Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ért valaki a MUGEN-hez?

Ért valaki a MUGEN-hez?

Figyelt kérdés

2 hónapja találtam rá a Mugen nevezetű játékra és nagyon megtetszett,de csak az alap 16 karis változata volt meg így most leszedtem a "Winmugen" változatát! Itt már van karakter hely bőven de hiába írok be új karit(2 van alapból) megjelenik az ikonja de a kiválasztó átugrik rajtuk...mit csináljak?


Az alapkari kódja:

CVS_Ryu-Omega God, stages/orig_stealth(HR).def, order=1

És amit én írtam:

Vergil, stages/orig_stealth(HR).def, order=1

hol a hiba?


2011. szept. 20. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ehhh, igen.. Mugen... Nekem is annyi problémám volt vele -.- Én is Vergilt szerettem volna, leirom, hogy hogyan oldottam meg: Felmentem torrentz -re, leszedtem egy random azt hiszem 600-as karakter packet és végül tutorial, saját logika és példákat látva nagynehzen sikerült kicserélni az egyiket Vergilre. Na most ez így nem tudom mennyire segít, jobban eltudnám mondani, ha még meglenne a jaték... de azért egy nagyon picit biztosan segít, remélem.. sok szerencsét :-
2011. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát...valamennyit segítettél :-D leszedtem egy másik ún."Marvel vs Capcom 3 Mugen"-t,de a probléma itt is megvan(pedig a sima alap mugenbe bárkit be tudtam tenni),csak itt még a karakter ikon se jelenik meg :-///
2011. szept. 21. 08:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nah, kicsit késve, de mennyire tudsz angolul? Van itt egy nagyon szép tutorial, képekkel:

[link]

Vagy video tutorial, ami lényeg elvileg, hogy a .def file neve megegyezzen a mappa nevével... de ez ugyis részletesebben itt van a vidiben:

http://www.youtube.com/watch?v=t89GtmKknXw&feature=related


Ha nem érted vagy angolod nem elég jó hozzá, abban tudok segíteni:]

Ja és amúgy van Vergilnek egy újabb verziója, ha érdekel megadhatom hozzá a linket.. Sok szerencsét megint:D

2011. szept. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És sajna nem nagyon tudok angolul így elég nehéz volt kihámozni a lényeget(még fordítóval se ment.) Viszont ez a "8. How to put 60 characters while keeping basic screenpack?" szerintem jó lenne nekem mert 60 kari már nem semmi :-D ,megtenéd,hogy elmagyarázod? Előre is köszi :-D Ja és tudom hogy van egy Vergil patch de nem bírtam összehozni...xD nem nagyon értek a PC-hez,de ez a játék megfogott.
2011. szept. 22. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A 60 karakteres dolog.. leírom hogyan kell, de azzal nem lesz 60 karaktered, csak 60 -helyed- karaktereknek, amiket késöbb hozzá adsz. Bár az is jó kezdésnek, szerintem:D

Na, ha belemész a MUGEN mappádba és azon belül a DATA mappában, akkor ott találsz egy BIG nevü mappát. Nyisd meg és jelöld ki a 2 filet, amit benne találsz (readme.txt és system.def) és másold ki őket a DATA mappába. Ott már volt alapból egy system.def file, írd felül. Elvileg így már meg is van a 60 hely.... leszedtem amúgy és ha még tudsz várni kicsit, akkor holnapra kifigurálom a karakter hozzá adást neked:]

2011. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ISTEN VAGY! Köszönöm, akkor várok holnapig :-DDDDDDDDDD
2011. szept. 22. 21:58
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja plusz: felhagytam a keresgéléssel inkább a sima 1.0-ba kezdtem el csinálni,mert az működött régebben is. kimásoltam a 2 fájlt,ahogy mondtad de nem történt semmi...ugyanúgy 12 hely van a karakter választóba :-///
2011. szept. 22. 22:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen és az az én hibámból nem változott, mert kihagytam egy részt :[ Kárpótlásul holnap előtt 6 perccel fejeztem be a keresgélést.

60 karakter hely: Addig oké, hogy kicserélted a system.def filet, de át is kell írni egy szöveget. Menj megint a DATA mappába és ott nyisd meg a MUGEN.CFG filet (ha nem tudod hogyan: jobb klik -> Társítás -> Jegyzettömb vagy bármi ehhez hasonló jó). Egy ilyen szöveget keress, nem messze az elejétől: MOTIF = DATA/MUGEN1/SYSTEM.DEF (persze kis betükkel lesz, én csak kiemelem a fontos dolgokat..). Csak egy dolgot kell változtatni itt: MOTIF = DATA/BIG/SYSTEM.DEF

Kép hozzá: [link]


add_char


Na és most karakter hozzáadás:

Kicseréltem és feltöltöttem neked az új Vergilt, szóval neked nem kell már kicserélni fileket ahhoz, hogy a jobbik verzió legyen belőle:] Innen tudod letölteni: *****

Egyelőre nyisd meg a MUGEN mappában a CHARS mappát. Ha letöltötted a filet, nyisd meg, gondolom van WinRar-od vagy valami hasonló? Lesz benne egy olyan mappa, hogy VERGIL_11321 menj bele, ahol lesz még egy mappa, aminek a neve csak simán VERGIL

Ezt a mappát húzd át a CHARS ablakba, amit az elején megnyitottál.

Kép hozzá: [link]


Végül utolsó rész:]

A .rar filet mostmár becsukhatod, csak a MUGEN mappára lesz szükség. Menj át megint a DATA mappába és keresd meg a SELECT.DEF filet. Megint (jobb klik -> Társítás -> Jegyzettömb vagy bármi ehhez hasonló jó).

Tekerj le majdnem a legaljára és keress egy olyan szöveget:

kfm720, stages/random.def

Ennek a végén kezdj egy új sort és írd be ezt:

vergil, stages/random.def

Kép hozzá: [link]

Fontos a vessző és a helyköz a stages szó elött.

Mostmár mennie kell, én is végig csináltam, ha pontosan leköveted amiket irtam, akkor hibátlanul müködni fog. Ez így most sok, de amúgy ha már rutinból csinálod, akkor percek alatt meg lesz a 60 karakter.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megcsináltam és jó!!!!!!! Már nem tudom mióta szenvedek vele! Nagyon hálás vagyok!!Ha esetleg valami konzolos"bajod" lenne nyugodtan fordulj hozzám mert ahhoz értek(nagyon):-D itt egy email cím: cspeti95@freemail.hu és egy fb: Csonka Péter ;-)
2011. szept. 23. 08:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, örülök hogy sikerült :D REndben, ha bármi van, akkor te leszel az első, akit megkérdezek :D
2011. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!