Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » "törölgetős" játék mi a lényege?

"törölgetős" játék mi a lényege?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy nembirok rájönni enek a játéknak a lényegére : szóval 2en kell hogy játsszák pl : ÉN + X szóval mondunk egy számot és egy táblára annyi vonalat írunk.. aztán mindenki vagy 1vonalat törölhet vagy 2vonalat ésha törölt utána én törlök utána megint ő és megint én..és az nyer aki utoljára törli le az utolsó kettő vagy utolsó vonalat mi ennek a taktikája? hallottam már azt is hogy úgy kell törölni hogy nekem mindig páros jöjjön ki az ellenfélnek pedig páratlan.
2011. okt. 3. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Fogadok, matekfaktos/matekszakkörös feladat.

Az a lényeg, hogy a végére három maradjon, és az ellenfél következzen. Így vissza lehet vezetni, hogy akkor is jó, ha 6 marad, és az ellenfél jön, akkor is, ha 9 és ő jön, stb. (Megjegyzem: Ha 6 marad, és az ellenfél 1-et töröl le, akkor te 2-t, ha ő 2-t, akkor te egyet; és ez ugyanígy van a 9-nél, 12-nél, stb.) Tehát az a lényeg, hogy te mindig a 3-mal osztható számokra érkezz, és ne hárommal oszthatóval kezdjetek. :D

2011. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!