Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nintendo DS lite ra melyik...

Tamas3791 kérdése:

Nintendo DS lite ra melyik Pokémon játékot ajánljátok?

Figyelt kérdés
Annyi féle fajta van de mi a különbség?

2019. szept. 7. 10:33
 1/7 Krisipoke ***** válasza:
100%

Akkor vegyük végig. :)


Diamond/Pearl: Ahogy a többi főszériás Pokémon játék, ezek is elég jók, viszont összessgében a sorozaton belül kevésbé mondanám őket jónak. Ezek az alap 4. generációs játékok, tehát alapvetően 4. generációs Pokémonok vannak benne, de az összes előzőből is van jó sok. A csata kicsit lassabb, mint a megszokott, sajnos.


Platinum: Ez a Diamond/Pearl kicsit kibővített, javított verziója, ha 4. generációs játékkal szeretnél játszani, érdemes inkább ezt válalsztani, de továbbra sem a kedvencem.


HeartGold/SoulSilver: Nagyon kedvelt részek, nekem is a kedvenceim között vannak. Ezek a 2. generációs Pokémon játékoknak (Gold/Silver/Crystal) a felújított változatai, tehát alapvetően az első két generációból tartalmaz Pokémonokat, de később lehet fogni 3. és 4. generációsókat is benne. A története kicsit egyszerűbb, mint a többi DS-es játéknak (mert egy régebbi játék remake-je), de abszolút kellemes. Plusz előny, hogy itt mindig követni fog az a Pokémon sétálás közben, aki a csapatodban éppen első helyen szerepel (nem sok mindenre jó, de mindenképpen aranyos), és a liga legyőzése után vissza lehet jutni a Kanto régióba is, ahol az első generáció játszódott, így ez az egyetlen Pokémon játék, ahol összesen 2 régiót is bejárhatsz, és 8 helyett akár 16 jelvényt szerezhetsz (bár a második régión sokkal hamarabb végig lehet jutni).


Black/White: Nekem a kedvenc Pokémon játékom, de amúgy nagyon megosztó, sokan nem annyira szeretik. 5. generációs játék, viszont a liga legyőzéséig nem is fogsz mással találkozni, mint ezekkel a Pokémonokkal, tehát semmi régi kedvenc nem lesz benne addig, de ez szerintem ad egy frissességet is a játéknak. A története az eddigi legjobb, jobban is néz ki a játék, mint az elődei, a zenéje is nagyon jó, és még az évszak is tud változni, ahogy játszol.


Black2/White2: Ezek a Black/White folytatásai. Nagyjából ugyanabban a régióban játszódik, de rengeteg új helyszín van, más a történet, végre vannak benne a liga előtt régi Pokémonok is, és telerakták egy csomó új tennivalóval. Szintén kiváló választás, de én a sima Black/White verziót végigjátszanám előtte.

2019. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisipoke ***** válasza:
100%

Ezen kívül vannak a spinoffok, vagyis a nem megszokott játékmenettel rendelkező, de Pokémonos témájú játékok:


Pokémon Dash: Egyértelműen a valaha készült legrosszabb Pokémon játék, és összességében az egyik legrosszabb játék, amivel valaha játszottam (és hidd el, nem kevéssel játszottam). Gyakorlatilag versenyezni kell Pikachuként egy csomó másik Pokémon ellen, de gyakorlatilag az történik, hogy gyorsan kell húzogatni a ceruzát a DS képernyőjén. Unalmas, nem nagyon van benne variáció, tönkreteszi a képernyődet, nem egyértelmű egy csomószor, hogy merre kell menni, és kevesebb, mint 2 óra alatt vége van.


Pokémon Link!: Puzzle játék, ahol ugyanolyan Pokémonokat kell összematchelni. Leginkább a Yoshi's Cookie-ra hasonlít, de ha azt nem ismered, akkor hasonló, mint a Candy Crush, csak Pokémonokkal.


Pokémon Mystery Dungeon Blue Rescue Team: A Pokémon Mystery Dungeon sorozat első része. Egy RPG-szerű kaland, de itt magukat a Pokémonokat irányítod, emberek nincsenek benne. Egy szigorúan rogue-like játékmenetű, de sokkal kevésbé szigorú játék. A lényeg, hogy különböző barlangok, erdők végére kell eljutni úgy, hogy minden random generált, és négyzethálóra van osztva. A csata úgy működik, hogy mindig, amikor mozogsz vagy támadsz, akkor az ellenfelek is ezek közül csinálnak valamit, de amikor egy helyben állsz, nem történik semmi. Vannak támadások, amik mondjuk messzire lőnek, és nem kell velük közelre menni az ellenfelekhez, van, ami mondjuk többször üt, és gyorsan ki lehet vele végezni az ellenfelet, van, ami mondjuk köréd mindenhova sebez, így akár egyszerre többel is el lehet bánni, van, ami csak felerősít vagy gyógyít, stb. Lehet tárgyakat is találni, amik a segítségedre lehetnek, és gyújthetsz társakat is (igazából az összes Pokémont az első három generációból), akik segítenek... Érdekesek a karakterek és a történet is, mindenképp egy érdekes élmény. Abszolút olyan játék, ami nem mindenkinek fog tetszeni, de szerintem elég jó.


