Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy kell használni a PCSX2...

Hogy kell használni a PCSX2 nevű programot?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha jól tudom, a pluginek már alapból jönnek az újabb releasekkel, így azokkal nem kell sokat vesződni (ha mégse lennének, akkor egyszerűen keress rá pcsx2 plugin néven). Legfeljebb a GPU plugint kell beállítani a VGA-dhoz, attól függően mennyire erős a géped. Ami még kell, az a PS2 bios. Ez sok helyen fent van, én piratebay-ről szoktam leszedni.

Még a beállításoknál be kell állítani a joy kiosztást, majd betöltöd a játékot (ISO-ból sokkal jobb), és lehet is nyomni. Persze ha támogatott, ugyanis nem minden játék fut. Sőt, tökéletesen csak kevés játék megy.


Illetve viszonylag erős gép kell hozzá: 2 magos procnál gyengébb vason nagyon fog szaggatni, illetve nem árt egy max 3 éves VGA sem. 1-2 GB RAM miatt sem fog elkeseredni, de a gépigény inkább játékfüggő (sudokuhoz nem kell akkor gép, mint FF12-höz vagy GT4-hez)

2009. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez túl bonyolúlt.én még csak tíz vagyok.Légyszives érthetőbben is elmagyaráznád.Csak azt értettem hogy be kell állítani az irányítást.A többit nem.
2009. jún. 2. 15:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

OK, a nulláról kezdem:


1. Szedd le ezt, és telepítsed:

[link]


2. Ahova telepítetted, oda készített egy "bios" nevű, üres könyvtárat. Ezt töltsd le, és másold be oda kitömörítve:

*****


3. Ezután indítsd el a progit. Első induláskor feldob egy üzit, hogy be kell állítani mindent. Amit nem árt beállítani:

Graphics pluginnél rákattintasz a Configure...-ra, és a Resolution listából kiválasztod a kívánt felbontást (egyébként ablakban fog elindulni).


Ha lemezképfájlokat akarsz futtatni (nincs igazi lemezed, csak netről, pl: iso, img, nrg, bin stb.), akkor a Cdvdrom plugint állítsd át "Linuz Iso DVD" pluginre. Ha igazi lemezt akarsz használni, akkor jó a Gigaherz plugin, csak a Config menüben válaszd ki, melyik meghajtót akarod használni.


First Controllernél lehet beállítani az irányítást. A Lilypad jó lesz, kattanj a Configra. Itt átmész a Pad1 fülre, és beállítod a gombokat (Előszőr rá kell kattintani a gombra, majd utána megnyomni a billentyűzeten/joysitcken a kívánt kombot).


Jobb alsó részen, a Biosnál kiválasztod az egyetlen elérhető bios-t (amit bemásoltál a 2. lépésben). Ezzel meg is lennénk. (Ha nem lenne itt semmi, akkor a jobb oldalon "Set Bios Directory"-re kattintva megkeresed a bios könyvtárat, és leokézod. Ezután már ott kell lennie.)


Ezután már elvileg használható a progi. File/Run CD/DVD menüből lehet elindítani a játékot. Ha igazi lemezt használsz, akkor egyből tölt, ha lemezképet használsz, akkor meg kell keresni.


Még hozzátenném, hogy ezek csak az alapbeállítások, a legtöbb gépen használható, de elképzelhető, hogy a te gépedhez más beállítások kellenek. Illetve, mint írtam, viszonylag erős gép kell hozzá. És a legfrissebb VGA driver legyen a gépeden.

Nagyjából ennyi.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Minden érthető.Már csak meg kell szerezni azt a játokot amit szeretnék.És aztán jöhet a teszt!
2009. jún. 4. 17:47
 5/13 anonim válasza:
helló éppen ez kéne nekem is csak nem találom a bios könnyvtárát!hol van?tudnál segítenni?
2010. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Ahova felraktad .


Kösz amúgy nekem is sokat segített .

2010. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Nekem megy a program, de nem tudok vele játszani :S

Elindul a "PS" az animációk után bejön hogy memória kártya 1 mellette a 2es, az 1es alatt meg egy CD. Rámegyek a CD-re, elsötétedik az ablak (mintha csinálna valamit) aztán visszadja ugyanazt a képet. Olyan mintha nem tudná beolvasni a lemezt. Pedig ahogy le van írva image filet beállítottam neki, mégse viszi. Kipróbáltam más CD izét kiválasztva és lemezről indítani de úgy sem ment:( Mi lehet a baj?

2010. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyors indításba csinálod és egyből bejön a játék(:
2011. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
a bios-t honnan kell letölteni?
2011. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

1.80GHz

1,00GB RAM elég lenne hozá hogy tudjak normálisan játszani?

2012. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!