Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerettek kontrollerrel...

Szerettek kontrollerrel játszani PC-n?

Figyelt kérdés

Szereztem egy Dualshock v2 kontrollert, és tervezek venni egy xbox series X/S kontrollert is.

Nem igazán játszottam kontrollerrel még semmivel.


A kérdésem az lenne hogy az ilyen 3D-s akció / kaland játékokat ti szeretitek / hogy tudjátok játszani, mint például az Assassin's Creed játékok, Legends of Zelda the Breath of the Wild, tehát az olyan játékokat, ahol stickekkel kell menni és "nézelődni" is?

Próbálgattam így játszani de valami rohadtul nem esik kézre és őszintén elképzelhetetlennek tartom hogy élvezheti ezt ember :D


Tehát a bal stickkel mozogsz, a jobb stickkel nézelődsz, és a 4 jobb oldali gombokkal ugrálsz / harcolsz, akkor hogy lehetséges mozgás és nézelődés közben ütni? Tehát nekem olyan gondjaim is vannak hogy ha ütök nem nézhetek körbe, vagy ha ugrok. Tehát ugrás közben nem nézhetek magam alá / mögé / körbe, ilyesmi.


Ti hogy álltok ehhez a kontrolleres kérdéshez?


Ja és további kérdés még hogy a fent leírt 2 kontroller típus közül melyik áll jobban kézre nektek? Tehát a PS4 féle kontroller ahol lent van középen a 2 stick, vagy az xbox kontroller, aminek ugye a bal oldali stick fent van? Nekem PS4-en kicsit fura hogy oda le kell nyúlni a stickekért.



2021. febr. 27. 14:27
A kérdező szavazást indított:
A PS4 kontroller stílust kedvelem
Az XBOX kontroller stílust kedvelem
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Xbox kontrollere szerintem kényelmesm főleg abból a szempontból, hogy a leggyakrabban használt bal joy és a jobb oldali 4 gomb síkba esik.
2021. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem pont az Assassin's Creed féle játékok esnek kezemre kontrollerrel. Simán mozgás közben szerintem sokkal kényelmesebb a stick-kel irányítani a kamerát. Szerintem sokkal folyékonyabb a mozgás, mind a karakternek, mind a kamerának.


Harc közben, pedig annyira nem találom szükségesnek a gyors. Dark Souls-féle harcrendszrű játékokban (mint pl az AC is) pedig van lock-on rendszer, meg annyira nincsenek szétszóródva az ellenségek, hogy nézelődni kelljen.


Egy COD jellegű fps-nél én is egyetértek, hogy jobb az egér+billentyűzet, de én azt is jobban szeretem kontrollerrel. De én elfogult is vagyok, 8+ éve xboxos vagyok :D megszokás kérdése

2021. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Külső nézetű akció-kaland játékoknál (AC sorozat, Batman, Tomb Raider, stb) kizárólag kontroller, de ahol pontos lövésekre is szükség van, ott kizárólag egér. Húsz éve próbálkozom az analóg célzással, de nem áll rá az agyam.

Verekedős játék? Csak kontrollerrel.

Autós játék? Csak kontrollerrel.

Platform/ügyességi játék? Csak kontrollerrel.

2021. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Húha, úgy tűnik nagyon sokan szeretik az Xbox kontrollereket.

Amúgy közben rájöttem hogy ott hibáztam, hogy az ütés / lövés / ugrás pont hogy a felső gombokon kellene hogy használjam, ahol a mutató ujjammal tudom lenyomni őket, így tudok mozgás közben is ütni.


Az Xbox kontroller miért ennyivel kedveltebb? Ennyivel jobb, mint a PS4, hogy mindenki arra szavaz, ez megdöbbentő.


Köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 27. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kényelem mellett van még egy olyan tulajdonsága az Xbox kontrollernek, hogy mivel MS termék, a Win natívan támogatja, és a játékok 99%-ban ha érzékeli a kontrollert azonnal beállít magának egy az Xbox-al azonos irányítási sémát, nem kell külön beállítgatni stb.

Persze ha az ember szeretné át lehet állítani ahogy kényelmes, de azért ez is szempont.

2021. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Nálam egyértelmű az Xbox kontroller ergonómiai előnye: a bal hüvelykujjam majdnem egyenesen nyugszik az analóg karon, a Playtation esetében pedig majdnem 45°-os szögben! Egyszerűen nem ugyanazt a pályát járja be a két kar, a PS esetében sokkal korlátozottabb a mozgatás.
2021. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!