Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen jó játékokat ismertek?...

Milyen jó játékokat ismertek? =) (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretünk itthon(anyu,élettársa,én,barátom) kikapcsolódásként meg unaloműzésként hétvégi esténként ország városozni,néha torpedózni, Monopolizni vagy Activityzni,régebben gazdálkodj okosan-t is játszottunk. De már kezd uncsi lenni az mindegyik, mert már annyit játszottunk=) Most tehát keresünk valami újabb dolgot. Akár társasjátékot is mondhattok,mert vennénk is ha van valami nagyon jó játék,amit érdemes megvásárolni, vagy várok ilyen "házi" játékokat játékszabállyal együtt=) Remélem tudtok segíteni!!!

20L


2010. szept. 11. 18:43
 1/8 omfglolr válasza:
0%
gruppen
2010. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha többen vagytok, én javaslom a Beugró társasjátékot:) Olyasmi, mint a műsör is, ami szokott lenni a tv-ben. Lehet sokat nevetni egymáson:) Bár nem tudom mennyibe kerül, mert az enyémet nyertem, de lehet, h találsz neten is hozzá feladatokat/kérdéseket, vagy a műsorból is lehet összeírni.
2010. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A boltban kaphatóak közül talán a legjobb: Scrabble.


A Beugró is jópofa lehet, érthetetlen viszont, hogy miért 6 játékos kell hozzá minimum.


+ legutóbb, mikor húgommal elugrottunk nővéremhez, ő várt minket egy amolyan házilag készített szituációs játékkal. Nem tudom, mikor röhögtünk utoljára annyit. :)) Csak kártyákra vágott papírok, és egy csengő kellett hozzá. Mindenki húzott egy kártyát, amin egy adott szituáció/feladat szerepelt. Ilyenek, hogy "tegnap elvesztetted a pókerpartit, és muszáj lesz pénzhez jutnod"; "jelentkeztél egy tehetségkutatóban, de megbuktál, pedig úgy gondolod, neked van a legtökéletesebb hangod, és ezt be is bizonyítod"; "szülinapod van, de a jelenlévők elfeledkeztek róla - próbáld meg emlékeztetni őket!"; "szörnyű dolog történt: megnémultál, és addig nem szólalhatsz meg, amíg 3x nem nevettetted meg a többieket". :))


Szal kihúzunk egy ilyen kártyát, és eszerint kezdünk el egymással beszélgetni. Pont az volt a jó, hogy elég ellentmondásos szituációba került mindenki, és teljesen röhejes párbeszédek alakultak ki. Aztán bárki megnyomhatta a csengőt, mialatt valaki beszélt: ha ez megtörtént, az áldozatnak (vagyis a beszélőnek) húznia kellett egy amolyan "sorskártyát": egy szöveg szerepelt azon a kártyán, amit fel kellett olvasni (pl. "ki vezeti a gépet?"), függetlenül attól, miről volt addig szó (és mindenki csak akkor üthetett csengőt, mire már mindenki más megnyomta körülötte, avagy sorra került).


Ez így leírva talán nem jön át, de mi nem tudtuk megunni, mondtam a nővéremnek, ezt szabadalmaztatni kéne: egy szóval k#rva jó! :)) Ha lesz egy unalmas órád, bátran megpróbálkozhatsz ilyen kártyákat összeállítani, aztán hajrá.

2010. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pórbáljátok ki a katarn telepeseit vagy pedig a bang! nevű játékot mert mind 2 nagyon jó.
2010. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Még ott van a rizikó is ami eléggé stratégiára építő társasjáték
2010. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont én is a rizikót akartam írni:) Fúú de rég is játszottam vele, majd ráveszem a többieket, mert nagyon jó:)
2010. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alkoholi
2010. szept. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a papírra írós, húzóst és eljátszóst ki fogjuk próbálni. Utánaolvastam a rizikónak, tényleg jónak tűnik úgyhogy szerintem azt meg megvesszük=)
2010. szept. 12. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!