Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen kontrollert ajánlotok...

Milyen kontrollert ajánlotok laptophoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban tapasztalat alapján várom az ajánlásokat, mondjuk úgy, hogy új vagyok a témában, eddig mindig billentyűzet + egérrel játszottam PC-n vagy laptopon. Jelenleg egy 2 éves Acer Nitro 5 laptopom van, Windows 10, i7-7700 HQ, 1050 Ti, 8 GB RAM. Nem egy erőmű (sőt), de amikkel játszok meg amennyiszer játszok, kiszolgál. Ehhez vásárolnék egy kontrollert. Játékok, amikkel szoktam játszani illetve tervezek játszani:

- Telltale Games címei (The Walking Dead, The Wolf Among Us, Tales from the Borferlands, stb)

- Life is Strange részei

- Quantic Dream címei (Heavy Rain, Beyond two Souls, Detroit: Become Human)

- Blacksad: Under the skin

- The suicide of Rachel Foster

- Hellblade: Senua's Sacrifice


Meg hasonló, sztori orientált játékokkal játszanék. A Hellblade: Senua's Sacrifice-nél már belefutottam, hogy ugyan játszható egérrel, billentyűzettel, a harcoknál elég nehézkesen tudom irányítani, sehogy nem jó, hiába próbálom állítani a billentyűzet kiosztást, valahogy nem esik kézre a védekezés, ha meg állítok rajta akkor meg van, hogy a harc közben véletlenül megnyomom és védekezek mikor támadni akartam.


Plusz néha tök jó lenne TV-re kötve is játszani nagyobb képernyőről.


Mit ajánlanátok? Nézegettem már mik vannak, érdemes X-Box kontrollert venni, vagy az ilyen budget kategóriás Trust meg társai márkájú kontrollorek is jók? Az, hogy árban kb. 3-4 szeres különbség van, nem számít, inkább jót akarok venni mint egy olyat, amikkel kompromisszumot kell kötni. De ha teljesen jók az olcsóbbak is, nem akarok 20-on pár ezret sem költeni.


2021. ápr. 24. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az Xbox. Szerintem a PS-é is jó, de arról személyes tapsztalatom nincs.


Én is megvettem annó egy ilyen "Trust" kategóriás gagyi kontrollert, első játéknál amivel próbáltam pl a joysticekl tudod irányítani hogy milyen szögbe dobj el követ. Na ezzel a gagyi kontrollerrel becélzott egy fix szöget és hiába forgattad a joyt nem változott semmit. Vittem is vissz a boltba, aztán kihoztam helyette a nyilván drágább Xone kontrollert. De annak legalább garantált a támogatottsága.

2021. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag Xbox One. Az ugyanis a Windows alapértelmezett játékvezérlője, minden játék automatikusan felismeri, ha be van kapcsolva a kontroller, semmit nem kell rajta állítgatni.
2021. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, ment a zöld pipa.


Akkor pár napig jegelem a Hellblade: Senua's Sacrifice-t, amíg jövőhéten be nem szerzek egy X-Box kontrollert.

2021. ápr. 25. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van xbox és ps4 kontrollerem is. Xbox kontrollert több játék támogatja mint a ps kontrollert
2021. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na megvettem, Playitstore-ban 21.999 Ft volt, teljesen alap, fekete kontroller, van hozzá 2,7 méteres USB-C kábel is, Konzolvilág-ban 21.890 Ft volt ugyanez (annyira mindegy az a 109 Ft különbség), Media Markt-ban meg 25.999 Ft.
2021. ápr. 27. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!