Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha a kínai gyártmányú "rubik"...

Ha a kínai gyártmányú "rubik" kockák ennyire közkedvelt(ebb)ek lettek, miért nem lép az eredeti Rubik Studio? (több lent)

Figyelt kérdés

Nem a kínai gyártmány ellen szólok, ha valami jó, jó, mindegy, honnan jön. Csak mostanában nézegetek kockás videókat/csoportokat stb. és meglepett, hogy nemcsak, hogy a kínait preferálják, de sokszor kimondottan leszólják a Rubikot.

Pedig ez tényleg egy olyan termék, ami tök jó, hogy magyar és ilyen híres és nem értem, mi állhat ennek hátterében / miért van ez.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2021. jan. 2. 03:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már rég eladta Rubik a jogokat.
2021. jan. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utángyártott cucc jobb, mint az eredeti, azt el kell ismerni. Hülyeség lenne azért védelmezni valamit, csak mert magyar. Lásd pl. a "kiváló magyar élelmiszer"-mítoszt.
2021. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Lépett. Pár éve összefogott a GAN-nal és csináltak egy "közös" versenykockát. Ami valójában egy GAN, csak stúdió logója van rajta. Meg a Studio csinált magától is egy versenykockát, habár az se lett igazán jó. Le van maradva 20 évvel kb. Azért szólják le, mert nem tett semmit hozzá a közösség építéséhez, de cserébe aktívan rombolta, rombolja azt. 2000-es évek eleje óta a World Cube Association (WCA) saját pénzből, önkéntesek segítségével rendezett több ezer versenyt, majd valamikor talán 2018 környékén, amikor már rég látható volt, hogy felívelő pályán van ez a sport/hobbi, sok pénz is lehetne benne, megalapították a Rubik's Cube Associationt, RCA-t, és összeálltak a Red Bullal, és a WCA tudta nélkül szerveztek egy "világbajnokságot", amit úgy állítottak be, mintha ez valami új, szenzációs, egyedi dolog lenne. Ami önmagában nagyon visszatetsző.

Elég megnézni a promo videó like/disklike arányát. Pár héttel később le is vették a nyilvános videók közül:

[link]


Ezen kívül nagyon megnehezítették egy évtizeden keresztül az EU-ba való rendelést, sok ezer kockát semmisítettek meg határátkelés közben. Olyat is, aminek amúgy köze sem volt a jogvédett 3*3-ashoz. Egyik ismerősömnek 50 ezer forintnyi szállítmányát foglalták le és semmisítették meg, pedig pyraminx meg megaminx is volt benne.


És ez csak 1-2 példa, hogy mi ennek az utálatnak a gyökere. Nyilván az újabb kockások közül sokan csak azért utálják a Rubik Stúdiót, mert látják, hogy ez a "divat" és a valódi okokat nem nagyon tudják.

2021. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak! :)


Mostmár értem, vagyis megértem, miért ez a közérzés.


2# Persze, nem is leszólni akarom én sem a kínait. Pont ez az, hogy értetlenül álltam a dolog előtt, hogy hogy lehet, hogy egy alapjában jó ötlete van egy nemzetnek és ahelyett, hogy fejlesztené a terméket, végignézi, hogy mások jobban kivitelezik.

2021. jan. 2. 22:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, #3-as válaszra ment volna a kínais hozzászólás :)
2021. jan. 2. 22:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a találmany még a kommunizmus alatt született. Ha jól emlékszem, már nagyon az elején Angliában kezdték gyártani,nem itt.
2021. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!