Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Itt egy feladat aminek éjfél...

Itt egy feladat aminek éjfél a határa. Valaki megtudja csinálni?

Figyelt kérdés
A feladat:Egy nagy kockát építünk 23 darab kék és 4 darab piros színű, azonos méretű kis kockából. Mennyi lehet a nagy kocka teljesen kék színű lapjainak száma, ha az a lehető legnagyobb?
2011. dec. 11. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem 51
2011. dec. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én asszem rájöttem de erősíts meg. Egy nagy kockát szóval hat lapja vén vagyis öt .ugye?
2011. dec. 11. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 3. Mert egy piros kockát beteszel középre, az ok, marad 3... Azt berakod mind 1 oldalra, akkor a középső oké, de a másik 2 szélen lesz, ergo átüt a túloldalra is...
2011. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
?? Egy kockának 6 oldala van, nem öt. 27 db kis kockából úgy tudsz csinálni, hogy 3*3*3-as lesz. Tehát 3 kiskocka sorba, majd alá még 3 aztán még 3, ez az alja. Erre ráteszel megint 3*3 sort, végül a tetejére még 3*3-at. Így lesz kocka. 4 db piros színűt meg nem tudsz eltüntetni benne, csupán egyet, amit beleraksz a közepébe. A másik 3 mindenképpen ki fog látszani. És mivel a nagy kockának 6(oldalai száma)*9(1 oldalon lévő kis kockák)54 lapból áll a külseje, ebből levettem a 3 pirosat ami kilót, és így lett 51.
2011. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!