Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit kell tudni a Wii-ről?

Mit kell tudni a Wii-ről?

Figyelt kérdés
Karácsonyra Wii-t fogok kapni és nem nagyon ismerem ezt a konzolt. Ds/3Ds játékokat lejátszik? Csak a távirányítóval lehet irányítani? Milyen kiegészítők vannak hozzá? Van rajta Wi-fi?
2011. okt. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdjük az alapoktól:

A régi fajta Wii(a nagyobbik) visszafele támogatottságban a GameCube játékokat futtassa, illetve a magára a készülékre a Wii-nek szánt játékokat futtatja. DS illetve 3DS játékokat nem futtat. Van a kisebbik, ami novemberben fog idén megjelenni, az nem tartalmaz GameCube "részleget" magában, ezáltal csak a Wii játékokat futtatja.

Kontroller: Van a WiiMote, ami maga a távirányító, egyben a kontroller is. Emellett elengedhetetlen hozzá szinte minden játékhoz egy Nunchuk, ez is fontos hozzá. De ha ezek nem szimpatikus kontrollerek és jobban szimpatizálsz a szokásos konzol kontrollerhez akkor van a régi kontroller a Classic Controller, amely a régi SNES(Super Nintendo Entertaintment System) konzol kontrolleréhez hasonlít) illetve a Classic Controller Pro amely kicsit kényelmesebb fogással van felszerelve. A kontrollerekről angol nyelven itt informálódhatsz: [link]


Kiegészítők: sok játékhoz adnak ajándékba kiegészítőt, ez a játék kategóriájától függően adják hozzá, például halász játékokhoz szoktam látni pecabotot amibe bele kell rakni a WiiMote-t illetve a Nunchuk-ot. Van még jópár kiegészítő, például a The Legend of Zelda játékokhoz kardot, pajzsot illetve tőrt is adnak(ezeket a SpeedLink gyártja, hivatalosan nem kapható a Nintendo márkanév alatt). Van még akciójátékokra szánt kontroller is, például pisztoly vagy sorozatlövő fegyver kialakítású, ebbe is bele kell rakni a WiiMote-t illetve a Nunchuk-ot. Például a Mario Kart játékhoz kormányt adnak, ebbe belerakod a WiiMote-t és a kormánnyal vezethetsz a levegőben(:-)). WiiFit játékhoz adnak egy táblaszerűséget, erre rá kell állnod a játék alatt és ezzel csinálod a fitnesz mozdulatokat amit a játék mutat. Illetve még sok más kiegészítő is található. A kiegészítőkről angol nyelven itt olvashatsz: [link]

Internetkapcsolat: van rajta WiFi, amennyiben WiFi Router-ed nincsen és nem is tudsz csatlakozni vezeték nélkülin akkor LAN csatlakozóval is tudsz csatlakozni az internetre. Amikor csatlakozol először internetre, le kell töltened a szükséges frissítéseket. Ha ez megvan, akkor a Wii menüjében jó pár internetes funkció lesz elérhető, például időjárás jelentés, hírek olvasása, játékosok ranglistája, böngészhetjük a netet, szavazó részlegben szavazhatunk, stb... Játékokat Online is lehet játszani, ezt Nintendo WFC-nek nevezik. Itt is csinálhatunk magunknak karaktert amellyel később jó pár más játékban is szerepeltethetünk. A Wii-n játékokat is tölthetünk a WiiWare-ről, pontokért cserébe, de demókat is tölthetünk le akár.

Én véleményem szerint a Nintendo Wii egy nagyon jó konzol, akár az egész családot el tudja szórakoztatni az unalmas órákban, karácsonykor összegyűlni elé egy igazi álom. Ha a Nintendo Wii-t választod, egy új világ tárul eléd. Én csak annyit mondok, hogy előre is gratulálok a Wii-hez!:-) (Ha bármi kérdésed van, csak kérdezz itt bátran:-))

2011. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen ezt a részletes ismertetést :-D

Ami még érdekel: Van rá mód,hogy tört játékot vigyen(olyan ra gondolok mint ps2-őn a csippelés vagy Ds-en az R4)? Továbbá ilyen módon http://www.youtube.com/watch?v=rh2yiJ0wa9A lehet csatlakozni a Wii-re Ds-el?

2011. okt. 16. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
DS-el a Wii-re módszerről már hallottam, de, hogy igaz-e azt bocsi de nem tudom. Hogy tört játékot futtatni úgy tudom lehet, de bocsi erről nem szeretnék beszélni, mert ezzel olyan mintha hátba szúrnám a kedvenc konzolgyártóm:S
2011. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké :-/

És amúgy menyire gyakran hibásodik a konzol? Csak mert nem szeretnék törzsvásárló lenni a szervizbe :-D

2011. okt. 16. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendkívül ritkán hibásodik, volt nemrégen egy teszt, hogy mennyi konzolt szállítanak szervizbe, a Wii-ből 1000 darabot se vittek be meghibásodással míg a többi konzolból vagy 3000-et vittek be. Szóval a hibásodástól nem kell félni:-)
2011. okt. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!