Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A GTAIV futna-e szerintetek...

A GTAIV futna-e szerintetek ezeken a beállításokon?

Figyelt kérdés

Millió meg egy ilyen kérdés volt már, de nem találtam hasonló konfigot, mint az enyém.


Igen, ismerem a gépigényes oldalakat, de nem érdekel a papíron való követelmény. A Scarface-szel is meggyűlt a problémám, pedig elvileg sokkal jobb volt akkoriban is a gépem a követelményeknél.


Konfigom:

2GB RAM (DDR2, 800MHz)

512MB GPU (ATI HD 4670)

3GHz CPU (egymagos Pentium 4)

Igazából ebből főleg a kétmagos hiánya ami elgondolkodtat. Már próbáltam a játékot annak idején egy giga RAM-mal és 16 FPS-t kaptam, plusz teljesen be volt lassulva a játék. Mindent minimumra vettem pedig. Most javulhat valami szerintetek?


2010. dec. 17. 18:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na igen, mielőtt elfelejtem (illetve már el is felejtettem): Win XP Home SP3 van a gépen.
2010. dec. 17. 18:57
 2/11 anonim ***** válasza:

válts kétmagosra vagy esélyed nem lesz normálisan futtatni

a videókártya még okés, de ahhoz jó proci is kéne

2010. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A procin kívül minden oké!
2010. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondjátok, meg se próbáljam amíg egymagosom van? Jó, mondjuk nekem 20-25 FPS is maga lenne a tökély. Nameg, azt olvastam, hogy a patchekkel sokat lehet a teljesítményén dobni. Igaz ez?


Ja és bocs a kérdés hülye kiírásáért. Nem beállításokat akartam írni, hanem konfigurációt, természetesen.

2010. dec. 17. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Minimum kétmagos proci kell, egymagossal tényleg esélyed sincs. A patch-ek javítanak rajta, az igaz, de ez csak akkor érvényes, ha megvan a játék patch-ek nélküli minimum gépigénye.
2010. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

20-25 FPS???

Azt ugye tudod hogy 24 FPS-töl kezdödik a folyamatos akadozás mentes kép!

2010. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem. Hát akkor úgy érzem, ezzel sem fogok játszani. Nem vagyok nagy gémer, szóval csak egy GTA4-ért nem fogok új procit venni, az a biztos. Bár szerintem óriási nagy kib*szás ez az egész játék, és nem csak én gondolom így, a fórumokat olvasgatva.

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 18. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, akik szerint "kib@szás" a játék, azok is azért mondják, mert nem tudnak játszani vele a nagy gépigény miatt, ám így meg értelmét veszti a véleményük, mert amit nem ismerek, arról reális véleményem nem is lehet. Egymagos procira a GTA IV-et szvsz szinte lehetetlen úgy optimalizálni, hogy ne menjen a minőség rovására, hiszen hatalmas terület kapott nagyon jó grafikát, amit egy egymagos proci nem bír el, és a kétmagosok közül is van ami nem.
2010. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na igen ám, de egy dolog azért van itt, amit továbbra sem bírok felfogni. Nevezetesen az, hogy van, aki csak játszani akar, nem akar foglalkozni azzal, hogy az eddigi legjobb grafikát kapja. Vannak, akik csak ezzel vannak elfoglalva, és azért nem játszanak akár egy 5 éves játékkal sem, mert a kis kifinomult (elitista) ízlésüknek nem felel meg a grafika. De azért azt hadd lehessen már megoldani, hogy akinek nincsenek nagy igényei, esetleg játszhasson mindent a minimumra téve!

Engem mindig is csak a játékélmény érdekelt. A Vice City-nek sincsen mindent überelő grafikája, mégis a kedvenc játékom, mert még úgy is óriási hangulata van, hogy (szó szerint) 20-30 alkalommal végigvittem már.

És gyanítom, ezzel sem én vagyok egyedül. Nekem például tökéletesen megfelel árnyékok nélkül, minimumra vett textúra-részletességgel, élsimítás nélkül, 800x600-ra vett felbontással is, amennyiben maga a játék jó és érdekes.


Szóval inkább ezt teszem a kib*szás kategóriába. Még csak a választási lehetőséget sem tartják fenn a játékos számára.


"Játszani akarsz? Előbb kaszáljon az összes hardvercég! Másra úgyis tök fölösleges a 17645-magos proci, de nekünk legalább jó lesz!"


Pfujj.

2010. dec. 18. 15:41
 10/11 A kérdező kommentje:

Jaaajj és a legjobbat ki is felejtettem. Ahogyan emlékszem, olyannyira nem lehetett választaniuk a gémereknek, hogy úgy ahogy van, a beállításokon sem lehetett változtatni. Szóval még csak a minimumot sem használhatta senki, mert egyszerűen nem volt olyan.


Persze, akinek nincs ilyen problémája, az nem értheti azokat, akiknek nem telik a legújabb cuccokra, és/vagy nem akarnak beruházni rájuk, mert nem is játszanak sokat. De ez röhej, hogy még 2 évvel a kiadása után is etalonnak számít az optimalizálatlanság terén. Haladni kell a korral, persze, de... na mindegy, úgyis jön egy kockafej és megmondja hogy mekkora barom vagyok.

2010. dec. 18. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!