Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 4X4-es Rubik kockánál amikor...

4X4-es Rubik kockánál amikor 2 "közepet" kiraktam és azoknak egymás mögött kellene lennie, de egymás mellett vannak, akkor hogyan rakom át az egyik "közepet" a másik mögé?

Figyelt kérdés

Tehát elkezdtem a közepeket kirakni, fehérrel kezdtem, és folytattam a sárgával, aminek alatta kellene lennie, de mellé sikerült. Hogyan tudom átrakni? Bármelyiket próbálom, a két közép mindig egyszerte mozog. Ezzel szenvedek már reggel óta és nem jövök rá.

Valahogy így:

[link]

(Szimulàtorban is sikerült így kihozni, így ezt küldtem el, ezen jobban látszik)

És ennyi erővel fordítva is lehetne. Mondjuk kirakok két 2x2 közepet, amiknek egymás mellett kellene lennie, de mondjuk egymással szemben vannak, azokat is meg kellene valahogyan fordítani.



2020. aug. 9. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a sárgát rakod ki, hanem másikat! sárgát hagyd utoljára és az aljára. Igen a 4x4esnél fontos a közepek sorrendje.
2020. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen szemben (F oldalon) az egyik, lent (D oldalon) a másik, majd Rw U2 Rw' majd ugyanez balra is Lw' U2 Lw. Voilà, átraktad szemből (F) a közepeket a tetejére (U), alul pedig maradt a helyén, így egymással szemközt van a sárga meg a fehér.

De érdemes egyből így rakni azaz fehéret a sárgával szemközt és akkor nem kell utólag átpakolni.


#1

Tök mindegy, milyen sorrendben rakja a közepeket, ha egymáshoz képest jól rakja őket. Számomra az utolsó kettő akkor könnyebb szokott lenni, ha egymás mellett vannak, nem szemközt, mivel egymás mellettieket könnyebb egyszerre látni.

2020. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Persze, úgy próbálom meg mindig kirakni, hogy eleve jó legyen a közép és ne utólag keljen variálni, de ha véletlenül (akár másik közepeknél) így jön ki, akkor fel tudjam cserélni. Máskülönben lehetnek olyan keverések, amikor az egyik oldalon már véletlenül csoportosítva van pár darab szín és 1-2-4 forgatással az egész közép meg van, de lehet, hogy akkor pont nem helyes oldalon, akkor is inkább így oldom. Akkor inkább utólag pakolászok.
2020. aug. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!