Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni érthetően a "grafilogika" rejtvények megoldási menetét?

Figyelt kérdés
A wikipédiás példán ( [link] nem értem hogy miért 3 ill.8 kocka van beszínezve.Hogyan kell átfedést keresni és számolni?Remélem csak először nehéz elsajátítani a technikát,utána menni fog.
2011. máj. 30. 16:19
 1/6 talizdata válasza:

Én is kíváncsi lennék erre. A könnyebbeket meg tudom fejteni, de ha két szám van a sor elején akkor nem értem hogyan kell átfedést keresni?

Segítsetek nekünk légyszi.

2012. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 talizdata válasza:
2012. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 talizdata válasza:
De még így sem értem sajna. ;(
2012. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. márc. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

ezt így elég nehéz elmagyarázni, de megpróbálom.

annyit igy az elején, bár ezt kb mindenki tudja, hogy ha egy sorban vagy oszlopban 1nél több szám van, pl.: 6, 2, akkor két beszinezett kockacsoport lesz, amik között legalább 1 üres kockának lennie kell. azokra a helyekre én szoktam rakni egy pontocskát, hogy tudjam, oda már nem mehet beszinezett kocka. ez segit a kitöltésben. ;)

Én így szoktam:


Keresek olyan számot, ami nagy. a legnagyyobb kell.

(nembaj ha egymás mellet 2 szám van.)

ha meg van. pl egyik sor elején a 12-es szám van, akkor elindulok a sor elejétől, számolok 12-ig. bejelölöm h meddig tartott. majd ugyanezt megcsinálom a sor végéről kezdve is. a két jelölés közötti részt beszínezem, mert bárhol van is a 12 kocka, ott tuti h van valami. (csak akkor kell besziinezni hogyha a két oldalrol indulo 12 db kocka amit számolsz fedi egymást. a fedett részt kell beszinezni.) igy kapsz pár beszínezett kockát.ilyenkor meg szoktam nézni az oszlopokat, amikbe benne van a beszinezzett kockák egy része. és pl. egy eset:

a beszinezgetett kockák sora alatt már csak 1 sor van.

az egyik abban a sorban beszinezett kocka OSZLOPában meg pl ez van: 1, 3. akkor tudod, hogy ha az oszlop legalján helyezkedne el a 3 kocka, akkor bárhogy is csinálod, a kocka alatt csak 1 sor van, vagyis egy hely a kockának. ez az oszlopban így 2 kocka. de 3 kell. vagyis beszinezheted a (12-s sor ban beszinezett kocka) fölöttit. (az alattit még nem, mert nem biztos.)

így ki lehet következtetni a többit is. :)

Remélem azért érti aki akarja. :)

Itt van egy nagyon könnyű. itt ki lehet probalni. ;)


[link]

2013. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

előző vagyok.



[link]

2013. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!