Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az 1500-as Ravensburger...

Az 1500-as Ravensburger puzzle hány db-ból áll?

Figyelt kérdés
Megszámoltam és 1527 jött ki. Elszeretném adni és ezért számoltam meg, hogy ténylegesen megvan-e. De létezik az, hogy több mint 1500 van benne? vagy csak hozzá keveredhetett más kirakóból darab? Tuti, hogy nem számoltam rosszul, mert már másodszor teszem XD. Először mikor számoltam, hogy több mint 1500 hát elkezdtem előlről..mondom tuti rosszul számoltam..
2021. jan. 5. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1530, most neztem sajáton
2021. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy vannak hianyosak, es vannak pluszosak, akarmelyikben, imadkozni kell h jo legyen, amid van. Ugynaakkor ponr ezert erdemes ugy meghirdetned, hogy valszeg hianyos,mert lehet, masnak is, ed kiegészíteni venne meg
2021. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi. rá van írva, vagy hogy nézted meg?

Azért megnyugtattál, azt hittem tényleg ilyen szarul számolok.. :)

2021. jan. 5. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Rá, igen.

A tetejenek az oldalara, felul

2021. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezek altalaban sose pont annyi darabosak. Csak kerekites, hogy be lehessen lőni, mert mas gyartonal mas lehet a szam adott darabszámnál esetleg vagy nem tudom, meg hat ugy hogy hangzik
2021. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi most raktunk egy vadiújat karácsonykor, igaz az Clementoni volt, az is 1500-nak volt írva, és igazából 1504 darabos volt, hiánytalan.

De volt is hozzá egy papír, amin le volt írva hogy hány darabosak igazából a kerek számú puzzle-ök, pl. a 13 ezer darabos konkrétan 13220 db ha jól tudom. De kb. egyik se pont annyi amennyinek írják, pláne nem 1000 fölött.

2021. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy gyártón belül is lehet más darabszámú egy bizonyos darabszám (jó ez így hülyén hangzik, de remélem érthető). Pl. 1000 darabos lehet 996-1000-1008.

1527 nekem gyanús, hogy nem jön ki, mert ha jól számolom csak úgy jöhetne ki, hogy 3 oszlop és 509 darab széles :D elég fura kirakó lenne

Őszintén én nem értem az emberek miért töltik a számolással az idejüket, semmi biztosat nem tudnak így mondani. Lehet, hogy jó a darabszám, de hiányos igazából, de emellett valami duplán is benne van. Nekem eddig egy hiányos puzzlet sikerült megvennem....az egyetlen amit leszámoltak, hogy biztos hiánytalan-e :D

2021. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
azóta találtam még egyet, tehát 1528 van eddig :D, de ha ez is 1530, akkor 2 hiányzik.. :/ valszeg úgy tudom meg, ha kirakom..mi?! :D
2021. jan. 7. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem akarod kirakni akkor megoldás lehet, hogy csak a keretet rakod ki és összeszorzod a két oldalát (pl. pontosan 1000 darabos 40x25 darab). Abból tudod hány darabnak kellene lennie, kivonod a széldarabok számát és leszámolod a belső részt. Utána még mindig ott az esély, hogy elszámoltad, duplán vmi :/

Én szoktam hiányos puzzle-t is venni, ha olyan helyen hiányzik, ahol nem zavar (pl. tájkép lovakkal és nem a lóból hiányzik, hanem a talajból/fából). Azért is érdemes kirakni, hogy lehessen tudni honnan is hiányzik, mennyire pótolható házi módszerekkel.

2021. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!