Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A PC játékok fejlesztői miért...

A PC játékok fejlesztői miért írnak olyan magas minimum rendszerkövetelkményeket játékokhoz, ha valójában sokkal gyengébb gépen is elfut stabil 30fpssel?

Figyelt kérdés

10 éves setupom van, ami még a megjelenéskor is csak kb középszintnek felelt meg, ehhez képest tök jöl elviszi az olyan újabb játékokat, mint a hogwarts legacy -aminek papíron elég magas a system req. Konkrét példa, itt a hogwarts minimum system req, és az én gépem:

CPU: Intel Core i7-8700 (3.2 GHz) or AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz)

RAM: 16 GB

GPU: Nvidia GeForce 1080 Ti or AMD Radeon RX 5700 XT or Intel Arc A770


Az enyém:

CPU: i3-6100

RAM: 8 GB

GPU: R9 380x


Ezen kívül ottvan még a cyberpunk és a baldurs gate 3, amelyek szintnén nem ütik meg a minimumot, mégis végigjátszottam mindhárom játékot. Persze minimum beállításokon, da akkor is megvolt az átlag 30fps.



szept. 6. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Jobb ha magasabbat írnak és örülsz ha elmegy, mintha alacsonyabbat de el sem indul. Meg persze ez optimalizáció kérdése is. Nekem is hasonló gépem van tiedhez mégis a legtöbb frisebb játék elmegy 30+ fps high beállításokon 720-1080p.
szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott nincs közös álláspont mi a minimum? Lehet a fejlesztő szerint az élvezhető szint egy 30-40 fps medium beállítások mellett. A másik szerint beléphetsz a menübe aztán ha ott összekaklija magát a géped, így jártál.


A másik, ha ráírják hogy ez a minimum és azzal nem indul el vagy fut rendesen, akkor gondok vannak, visszatérítés, átverés miatti pereskedések stb, kell ez egy fejlesztő nyakába szerinted?

szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
régen pont a fordítottja volt: minimum követelmények mellett vagy szinte egy diavetítést idézett a játék látványa, vagy el sem indult.
szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PMC Wagner ***** válasza:
52%
a hardware fejlesztő cégek lobbija. a nagy játékfejlesztő cégek mind szerződésben állnak az nvidiával stb. A legtöbb játék pedig eleve 10-20 éves játékmotron fut ezért megy el szar gépen is
szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Persze minimum beállításokon, da akkor is megvolt az átlag 30fps.

Ami nem is lenne baj sok jatekosnal, de VerPistike es Fpshuszar Jancsi maskepp gondolja. Mert neki kifolyik a szeme ha nem Ultrahdsupermaxpro4K, es bizony a 120 fps alatt csak a csicska csoringerek jatszanak.

Erre van igeny, azt szolgalja ki a piac.

szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lacibrumi 001 válasza:
Nem a szàmitógéped rossz hanem cserélned kell Hang vagy Videó kártyàt mert az lett néhány játékhoz gyenge minöségü
szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!