Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Simshez hasonló, de kevésbé...

Simshez hasonló, de kevésbé részletes életszimulátor játékok?

Figyelt kérdés
Olyat keresnék ahol szintén lehet az adott karakter vagy család életét managelni, van benne mindenkinek saját lakása vagy háza, szórakozás, munkába járás, statok is valamennyire, de nem annyira komplex és összetett mint a Sims, hanem inkább rajzfilm vagy meseszerűbb. Grafika nem számít, bár a legjobb talán a stilizált indie lenne. Ha tudtok ilyeneket, várom az ajánlatokat. Ja és lehetőleg ne a szokásos farm szimulátor, hanem tényleg sandbox szerűen lehessen benne bármi mással is pénzt keresni.

#Sims #life sim
jún. 30. 19:21
1 2
 1/11 Kedves Vezető ***** válasza:

A játékipar inkább azon van hogy mennél részletesebb legyen egy játék, nem nagyon jellemző ez a fajta igény. Mobilon is már elég részletes játékok vannak.


"Kevésbé részletes, de lehet az adott karakter vagy család életét managelni, van benne mindenkinek saját lakása vagy háza, szórakozás, munkába járás, statok is valamennyire"


Érdekes..


Ha azt mondom hogy a Mobilos Undawn, gondolom az is túl komplex..

jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valami félreértés lehet, nem az lenne a lényeg hogy teljesen le legyen butítva, csak hogy nem kell annyira komplex és részletes legyen mint egy Sims 😅 És hogy ne kifejezetten farmolásból legyen a pénz, hanem lehessen benne bármilyen munkát elvállalni.
jún. 30. 19:58
 3/11 Kedves Vezető ***** válasza:
20%

"bármilyen munkát elvállalni" , de ne legyen komplex.. :)


"lehet az adott karakter vagy család életét managelni, van benne mindenkinek saját lakása vagy háza, szórakozás, munkába járás, statok is valamennyire" :)


De NE legyen komplex..

jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kedves Vezető ***** válasza:
20%
*Egyszerű se legyen, hogy csak farmolni kelljen :D
jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ne legyen komplex mint pl a Sims 2, ami tele van stattal és baromi részletes. Vannak kis casual indiek, life sim ami rajzfilmszerűen absztrakt rendszerű, és nem farmolós munkakör hanem te döntöd el miből van a pénzed. Ilyen egyszerű a képlet, szerintem ez nem kellene senki számára ekkora nehézséget vagy bonyodalmat okozzon.
jún. 30. 20:36
 6/11 Kedves Vezető ***** válasza:
12%

Szóval ott tartunk, hogy a Sims 2 komplex, 2024 ben.

Értem. Ezt sem tudtam.


Ha tudod hogy vannak casual indie-k, amik megfelelnek annak az

"egyszerű képletednek", hogy


"bármilyen munkát elvállalni" ,


"lehet az adott karakter vagy család életét managelni, van benne mindenkinek saját lakása vagy háza, szórakozás, munkába járás, statok is valamennyire"


De ne legyen Komplex, és egyszerű se legyen hogy csak farmolni kell.


Szóval ha tudod hogy vannak

"kis casual indie-k", a rém egyszerű képletedhez, mi a kérdés ? :)

jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tőled akkor semmi. De értelmes és segítőkész emberek normális válaszait továbbra is szívesen várom 😊
jún. 30. 21:26
 8/11 Kedves Vezető ***** válasza:
12%

A kérdésed, meg az utána lévő gondolataid full ellentmondásosak, értelmetlenek, nem a válaszom.

Mobilon, a Play Áruházban találsz magadnak, az igényeidnek' megfelelőt biztosan. :)


"bármilyen munkát elvállalni" ,



"lehet az adott karakter vagy család életét managelni, van benne mindenkinek saját lakása vagy háza, szórakozás, munkába járás, statok is valamennyire"



De ne legyen Komplex, és egyszerű se legyen hogy csak farmolni kell."


Full értelmetlen a kérdésed, nem a válaszom az.

jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak neked értelmetlen, mert ezen lovagolsz hogy ne legyen komplex. Szerintem te életedben nem játszottál még a Sims 2-vel, azért nem érted a kérdést. A világ egyik legkomplexebb játéka. És nem a nehézségről beszélek, hanem az összetettségről. Ennek hála ezernyi bug lehetőség van benne, amit aztán moddolni kell. Ezért is keresek egyszerűbbet, minimalistát. De valamiért azt hiszed hogy primitív mobilos játék kell nekem, amiről pedig szó se volt. Csak nem látod a mértékeket. Pontosan leírtam mit keresek, olvasd el újra és értelmezd. Ha meg nem megy, legalább ne kötekedj és forgasd ki. Ez ebben a kategóriában eddig nem volt divat.
jún. 30. 22:00
 10/11 Kedves Vezető ***** válasza:
18%

Nem forgattam ki, csak visszaírtam az ellentmondásos elvárásaid.

Játszottam a 2 vel is anno 20 éve, a Castaway kiegészítője a kedvencem.

Pl a a Mobilos Sims közelít az "elvárásodhoz", de a legtöbb mobiljátékban is már a számodra túl komplex elem, alap.

Pl ott a zombi apokalipszis én játszódó Undawn-mobiljáték, ott is kell enni, inni, ruhát mosni, sportolni, Wc-zni, lehet házat , bunkert építeni, állatokra vadászni, nyersanyagokat, növényeket gyűjteni a fő sztorivonal MELLETT.

Először gondolkodtam rajta, hogy pont hogy a Sims 2-t ajánlom Neked, de írtad hogy az is túl komplex, ami egyszerűbb, az meg már túl egyszerű.

Egyáltalán nem csak primitív mobiljátékok vannak, azon a platformon talán nagyobb eséllyel találsz valamit.

De úgy elég nehéz segíteni hogy :


"bármilyen munkát elvállalni" ,



"lehet az adott karakter vagy család életét managelni, van benne mindenkinek saját lakása vagy háza, szórakozás, munkába járás, statok is valamennyire"


De ne legyen Komplex, és egyszerű se legyen hogy csak farmolni kell.


És akkor vegyük figyelembe azt is, hogy a 20 éves Sims 2 már túl komplex.


Egyáltalán nem primitívek a mobiljátékok, pl Undawn:

[link]

tegnapelőtt 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!