Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A kezdő sakkjátékosok mikor...

A kezdő sakkjátékosok mikor értik meg, hogy a sáncolás milyen fontos? Hány év?

Figyelt kérdés

Nézd meg ezt a játszmát: nopolip vs miksmars -

[link]


Legtöbbször azon szenvedek, hogy tudjak sáncolni mielőbb.

Azért nem sáncolnak, mert sakkmesterek?


Ha a Chessmaster 9000 progin egy mester ellen (általában Morphy,Tal, Capablanca, Chigorin, Bird) Gyenge ellenfelet Krycek,Sonja.


Egyszer sem csinálnak a mesterek sáncot, persze nagyon ritkán, amikor azzal a lépéssel ad sakkot.


Szóval olyan mesternek képzelik magukat, hogy tojnak a sánc fontosságára, hogy van ez?


Próbáld ki tényleg nem csinálnak a mesterek sáncot a chessmaster 9000 a kezdők ellen, talán azért, mert eltérnek a megnyítástól, úgyanis a programban mindegyiknek van nyitásrepertoárja .obk file tartalmazza.

Vagy tényleg nem tudom, miért nem csinálnak sáncot a mesterek, miért nem tartják fontosnak, lehet gyengeségnek vélik gyenge játékos ellen. Nem tudom.



júl. 21. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért, milyen fontos? Ha a sakkmesterek ennyire nem használják, akkor nekem pont hogy nem tűnik olyan fontosnak.
júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
47%

a sakkban ok nepkul kell lepni?


vagy a videon pont latni hogy van ok ra de megsem teszi?

magad irtad ha sakkot ad akkor teszik mesterek ez egy ok

enelkul miert kellene sancolgatni? Csak mert lehet


sakk jo idotoltesnek, szorakozasnak de sportnak mar kevesbe

foleg ahol nem idore megy es lepeseken ulnek

olyan mint mikor fociban raulnek lapdara mikor lotek egy golt es megvarjak meg vege a jateknak

júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha lehet, olyan írjon, aki ért hozzá.
júl. 21. 21:53
 4/8 PMC Wagner ***** válasza:
helyzet függő hogy sáncolsz vagy sem., akár bele is bukhatsz ha értelmetlenül csinálod
júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk saját tapasztalatodat. Amatőr szinten, kedvtelésből sakkozók, mert gondolom, aki komolyan játszik, foglalkozik ezzel, már az edző belever két dolgot kezdőnek: fejlődés, sáncolás, tempo.


Úgy, mint egy ökölvívó edző a tanítványának, hogy a kezét ne engedje le. Úgy, mint rendőrnek, hogy egyedül soha se intézkedjen, úgy mint, aki fegyver tart, hogy széfben tartsa, töltetlenül, a lőszereket külön, úgy mint katonát, hogy a fegyver felfelé nézzen, soha ne mutasson a csőve élő tarsunkra... ezek alap dolgok, Zámbó is tudhatta, mégis hibázott.

júl. 21. 22:00
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Igen, jártam már úgy többször is anno, de a sánc hiánya miatt a győzelem sokkal nehezebb.

júl. 21. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez pozíciózól függ, például a francia védelemben nem muszáj azonnal sáncolni. Alapvetően biztosabban helye van így a királynak, de attól függ az ellenfél mivel fenyeget, de ami még fontosabb, hogy egyáltalán ki tudja-e használni a gyengeséget.


A sáncolás szerintem kezdőként jó dolog, de anélkül is lehet partit nyerni. Mesterek meg nem foglalkoznak vele kezdő szintű ellen, mert úgy is tudják, hogy enélkül is bőven fog hibázni, vagy felesleges tempókat adni.

júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A sánc világos részéről abban az időzítésben elég nagy hiba volt.


3. Világos részéről jobb lett volna Hc3, a másik lóval kilépni, amivel tempóra zavarja el a vezért.


5. Világos részéről Fd3? ezzel bezárta a d2 gyalogot, ami ráadásul egy centrumgyalog, arról nem is beszélve, hogy a sötét futó útját is sikerült vele lezárni.


8. Fb5+ sakknak nem volt még ott értelme, szerintem jobb lett volna Hf3xe5


13. A bástya ingyen odaadása után érthetően feladás történt.

júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!