elkésziteni? Hm... hát én is elkészítem a minecraft-ot me' unatkozok.
2012. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem tudod mire vagyok képes.:)
2012. márc. 4. 12:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kötelezô java-ban, ha c# ban próbàlnád akkor van egy TechCraft nevû járék ami olyan mint a minecraft és még a forrás

kódot is oda adják.

2012. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha olyan sok mindenre lennél képes nem kérdeznél ilyet. Hány éves vagy? Igazat!

Ja, és ha olyan okos vagy akk kezdj neki C++ba. És ne kérd h tanítsanak meg, mert ez nem 5 perc.

2012. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz egyszerű! Sokat kell tanulni. És ha Minecraft jellegű játékot írnál, ne JAVAba tedd. Ne essél bele abba a hibába, mint a Mojang. Talátam a napokban egy MC-éhoz hasonló terepgenerátort illetve komplett motort (forráskód nélkül), de majdnem 10x gyorsabban futott, mint a Minecraft. A Java, lassú, a Minecraft egyébként is rosszul optimalizált.


Kérdésedre válaszolva, sokat kell tanulni hozzá. Programozás alapjaival, logikájával kellene kezdeni.


És nem lehet 1-2 nap alatt megtanulni, ez egy hosszú idő. És amilyen egyszerűnek tűnik a Minecraft, annyira bonyolult.


Helyedben még nem egy Minecrafttal kezdenék. A terepgenerátora elég komplex, ráadásul azt optimálisan megírni, hogy teljesítményben jó legyen, megint egy kihivás (egyébként a Mojang ezt jól csinálta, legalább is ahogy észrevettem, szinte mindent megtettek, talán a JAVA miatt lassú az egész).

Ha pedig motort kellene ajánlanom, akkor Unity 3D.


Előnyben lennél, ha tanultál volna suliban valami nagyon alap programozást. Én is csak nagyon az alapokat tanultam, de lényegében önszorgalommal azzal már egész jó szintre fel tudom tornászni magam.


Amire rá kellene gyúrni:

maga a programozás, matematika, fizika, és szükséges a jó logika.


Unity 3D fórumán amúgy foglalkoznak ezzel, ha tudsz angolul, akkor sok hasznos információval gazdagodhatsz.


Pár ezzel kapcsolatos link:

[link]

[link]

[link]

[link] play

2012. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

nah ez a nem mindegy.. :DD


ha még azt sem tudod, h állj neki, régen rossz. én tanultam programozni, de elég nehéz.. még az alapok sem olyan egyszerűek karakteres felületen..

[link]

2012. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.
2012. márc. 6. 20:35
 10/12 anonim ***** válasza:

1. a játékodbol ha nem tanultál progizni hát valami ocsmány jöhet ki de tanulj és majd jó lesz akár minecraft nál is jobb lesz


2.hát az ember nem tudja mire képes

2012. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!