Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Számodra melyik a legideálisab...

Számodra melyik a legideálisabb játékhosszúság?

Figyelt kérdés
Bővebb kifejtések is érdekelnek, lehetőség szerint korral és nemmel.

#idő #végigjátszás #játék hosszúság #rövid játékok #hosszú játékok
2022. nov. 4. 15:43
A kérdező szavazást indított:
1-4 óra, kipörgetem 1-2 nap alatt
6-8 óra, pár napos szórakozás
15-20 óra, jópár hétig elszórakozok vele
20-60 óra, a hosszabb játékokat kedvelem
60-200+ óra, totális elveszés a játék világában hónapokra, évekre
végtelen játékok, pl online pvp, roguelike, simulator stb
senki és semmi nem érdekel, de szavaznom kell, szavazni akarok most azonnal!!!
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 60-200+ órára szavaztam, már amennyiben tényleg olyan jó a játék, hogy megérje beletenni ennyi időt. A napokban játszottam végig a Red Dead Redemption 2-t, valamivel több, mint 200 órába telt a 100%-os végigjátszás - de annyira zseniális az a játék, annyira élveztem minden órát, hogy simán beletennék még egyszer ennyit, csak már nincs mit csinálni benne sajnos.
2022. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez erősen műfaj függő, pl. egy multis FPS esetén, ahol a single csak alibi, ott elég a 6-8 óra, történetközpontú FPS esetén 15-20. Különféle nem nyílt világú akció/kaland játékoknál 30-40 óra. RPG-k esetén, ami szintén nem nyílt világ, ott 40-60 óra. Nyilt világú RPG-k, GTA jellegű akciójátékok terén 80-120 óra.


Online, meg egyéb végteleníthető dolgok max pár órára tudnak lekötni, szóval azt nem tudom.

2022. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos én alapvetően RPG+simulator vagy pedig city/colony management fan vagyok. Ebből kifolyólag a Sandbox tipusú játékokra előbb adok ki pénzt. Így én a végtelentre(és tovább xD) szavaztam. 60-200+ órás játékot se bánok HA van benne lehetőség NG+ csinálni vagy játszható tovább a Credits után is.
2022. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam teljesen műfaj függő. Hellblade nagy kedvencem és az ilyen vagy hasonló játékokban a 6-8 óra tökéletes. Kalandjátékokban (Life is Strange, Detroit és hasonlók, azt hiszem ez a műfaj neve) a 10-20 óra közti idő a legjobb szerintem, attól függően, hogy mennyi van a történetében. Rpg játékokban 30 és 80 között. Szintén a története a fő tényező. Én azt már nem szeretem, ha 90 óra fölött van a játékidő. Ott már hajlamos vagyok megunni.

A multi/coop játékok pedig más kategóriát képviselnek. Ott nem lehet így megmondani. Pl.: Dota 2-ben van 1100 órám.

2022. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az a fickó, aki az összes Assassin's Creed játékban összeszedi az összes vackot, úgyhogy nekem jó, ha hosszú egy játék. Persze egy atmoszférikus sztorijátéknál nem bánom, ha 5-10 órás.
2022. nov. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom a 15-20 órás és a 60-200+-os vélemény vezet a szavazás jelenlegi állása szerint. Mivel kérdezőként saját kérdésben nem szavazhatok, ezért aki akarja az fejben hozzácsaphat +1et a 15-20 órás verzióhoz, én is arra tenném le a saját voksom.

Egyébként sok sok éve még a 200+ra szavaztam volna jómagam is. Egyszerűen imádtam az open world játékokat, megbűvölt ez a fajta immerzió és a rengeteg lehetőség, főleg ha nem sima open worldről volt szó hanem mellé még rpg is.

Jelenleg a felnőtt lét kötelességei korlátokat húznak a játékidőm köré, így a 15-20 órás játékokat is gyakran 1-1 hónap alatt játszom ki. Számomra azért is ez lett mostanra a megfelelő, mert afölött gyakran elvesztem a lelkesedésemet és a fókuszt. Ideális kompromisszumnak látom, el is tudok veszni benne, de mégis kezelhetőnek érzem a világ méretét, és a játékidőt is.

Amúgy a végtelen játék koncepció is rendkívül szimpatikus, pár kedvencem onnan kerül ki. Ott külön jó, hogy nem kell újra és újra betanulni adott játékot, elég csak egyszer, és onnét végig a tökéletesítésről és a rutin alapú szórakozásról szól.

2022. nov. 6. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 elhamariskodtad. nekem a 270 órába ez nem fért bele, sehol nem tartok a 100%-hoz

az online-ban pedig van 4000 órám, pedig sok tartalom nincs benne, mégis szeretem az a világot

2022. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!