Szerintetek visszatérhet harmadszorra is a Bionicle?
Volt a 90. évfordulós szavazás, aminek az győzetés 2022-ben fogják bejelenteni. Itt a Castle és a Bionicle kapta a legtöbb szavazatot.
De a Bionicle már egyszer visszatért még 2015-ben és megbukott, szerintem jogosan.
Ugyanakkor van egy Technik szavazás is és azon is lehet Bionicle-re szavazni. Mert hát a Bionicle egybeforrt a Technic-kel, szerintem ezért buktak meg a Hero Factory-s (CCBS) Bionicle-k.
Ti hogy érzitek? Van rá esély, hogy kapunk még egyszer igazi (Technic) Bionicle-ket?
Hero Factory nem volt bionicle!
Semmi köze nincs hozzá.
A bionicle-nak most is van egy nagy rajongói tábora. Drágán mennek a szettek már most, de rengeteg van belőlük, mivel viszonylag olcsóak voltak.
Ha visszatér akkor nagyon nagy sikere lesz, de ehhez kicsi az esély.
Ha a castle-t hozzák vissza akkor meg rengeteg szett ára fog lemenni, így egy réteg aki ezeknek az adás vételéből él, nagy pénzektől fog eledni.
Itt bármelyik is tér vissza hatalmas felháborodások lesznek. Egyik oldalon a kereskedők- másik oldalon azok akik nem ezeket a sorozatokat várták.
Nagyon parányi esélyt látok rá, mivel a Lego már nem gyárt Bionicle-típusú gömb-ízületes akciófigura készleteket és a legtöbb alkatrészt elvileg kivonták a forgalomból. A 2015-ös változat is csak úgy jöhetett létre, hogy a készleteket javarészt a CCBS elemekből építették és csak kevés új alkatrészt készítettek hozzájuk. De már évek óta nincs aktuális akciófigura széria, aminek az elemeit újra lehetne használni, se Hero Factory, se Star Wars, semmi.
Ha ismét visszahoznák a Bionicle szetteket, akkor szinte minden alkatrészüket, a torzót, végtagokat, páncélzatot, fegyvereket, újonnan kéne legyártani, ami pénzügyi öngyilkosság lenne. Hiszen eredetileg is részben azért hagyták abba a Bionicle-t, mert túl sokba került a rengeteg nagyméretű, speciális elem legyártása. A CCBS-szel próbálták ezt orvosolni, de csúfosan elbuktak vele.
Sokan azt mondják, hogy nem akciófigurákat, hanem System szetteket kéne csinálniuk, mert a System-et mindenki ismeri és veszi. De ezzel meg elidegenítenék a Bionicle rajongók nagy részét. Ráadásul egy System-stílusú Bionicle széria túlságosan hasonlítana a Ninjago-ra. Most van viszont egy kezdeményezés, hogy limitált darabszámban kiadhatnak egy rajongói tervezésű System Bionicle modellt, pontosabban a tavalyi Lego Ideas versenyből kibukott "The Legend of the Bionicle" című építményt. Még nem biztos a dolog, azt hiszem 31 lehetséges jelöltből választanak ki 13-at, és ezeket aztán le kell egyszerűsíteniük, hogy megfeleljenek a Lego követelményeinek. Pillanatnyilag ez az egyetlen olyan hivatalos Bionicle termék, aminek kiadására reális esély van. Tehát talán ez majd eldönti, hogy a Bionicle működhet-e pusztán hagyományos System-ként.
Szerintem a Bionicle visszahozásának legfőbb akadálya azonban az, hogy a Lego vezetősége mindig is síkhülyén állt hozzá. A G2 bukása erre a legjobb példa. Olyan szinten eltolták, mintha direkt a kudarc lett volna a céljuk. Nem volt rendes ötlet mögötte, sem marketing, a média meg csapnivaló volt, pedig egy Bionicle-féle sztori alapú márkának ezek létfontosságúak lettek volna.
Az eredeti Bionicle szériát sem csak a Lego tette sikeressé, hanem számos külsős marketing cég, írók, és olyan alkotók, akik közül többen már rég nem állnak kapcsolatban a Lego-val. Megint egy ilyen "nyerőcsapatot" kéne összehozniuk, de a G2 kudarcát elnézve szerintem a Lego vezetősége erre maguktól nem képes. Ők sosem "értették" igazán a Bionicle-t, sem a hangulatát, se a világát vagy a közönségét.
