Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehetnék sikeres youtuber?

Hogyan lehetnék sikeres youtuber?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni tartalmakat gyártani és szeretnék pár tippet jártasabb, tapasztaltabb emberektol.

júl. 5. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Kezd neki mielőbb, és olyat válassz, amiben hiteles vagy.
júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elsosorban gaming kategoriara akarok rafekudni viszont komoly videokat, velemenyeket, vlogokat is szeretnék tartani, es egy sajat kozosseget is pl discord
júl. 5. 21:18
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Az felejtős. Van már nem 1 komoly magyar Gamer influencer. Gaming-re nem sok esélyed van, legalábbis ha nem csak kb 100-200 követő a célod.


Nem bántásból írom, csak nagyon telített a gaming "piac" idehaza ilyen téren. Csak 1 újabb csepp lennél a tengerben.

júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom, mar tiktokon kialakitottam egy kulon kis gaming oldalt de gondoltam atlepnek youtubra es lehetoleg magyarul, mert eddig angolul csinaltam es sokaknak megtetszettek a tartalmak es biztattak hogy vagjak bele jobban es legyen tobb video, nem akarok olyan nagy lenni mint a TheVr meg tarsai, az lehetetlen lenne, viszont en is ki szeretnem ugymond alakitani a kozossegem(tiktokon meghaladtam az 1000+kovetot a fiokon amin nem surun csinalok mar videot, szoval mar valamennyi ember megvan akik ott lennenek nekem) es nem csak gaming lenne mert azt azert mondtam mivel a communitymmel szeretnek jatszani stb
júl. 5. 21:37
 5/14 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Ahogyan az újságírásban, úgy a videózásban is megvannak a leosztások. Mondjuk egy Sütimester szerű figura eléggé hiánycikk, de nem is hiszem hogy van rá igény.

Tényleg valami újat kell kitalálnod gaming témában hogy befuss, mint Pl a

"Horváth Rezső" féle végigjátszások :D

[link]


[link]


Máskülönben a The VR, Zsozé, Nessaj, s.t.b mellett nem lesz nagy sikered.


De hajrá, linkeld be ide is, ha gondolod! :)

júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyediségre kell törekedned szerintem is. A választott játékok, stílusok, az adásod hangulata (zöldháttér vagy a "stúdiód" berendezése + fények), a te saját szóhasználatod, humorod, előadásmódod, meglátásaid mind legyenek egyediek, egyfajta saját brand. Így fogsz tudni kitünni a mostani streamer közegből. Illetve tanulj, tanulmányozd a témát, fejlődj folyamatosan, válj egyre profibbá a játékokkal is, az előadásmódoddal és az egész shownak a technikai oldalával is. Illetve az se hátrány ha megpróbálsz találni egy olyan piaci rést amire kifejezetten nagy igény lenne, de még nincs bent rivális az adott kategóriában. Ha ott beindulsz és meglesznek a fanok, terjed a híred, másoknál is egyre népszerűbb lehetsz, ha jól csinálod amit csinálsz.
júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

"Elsosorban gaming kategoriara akarok rafekudni"


Olyan mint ha a Szaharába vinnél homokot. Brutális túlkínálat van belőle.

És az a probléma, hogy az új videósok "csak" 95%-a gaming-el akar indulni.


Persze meglehet próbálni, de számold hozzá hogy olyan gép és vagy konzol kell hozzá. Továbbá kamera világítás, több monitor,...

Legalább 3-4 millió ft kell egy ilyen eszközparkhoz.


És akkor sem biztos hogy befutsz. Lásd pl az egykori GameTeve esete.

Ők is nyitottak bankszámlát, hogy na majd jönnek a támogatások.

Aztán meg is szűntetek mert még a számla is mínuszos volt.


Ma már az a csatorna 2 éve halott. Magyar átlagban csak a legnagyobb ilyen videósok tudnak megélni pl The VR.


Szerintem ma már ebből itt MO-n nem fogsz megélni.

júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem feltétlen akarok addig menni hogy megéljek hanem csak szimpla hobbi, mellesleg jómagam is tudom hogy eltörpülök a nagy videósokhoz képest pl Nessaj, hiszen nagyon rég óta csinálják(sok videósnak régóta figyelem munkásságát és láttam mielött már ilyen ismertek lettek volna, ezért kaptam kedvet én is
júl. 6. 23:30
 9/14 A kérdező kommentje:
Angolul több esélyem lenne, lehet az lesz és hátha akkor nem csak magyarban de máshol is ismert leszek :) bármi megtörténhet
júl. 6. 23:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gaming az szerintem meh, egy-két olyan gém van évente, aminek a végigjátszására ténylegesen rászánom magam, hogy megnézzem valaki tolmácsolásában (aki leginkább az István, az van). Gyakorlatilag mint szappanoperát megnézegetem kisebb-nagyobb adagokban, rendszerint telibe lerészegedve közben vagy ilyesmi, olyan fáradtan, hogy tényleg már semmi jobbat nem tudok kezdeni az álmatlansággal, csak ilyeneket, hogy oké, csökkentett mód oszt szia.

Egy-két rövidebbet besorsol az algoritmus, mostanában az is főleg The VR Happy Hour shortok egy-két poénnal, és ennyi.

Ha olyat akarsz csinálni, amit tényleg érdemes is, előbb nézőként találj valamit, amire kattansz. Nem hinném, hogy a gameplay videók nézése jelenti az életet neked youtubeon, pörgesd meg a Historyt, jegyzetelj, és képben leszel. Lehet, hogy az jön ki, hogy hatalmas csöcsöket kell növesztened, de várjál már, miért is ne? Hehe.. Oké, tegyük fel, hogy mondjuk a DIWhy kategóriás, megbotránkoztatóan ökörbarom barkácsolások kissé felülreprezentáltak az előzményeidben. Nem volt sose rossz dolog ténylegesen vázolni papíron vagy kedvenc digitális jegyzettemetődben, hogy mégis mik lennének a tényleges megvalósítás szükséges lépései és milyen céllal. Nem gondolnám jónak leragadni egy-két témakörnél a legelső körben, legyen már miből válogatni vagy sorsolni azt, ami tényleg nekiindulhat érzésed szerint akár keményen is.

Aztán lehet, hogy pár év kitartó görcsölés után egy bagatell side projekt, pl andalító jogdíjmentes zenére nagyszerű természetfotók, mindkettő a te válogatásodból a szerinted legteteje, és random inspiratív ezó idézetek a kevésbé blőd vonalon, csak így nekiindul felkúszni, és muszáj monetizálni meg dumálni a könyvelővel. Amikor nem csinálod, akkor nem lesz semmi, érted.

Természetesen ha a gaming videózás a tényleges szerelemprojekted, akkor oké, lehet bele megtérülést nem várva invesztálni, lehet gyakorolni a személyi kultusz épülésének "hagyását" egy hétköznapi, a való életben is méltán népszerű stílussal mondjuk. Lehet abból is valami, senki nem állítja, hogy nem, de azért fér még vas abba a tűzbe, főleg gaming szárnypróbálgatás mellett.

Nekem pl az egyik kedvenc játszós csatornám gyakorlatilag álgaming, nyomja a Minecraftot, közben lövi a bölcsességeket az ADHS gyökér, és full jó, töltögetem lefele, hogy telóról hallgassam meló közben, és van olyan nap, amikor pont nagyon adja. Sose tudhatod, mi lódul meg irgalmatlanul. Persze valamiféle szakértelem jól jöhet, meg mellé marketingvéna saleses vérrel.

júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!