A LEGO miért nem gyárt katonai termékeket?
Gondolok például tankokra, vadászgépekre, vagy szimplán csak katonákra.
Óriási sikert érnének el, csomó felnőtt is venne iyeneket, gyűjtenék az emberek.
Egyszer azt nyilatkozták, hogy nem támogatják az erőszakot.
Bár...a pénz nagy úr, így vannak fegyverek, meg katonák a nagy mozis játékaikban, lásd: SW, Karib tenger kalózai, sima kalózos széria, Bosszúállók sorozat,... ezekhez vannak fegyveres figurák.
És igen én is vennék eredeti katonai cuccokat.
DE, addig ott a BRICKARMS, BRIC WARRIOR, SI DAN,...
Jézusom nekem ez eszembe nem jutott volna.
Aki szereti az ilyen dolgokat, az nem azért szereti, mert erőszakos.
Egyik ismerősöm tank alkatrészeket gyűjt és nem láttam még nála jámborabb, keresztényebb embert a világon.
Ne keverjük össze az erőszakot és a katonai cuccok iránt érdeklődőket.
Bell Osprey Boeing Helicopter (42113) – €129.99 De ez Technic, úgy hogy nem a klasszikus értelemben vett LEGO, mosolygós minifigurákkal.
Amúgy nem tartom valószínűnek, hogy konkrét katonai arzenált kezdene gyártani a LEGO, mármint a minifigurás készletekre gondolok, mert az a vonal mindig is a gyerekeket célozza meg.
Nem baj az, ha technik, hátha ez jelenti az első lépést.
Ezt komolyan fogják árusítani, vagy csak egy terv az egész?
A licencelt termékeken kivételével a Lego nem akarja támogatni az élethű fegyvereket és erőszakot. A sci-fi meg fantasy fegyverek, amikkel a gyerekek a való életben nem futnak össze, például lézerpuskák vagy a kalózkardok még beleférnek, de a realisztikus modern harcászati eszközöket kerülni akarják. Ennek a másik oka, hogy a Lego-t világszerte árulják, és nem akarják felbolygatni az egykori háborús sérelmeket azzal, hogy kiadnak olyan harci gépeket, amiket egyes országokban sok áldozatot szedtek. Ez alól szintén kivételt jelentenek a filmes készletek, de azok még elvileg beleférnek a fantázia kategóriába, és alakítanak rajtuk annyit, hogy ne legyenek a valódi gépek pontos másai.
Anno rebesgették is, hogy régen azért gyártottak viszonylag kevés zöld elemet, mert így akarták megakadályozni, hogy a gyerekek zöld mintás harceszközöket építsenek. Emlékszek, hogy a zöld Toy Story-s katonák meg katonai kocsi milyen forradalminak számítottak, amikor megjelentek.
Volt még a cégnek egy elég szigorú erőszakellenes szabályzata is, de ezen azóta sokat lazítottak. Eleinte azért is ellenezték sokan a Star Wars-t vagy Bionicle-t, mert túl erőszakosnak látszottak, pedig a Lego eléggé eltompította őket. Greg Farshtey, a Bionicle egyik írója mondta, hogy a Lego régi szabályai megtiltották, hogy a szereplők közvetlen és erőszakos módon használják a szerszámaikat, mert inkább a kreatív problémamegoldásra akarták sarkallni a gyerekeket. Azért adtak fegyvereket a játékokhoz, hogy minél több játéklehetőséget biztosítsanak a gyerekeknek, de az erőszakot konkrétan nem támogatták. Aztán ez a szabályzat úgy 10-15 éve eléggé felhígult, onnantól kezdve sokkal több fantasy fegyvert látunk a készletekben és a Lego által támogatott média is egyre erőszakosabb. De a valósághű fegyvereknél egyelőre meghúzzák a határt. A bejelentések szerint az új Osprey is narancs-fekete színű lesz, hogy ne hasonlítson túlságosan a valódi gépre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!