Pokémon Mystery Dungeon Explorers of...: Van az alap "Time" és "Darkness" rész, amik nagyjából ugyanazok, és a "Sky", ami ezeknek a kibővített verziója. Ez a 2. Pokémon Mystery Dungeon, és szerintem a valaha készült legjobb Pokémon Spinoff játék. Hasonlóan működik, mint az első, de a karakterek sokkal érdekesebbek, a történet sokkal jobb (talán a legjobb minden Pokémon játék közül), itt már az első 4 generáció összes Pokémonját tudod csatlakoztatni magadhoz, sokkal több a tartalom és az újítás... Szerintem mindenképp megér egy próbát.


Pokémon Ranger sorozat: Összesen 3 része van, én csak az elsővel és a harmadikkal játszottam. Itt nem egy Pokémon Trainert irányítasz, hanem egy Pokémon Rangert, aki nem jelvényeket gyűjt, hanem más embereken segít. Nem elkapod a Pokémonokat, csak ideiglenesen összebarátkozol velük. Alapvetően nem csatára kell őket használni, hanem mondjuk tüzek eloltására, vagy arra, hogy szétvágjanak egy ledőlt fát, hogy tovább tudj menni. Viszont csata közben is tudnak segíteni valamennyit. A csata itt abból áll, hogy az adott Pokémont minél többször körbe kell karikázni az érintőképernyőn, miközben ő mozog és támad, a támadásokat pedig el kell kerülni. Ugye minél későbbi rész, annál több újítás van benne (az első rész a sima Pokémon Ranger, a második a Shadows of Almia, a harmadik a Guardian Signs). Érdekes ötlet, mindenképp érdemes kipróbálni, de szerintem azért nem éri el a Mystery Dungeon szintjét. Ja, és extra dolog, hogy ha végigjátszod a sima Rangert, akkor kapsz benne egy Manaphy tojást, amit átküldhetsz a Diamond/Pearl/Platinum verziódba, ugyanis ezt a Pokémont sehogy máshogy nem lehet megszerezni ott.


Learn With Pokémon Typing Adventure: Ehhez járt egy kis billentyűzet. A lényege, hogy jönnek szembe a Pokémonok, és először csak betűket kell beírni, hogy legyőzd őket, aztán később mondjuk már az egész nevüket, stb. Jópofa dolog, de inkább kisebbeknek van, gyakorlatilag egy gépelést segítő játék.


Pokémon Conquest: Ezzel sajnos nem játszottam, mert elég ritka, de alapvetően egy körökre osztott stratégiai játék, mint mondjuk a Fire Emblem, vagy a Final Fantasy Tactics. Itt Pokémonok középkori japán hősökkel szövetkezve harcolnak egymás ellen, gyakorlatilag egy mix a Pokémon és a Nobunaga's Ambition játéksorozatok között.



Nagyjából ennyi. Azt elfelejtettem mondani az előző bejegyzésben, hogy amiket együtt soroltam fel (pl. Diamond/Pearl), azok alapvetően ugyanannak a játéknak nagyon minimálisan eltérő verziói. Általában nagyjából annyiból áll a különbség, hogy néhány bizonyos Pokémont csak az egyik verzióban lehet kapni, másokat csak a másikban, illetve a legendás Pokémon, aki köré a sztori egy része épül, más a két játékban. De lehetnek egyéb különbségek is, pl. a Black/White esetében az egyik utolsó város az egyik verzióban ilyen régies, a másikban pedig futurisztikus. De általában azért mindegy, melyiket választod a kettőből.

2019. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Váó nagyon köszi a gyors és részletes választ


Ment a zöld kéz

2019. szept. 7. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a Black/White a kedvenceim, talán pont azért, mert annyira más, mint a sorozat többi darabja.
2019. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

+1 a Mystery dungeon EoS-ra.

Nekem egy külföldi ismerősöm ajánlotta anno. Azóta halás vagyok neki. (Na meg azoknak akik képesek voltak egy szuper nds emulatort összerakni androidra)



Nem sok játéknak van ilyen szívbemarkoló vége.

2019. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a személyes kedvencem a Black/White sorozat, ámbár az az új csataablak egy undormány a pixeles animációkkal együtt, ámbár sztorira szerintem a legkirályabb, a starterek is egész jók, bár számomra rengeteg az érdektelen, béna dizájnos poké. (Shoutland és családja. Plz.) A Diamond/Pearl/Platinum-ot sose vittem végig, a starterek számomra bénák, a sztorit meg nem vágom. A Heartgold/Soulsilver még mindig a legjobb, meg nagyon hosszú :D
2019. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisipoke ***** válasza:
Utolsó: nekem tetszett a B/W csatagrafikája, még ha a hátulról látható Pokémonok pixelesebbek is voltak. Szerintem jót tett neki a dinamizmus, meg jól néztek ki ezek az alap animációk, főleg az összes előző rész után. Meg ez az egész, hogy a közelséget a felnagyított pixelekkel érzékeltetik, kicsit ilyen első generációs beütésű, ahol ugyanez volt. :)
2019. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!