Ebben az egészben az is elkeserítő, hogy ha igazán ráhajtanának a Bionicle-re, akkor lehetne a Lego-nak egy új sikersorozata. Most van a széria 20. évfordulójam az alkalom adja magát. A rajongók a tavalyi Ideas szavazáson és a mostani 90. évfordulós szavazáson is bizonyították, hogy akarják a Bionicle-t. Még a Lego tervezők közt is vannak rajongók. Christian Faber, az eredeti alkotók egyike is szeretné visszahozni, igaz ő nem játéksorozatban, hanem valami virtuális valóságos multimédia cuccban gondolkodik. A régi Bionicle filmek készítői is pont nemrég jelezték, hogy ha a Lego engedné, szívesen készítenének még több filmet vagy akár egy képeskönyvet, mert számukra a Bionicle nem csak egy munka volt, hanem a szenvedélyük. A Bionicle számára összeállított Cryoshell együttes is aktív még. Tehát most adja magát a lehetőség, hogy kezdjenek valamit a márkával.
De hát a pénz beszél és a Lego már nem szeret kockáztatni. Ha tényleg kiadják azt a rajongói modellt, és ha az tényleg sikeres lesz, akkor el tudom képzelni, hogy adnak a Bionicle-nek még egy esélyt majd valamikor a jövőben, vagy System szériaként vagy egy újragondolt építési stílussal. De a G2 akkora katasztrófa volt, hogy szerintem most is simán elronthatják az egészet, ha ugyanilyen meggondolatlanul állnak hozzá.
Ez a gond ma mindennel. Főleg olyan emberek döntenek mindenről, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy egyszer valami miért volt sikeres. Ők kiadnak valami teljesen mást, megbukik és ebből rájönnek, hogy nincs kereslet rá.
Ha megjelenik az a Legend of Bionicle meg fogom venni, de visszahozni a Bionicle-t, mint System hát.... nem is tudom. Inkább ne.
Egyébként szereztem pár kg CCBS darabot és azt kell mondjam, hogy nem olyan rosszak. Sőt a socket-et sokkal jobbak ,mint régen, de még minidg azt mondom, hogy a design nem az igazi. Túl lapos a Bionicle-höz. Valahogy úgy kéne megoldaniuk, hogy tereznek új Bionicle darabokat a régik mintájára az új socket-ekkel.
De azt el kell ismernem, hogy a 2015-ös Bionicle szettek egész szépek, a 2016-osak már nem tetszenek.
A CCBS-szel szerintem az volt az egyik baj, hogy túl kevés szettet adtak ki hozzá, így bizonyos alapelemek csak kevés színben vagy kevés méretben voltak kaphatók. Túl nagyszabású építőrendszer volt ez az olyan limitált szériákhoz, mint a Hero Factory vagy Bionicle G2, amikből évente csak pár tucat készletet adtak ki. Így nagyon lassan bővült az éves CCBS alkatrész-skála.
Elméletben jó ötlet volt, hogy standardizálni akarták az építőrendszert és mellőzték a túlspecializált építőelemeket, amik a régi Bionicle-t jellemezték. De gyakorlatban már nem vált be, mivel a jól kidolgozott, részletgazdag figurákhoz túl sok elemet kellett felhasználni, így a készletek túl nagyok és drágák lettek. Egy láb például állt egy alap vázelemből, egy sima páncélból és esetleg néhány összekötő elemből, majd erre került rá egy specializált díszítőelem. A végeredmény egy túlságosan vaskos, túl sok elemből álló, mégsem túl részletes végtag. A klasszikus Bionicle ezt egy-két specializált elemmel megoldotta, így alacsonyan tartva a darabszámot és a készlet árát is. Szerintem erre a problémára a tervezők is rájöttek, ezért kezdtek egyre több hagyományos Technic elemet betervezni a figurákba, mert a CCBS lekorlátolta őket. De mire erre rájöttek, már túl késő volt, hogy javítsanak a CCBS eladásokon.
A másik fő probléma a CCBS-szel a Lego és a Disney hülye döntése volt. A Star Wars CCBS szériában robotokat meg felpáncélozott harcosokat kellett volna kiadniuk, mert ez az építőrendszert ezekhez találták ki. Erre mindenféle szögletes fejű emberszereplőt meg Csubakkát készítették el CCBS szettként, akik röhejesen néztek ki ebben a formában. Ráadásul a legtöbbjük unalmas barna színű volt, amit a gyerekek köztudottan nem szeretnek. Nem is csoda, hogy nem vették őket. A Bionicle G2 legalább színes robotharcosokból állt, de az bezzeg nem kapott akkora támogatást, mint a Star Wars termékvonal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!