Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik védelem és megnyitás a...

Melyik védelem és megnyitás a legtöbb funkciós otthoni játékra?

Figyelt kérdés

Otthon szoktunk a csaladdal hétvégén mikor össze jövünk, illetve a barataimmal sakkozni mostanában egyre gyakrabban.

Nem vagyunk profik sem nagy taktikusok. Otthoni szorakozasra szeretnék egy pár mobilisabb megnyitást amivel könnyebben lehet boldogulni a táblán. Valamint ha a sötét figurákkal vagyok, kevésbé tudok jó védelmet felállítani, nem tudom mikor érdemes francia vagy sziciliai vedelmet alkalmazni vagy esetleg mást.

Olasz megnyitast és a londonit úgy nagyjából ismerem, és megvan az alap felállás, de mint mondtam nem előre betanult lépésekből játszunk, hanem gyakran van furcsa lépés is ami pl egy egy megnyitast vagy vedelmet szépen keresztűl tud húzni.

Tehát a lényeg az lenne hogy szeretnek meg pár érdekes vedelmet és megnyitast tanulni. Melyek a”legjobbak’’

Köszönöm a választ! Bocsi hogy hosszú lett



2023. nov. 7. 21:43
 1/4 A kérdező kommentje:

Oh és ha ez számít, szeretem először azt a fajta játékot ahol semlegesiteni kell a vezért. Szeretem ha a vezert sikerül elfogni. Még talán ezt is mondanám plusz szempontnak ha lehet.

Köszönöm a segitseget

2023. nov. 7. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg teljesen felesleges különböző megnyitásokat tanulni.
2023. nov. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2023. nov. 8. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:

A francia védelmet (e6) és a szicíliai védelmet (c5) az e4-re tolják.


A nyílt megnyitások nagyon gyakran éles játékot eredményeznek.

A gyorsan kiéleződő küzdelemben élénk taktikai csata folyik mindkét részről. A bonyolult harc pontos számolást igényel.

Középcsel,Dán csel,Futójáték,Bécsi játék,Királycsel,Királyfutócsel,Falkbeer ellencsel,Philidor védelem,Lett ellencsel,Orosz védelem,Skót játék,Négyes huszárjáték,Olasz védelem, Evans-csel, Magyar védelem, Kettős huszárjáték, Spanyol megnyitás.


A félig nyílt megnyitásokban sötét eredeti célja az éles cseljátékok elkerülése volt. Ma ez már háttérbe szorult és sötét elképzelései igen széles skálán vonulnak fel.

Skandináv védelem, Nimzovics védelem, Aljehin védelem, Caro-Kann védelem, Francia védelem,

Pirc- védelem, Szicíliai védelem.


zárt megnyitásokban később éleződik ki a küzdelem.

Ezekben a rendszerekben inkább az elgondolások érvényesülnek,

szemben a nyílt rendszerek bonyolult számításaival.

Vezércsel,Elfogadott vezércsel,

Szláv védelem, Katalán megnyitás, Nimzoindiai védelem,

Vezérindiai védelem, Királyindiai védelem, Grünfeld védelem, Benoni védelem,

Budapesti csel, Holland védelem, Angol megnyitás, Réti megnyitás.


A Lichess.com oldalon ingyenesen tanulhatsz nyitásokat.

2023. nov. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!