Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nagyjából mennyibe kerülhet...

Nagyjából mennyibe kerülhet egy olyan PC amin a Cyberpunk 2077 tükörsimán futhatna maximális beállításokkal?

Figyelt kérdés

Ez az a játék, amit nagy vágyam egyszer kijátszani, és szeretném ezt maximálisan kiélvezni ha eljön az ideje. Viszont gyenge, középszerű gépem van már jópár éve, ami már megérett egy fejlesztésre, vagy lecserélésre.

Én nem vágom fejből, hogy milyen videokártya, processzor stb. ajánlott egy adott játékhoz, szóval valaki meg tudná nekem saccolni, hogy milyen méretű beruházásra lenne szükség ezen célból?

Illetve még annyit, hogy egyszer lehet veszek majd a jövőben PS5-t (Nem prot persze, hanem a régebbit), ha erre szerezném majd be, azzal jobban vagy rosszabbul járnék?



ma 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A kijelződ tulajdonsága is egy szempont, mert nem mindegy hogy 1080p 60Hz-et kell a videokártyának előállítani, vagy 4k 144Hz-et (vagy még többet). A nagyobb kijelző és a frekvenciával egyező FPS-hez nagyobb teljesítmény is kell.


A konzol esetén az adott teljesítményhez vannak a játékok optimalizálva, hogy stabilan meglegyen az akadásmentes futás (általában 60 FPS-sel). Ott még megjelenítésre vagy teljesítményre lehet hangolni a beállításokban. Előbbinél a minél szebb kép van előnyben (magasabb grafikai beállítások) amiért cserébe beeshet 60 FPS alá a lejátszás. Teljesítmény módnál a 60 FPS elérése a fő szempont, cserébe a grafikai beállításokat csökkenti (kevésbé szép látvány).

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A maximális Ray Tracing is fontos lenne számodra?

Ha az nem, én épp két hete vittem végig ultra grafikán és alacsony Ray Tracing mellett a CP2077-et, és ez a gép 280 ezerbe került (ha kéred, leírom a hardver összetevőket).

Ne kérdezd meg, mi az a RT, mert magam sem tudom pontosan. Egy extra grafikai beállítás, ami megemeli a gépigényt is.


Ha a számítógép neked nem létfontosságú (nekem az), és csak játszani akarsz, akkor szerintem jobban jársz, ha inkább PS-re veszed majd meg. Szívből ajánlom a játékot, nekem 332 óra csúszott bele összesen, imádtam.

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!