Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » LEGO Technic. Hogyan? (lent)

LEGO Technic. Hogyan? (lent)

Figyelt kérdés

LEGO Technic offroad(terepjáró kinézete van) a 8297-esel kapcsolatban az érdekelne hogy hogyan lehet 4WD meghajtásra átszerelni,és a külömböző motorokat hol vehetem meg.


http://www.youtube.com/watch?v=R-TV8PYnGuE


Ezen a videón átszerelték ez az átalakítás érdekelne.


Ha valaki tud valamit erről kérem irja le.


2010. dec. 11. 17:46
 1/2 anonim válasza:
Rohadt jól néz ki ez a motorizé :D
2011. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 1hengeresVmotor válasza:

Ahhoz, hogy átépítsd, beszerezz alkatrészeket, elég jártasnak kell lenni a technik világában, de kb. ezek a lényegesek:


Először is nézegesd ezt a fórumot:

[link]

Ezen belül is a technik építők topicjait:

[link]


Itt rengeteg saját alkotást, működő modellt láthatsz, amihez semmilyen útmutatót nem használunk, pl. itt az én galériám: [link]


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy 4x4es átalakítás ezek után nem is tűnik olyan bonyolultnak. Nagy vonalakban: az elektromotort ajánlott középre tenni, majd egy homlokfogaskerekes áttétellel lejjebb hozni a hajtást, amit előre és hátra lehet vezetni. Elöl is azt kell megcsinálni kb, ami hátul van: differenciálművet betenni(vagy kihagyni, és helyette sima kúpkerekes hajtás), és abból mehetnek ki a féltengelyek, ahogy hátul is van.


Én egyszer átépítettem a 8466os terepjárót motorosra:

[link]

Ok, ez már eleve 4wd, de ha ezt nézegeted, szerintem tudsz ötleteket meríteni a 8297 motorizálására.


Vagy írd be ide( [link] )hogy "4wd 8297", "4x4 8297", stb.:

[link] cgi-bin/search.cgi?q=4wd+8297&stype=dfic

Ez az oldal amúgy bármihez nagyon sok hasznos képet nyújt.


Szóval sok átépítést, képet kell nézegetni, mert ilyen átépítésre nagyon ritkán van útmutató, nem tudok arról, hogy ehhez lenne. További képek: [link] cgi-bin/search.cgi?q=4wd%208297&stype=f&n=6



ALKATRÉSZBESZERZÉS:


Ha különféle alkatrészek kellenek, egyedi összeállításban, akkor innen tudsz rendelni:

[link]

leírás a használatához: [link]


Vagy marad az ebay, vatera, ezek is jók, de ezeken elég szűkös a választék. Hajtómotorhoz ezt ajánlom: [link] catalogItem.asp?S=8882-1


Illetve minden kompatibilis ezzel, ami a power functions családba tartozik: [link] catalogList.asp?catType=S&catString=721

Ez a rendszer az infrás távirányítás köré épül.


Ha ezt átépíted 4x4-re, akkor az már el fog boldogulni könnyebb terepen, de korántsem lesz tökéletes, mert a gyári megoldások sem azok. A fogaskerekek, kardánok a motor erejétől el tudnak törni, el tudnak kattogni, ott, ahol nem elég erős a közrefogás, stb. Ha jó képességű és rendes terepen is használható összkerékhajtásos járművet akarsz, akkor csak a lego truck trial marad:

[link]

pl. egy 4x4es: http://www.youtube.com/watch?v=vmwpAHY2RjI

6x6os: http://www.youtube.com/watch?v=msY54Rr2bZU

Ezek direkt nagyon erősre és jó terepképességekre vannak tervezve.


(Technikből amúgy bármilyen valóságban létező gépet, járművet meg lehet építeni, a szekvenciális váltótól kezdve a 8x8as teherautókig. Ma már nagyon sok lehetőség van az egyre bővülő alkatrészválaszték miatt.)



Ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

2011. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!