Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A fiatal fiúknál a videó...

A fiatal fiúknál a videó játékokkal játszást miért azonosítják sokan azzal, hogy ők még nem érettek?

Figyelt kérdés
Azt gondolják, hogy ilyen korban a lányok már sokkal érettebbek, mivel már a "szőke hercegről" álmodnak, amíg ők játszanak, meg egyéb hülyeségekkel foglalkoznak. Nem tudom, de 30-40 éves férfiak között is vannak gamerek, szóval nem hiszem, hogy ez lenne az érettség jele. A sok videóz játék inkább egyfajta függőség, szenvedély szerintem, mintsem érettlenség.
2021. ápr. 9. 07:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit rosszul fogalmaztam, ez inkább egy sztereotípia, mint sok ember elképzelése.
2021. ápr. 9. 07:54
 2/7 anonim válasza:
100%
Akkor most éretlen vagyok 26 éves nőként mert van, hogy reggel leülök játszani és este kelek fel, de emellett minden háztartási dolog rendben van? Hmmm...
2021. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem én gondolom így, csak van ez a sztereotípia a fiatal fiúkról, hogy játszanak videó játékokkal, mert még nem érettek. A kérdés lényegében az, hogy miért van ez a sztereotípia, miért gondolják ezt egyesek.
2021. ápr. 9. 08:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a kérdésedben. A véleményük szerint játszás és játszani csak a gyerekek szoktak. Kivéve, ha ők csinálják vagy nézik a játékot (kártya, foci, stb.) akkor az valahogy nem játszás.
2021. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Idehaza iszonyú alacsony szintű a játék-kultúra. Évekig éltem Németországban, ott gyakorlatilag MINDENKI játszik valamivel, különösen a társasjátékok nagyon népszerűek. A barátnőm börtönpszichológus volt, és ő mesélte, hogy még az elítélt gyilkosok között is ezerrel ment a Catan Telepesei, meg a Carcassonne.
2021. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket a megjegyzéseket tipikusan azokra az emberekre használják akik túltolják a dolgot. Azaz hátra bsznak mindent a játék végett, ez egy fajta betegség
2021. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a játék művelését és annak megítélését is nagyon sokan nagyon sok féle módon és szinten művelik - rosszul is. ugyanúgy, ahogyan a saját játék szenvedélyét nem képes mindenki megfelelően kezelni, úgy a mások játszási szokásairól alkotott véleményeiket sem mindenki képes helyén kezelni.


persze az sem mindegy, hogy pontosan miről is beszélünk:

van olyan játékos, aki jó megélhetés, sikeres karrier, boldog családi élet, és egyéb pozitív sikerélmények mellett játékkal tölti a szabadidejét, amiben más lerészegedik, vagy a tévé előtt fetreng (csak, hogy még pár sztereotípiát behozzunk).

vannak viszont olyanok, akik érdemi eredmények, bárminemű valós életbeli siker, társasági élet és egyéb HELYETT csak a játékkal foglalkoznak és a szüleik tartják el őket 40 éves korukban is.

a lenézés inkább a második kategóriának szól és általában erre asszociálnak azok, akik lenézik a saját előítéleteik alapján akár az első kategóriába tartozókat is. vagy mert jellemzően ezzel többet találkoztak, vagy mert ettől tartanak és a másik lehetőségről kevesebbet hallottak, vagy el sem tudják képzelni.

(ami egyébként nem teljesen alaptalan, mert a játékok hajlamosak eléggé beszippantani az embert és könnyen megfeledkezik miatta magáról és a külvilágról, ami sok esetben jóval nagyobb önfegyelmett és tudatosságot igényel, mint amennyi a legtöbb embernek van).


egyébként meg sokkal egyszerűbb ítélkezni, mint megismerni és megérteni másokat. persze ez a másik oldalon ugyanúgy megvan, amikor nem képesek feltételezni, vagy még bizonyítás esetén sem elfogadni, hogy egy nő is érthet ugyanúgy, vagy akár jobban is a műszaki dolgokhoz. ha mégis szembesülnek vele, akkor meg hülye viccelődéssel próbálnak felül kerekedni... (én nem vagyok nő, de elég sok műszaki érdeklődésű lány barátom van hozzá, hogy ismerjek ilyen sztorikat)

2021. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!