Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyek különleges classok /...

Melyek különleges classok / kasztok számotokra bármely játékból?

Figyelt kérdés
Próbálok egy saját rpg játékot csinálni és szeretném, ha "egzotikusabb" kasztokkal is lehetne játszani, mint egy pl. fémmágussal.

2022. aug. 16. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a Guild Wars 2 mutaott be pár érdekes karakterosztályt:


- Engineer: Elég alapvetőnek hangzik, mégis újszerűen hatott, mikor először megláttam. Egy class ami mindenféle találmányokkal, kütyükkel, turretekkel harcol.

- Mesmer: Lényegében egy illuzionista, amely mindenféle elmetrükkökkel, klónokkal, illúziókkal zavarja össze az ellenfelét, az ármányok mestere.

- Revenant: Ez a class nagyon erősen kapcsolódik a GW2 lore-jához, de az tagadhatatlan, hogy egzotikus. A Mists-et (egyfajta metafizikai tér, amely összeköti a különböző világokat, időt és teret átívelve) megjárt, és onnan visszatért harcos, aki régvolt legendák szellemét megidézve képes az ő erejüket és képességeiket hasznosítani.

2022. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fémmágus, mekkora jó:D


Egyébként óvatosan ezzel, hisz hiába mondod sajátnak, ha rengeteg eleme máshonnan számrazik. A népek megérzik ezt.


Nekem DnD-ben szimpi az Artificier kaszt. Ugye ez tulajdonképpen egy MacGyver-mérnökszerű valami a mágia világában, aki mechanikus mérnöki tudással csinál olyan dolgokat amit egy épeszű fantasy világban mágiával csinálnának meg:D Kis önjáró mütyürök, élettöltő ágyúk, vagy pont hogy területi sebzést okozó ágyúk.

Haaa van elég időd és eszed hozzá, akkor csinálhatod úgy, mint pl a MÁGUS mozaikmágiáját, azaz nem kész eszközök vannak amiket létre tud hozni, hanem "alkatrészek" amik modulárisan összeileszthetőek, ezáltal nagyon szabadon variálhatóak. Tulajdonképpen határtalan lehetőségeket ad.

Viszont a rendszer nag hátránya, hogy a részelemek erőforrásigénye miatt (ugye MÁGUS mozaikmágiájában a manapont volt ez) az elkészült cucc összköltsége gyakran annyira magas, hogy a karakter egyszerűen ne mtudja létrehozni. Így történt az, hogy a MÁGUS varázslói 3-4. szint alatt konkrétan pár tűznyíl kilövése után kifullad és onnantól kezdve használhatatlan:D Szóval az erőforrások arányosítása kihívás lehet rendszeralkotáskor, hogy nagy dolgokat is ltére lehessen hozni, de a kis dolgokat meg ne lehessen szanaszét spamelni.

2022. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adeptus, Mass Effectben.
2022. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Nem akarom sajátnak max inspiráltnak mondani, vagy teljesen átdolgozni őket.

A classok alap premisszája alapján tudsz több félét is képzelni.


Pl. amit írtam a fémmágus lehetne tank role, mert saját magát páncéllal ellátja. Közelharcos lesz kevés dmg-vel, kevés cc, viszont sok dmg reduce.

De lehet ranged dmg dealer, akinek nagyon sok ccje van.

Vagy support aki magnetizmussal segíthet az enemy / frinedly karakterek pozícióján.


Vagy egy warlock, aki saját lelkét használja főként a spelljeihez és balancoltan kell tartania, mert debuffot kaphat.

2022. aug. 16. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Aion - Chanter. Egyben dps, tank, healer es support.

Guild wars 2 - Mesmer. Bar megjelenes utan csak fel evet toltam, poen volt olvasni a sok rage kommentet mert sokan keptelenek megkulomboztetni egy klont a jatekostol.

Path of exile - Na itt durvan el tud szabadulni a kepzelet. Arc inquisitor CotB gyuruvel. Kb mint Thor, csak a villam nemcsak megraz, hanem megfagyaszt.

2022. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Asztali (papír+dobókocka) szerepjáték lenne, vagy számítógépes?


Amúgy én nem sok értelmét látom az ennyire túlspecializált kasztoknak, amik egyetlen jellegzetesség köré épülnek fel. Jó példa pl. a M.A.G.U.S.-ból a gladiátor, tűzvarázsló, kardművész, stb.

Egyetlen olyan RPG volt, ahol nagyon tényleg volt értelme pl. az íjász, lovas, fegyverkovács, vagy vadmester diszciplínáknak: az Earthdawn, de ott elképesztően mély hátteret és egyedi képességeket kerekítettek melléjük.

2022. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Számítógépes, de akár lehet asztali feelingű.

2022. aug. 17. 21:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
South Park The Stick of Truth-ban a zsidó kaszt
2022. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Köszi!

Rég jszottam vele, de emlékszek hogy milyen képességei voltak xd


Valamiért az ilyen vallásos átkos dolgok nagyon érdekeltek.

Gondoltam már arra, hogy csinálhatnék egy olyan mmorpg játékot ahol mindenki pap.

Viszont az nem mindegy melyik istenséghez imátkozol és ez alapján lennének különböző classok.

2022. aug. 27. 04:26
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy a leg ikonikusabb az szerintem a Diabli 2ből a Nekromanta.
2022. aug. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!