Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Huszonéves fejjel érdemes...

Huszonéves fejjel érdemes lenne újranézzem a Ben-Hur c. '59-es filmet? (ld. : alább)

Figyelt kérdés

Családi intellektuális programként nekem azt 10 évesen (max. lehettem annyi) kellett megnéznem. Ahogy pl. Krzysztof Kieslowski Decalog sorozatát is. (Utóbbi annyira durva, erőltetett és ambivalens szülői lépés volt, hogy csak azért is újranéztem.... és amúgy furcsa, a többségét nem bántam meg, ami nem dögunalom, hanem szellemileg valóban mozgalmas vagy legalább annyira szürreális, hogy az már egy másik világba varázsol, az lekötött, sőt 2× is újranéztem)


Gondolom, mert az is akkor olyan hűűűű de mély értelműnek (tűnt). Meg persze mert VAAAALLÁSOS! És az a világon a legfontosabb!!! =D ("ugyebár")


Az rémlik, hogy tipikusan olyan régies poros film hangulata van... Nem arra gondolok, hogy fekete-fehér vagy ilyesmi... de hasonló. Hogy olyan hatása van, mintha folyamatosan homokporos lenne a légkör, tűzne a nap, 38 fok van, és délelőtt 10 óra a hangulat egy kietlen köves unalmas terepen olyan igazán kellemetlen napfényben folyamatosan és ez sose fog véget érni.

Nem értettem, hogy erre az operatőrök miért izgultak rá.


Úgy emlékszem, hogy egy szenvedés volt. (amit elkezd az ember nézni, bealszik, felébred, és már tök más van, de még mindig vissza van a film fele-1/3-a, mintha egy trilógiát nézne)

Egyedül a szekérversenyes résznél szórakoztam, amikor elsodortak két (töketlen) báb páncélos római katonát : Aztán egyből megkaptam a fedést, hogy hogy merészelek ezen nevetni, ez egy nagyon szomorú dolog, blablabla....


De fene tudja, lehet, hogy más is tetszett belőle, 1-2 apró részlet.

...talán a lepratelepen... mintha a félelmetes zene tetszett volna... de nagyon töredezetten rémlik.


Amikor lábat kell amputálni, akkor magamban rimánkodtam, hogy csak ne kezdje el nyiszitolni, csak ne, mert azt nem fogom bírni és a látott szenvedéstől leolvad az agyam... így is szét volt cseszve az egész ember felszíni nagy sebekkel. Aztán szerencsére a "nem láthat úgy a barátom megcsonkolva" vagy valami ilyesmire hivatkozva megdöglött az amputáció előtt. Akkor magamban fellélegeztem.


Szóval ilyesmik rémlenek. Nem tudom, hogy most már öntudatos fejjel, szabad akaratból érdemes lenne-e "túlesni" rajta, vagy tényleg annyira sznob, kőporos, régies, valláskárosult film.

Pl. ha most jól olvastam, a monumentalitása ellenére elég durva filmhibák is vannak benne.


De ott van az is, hogy pl. a leprások miatt lehet, hogy megnézném, poénból, hogy borzongjak egy kicsit. Olyasmi rémlik, hogy nem csak lepratelep volt, hanem földalatti termésköves börtön, ahol sötét lyukban ott volt egy leprás, akitől a börtönőr is teljesen beijedt.

Meg ki tudja, lehet, hogy tényleg jó félelmetes zenéje volt valahol ezeknél a részeknél.


A gályarabság az szintén nem tetszett, mert az rémlik, hogy még a 3 órás filmből is valami irdatlan hosszúnak tűnő gályarabság volt ez. =( Kb. mintha valami lejött volna abból, hogy egyszer kerül az ember rabságba, az a büdös életbe de nem akar véget érni...


...De mintha a film se nagyon akart volna. Konkrétan abszolút semmi nem rémlik, hogy hogy kezdődött és hogy ért véget, annyira. Ez viszont lehet, hogy tetszene, HA nem elviselhetetlenül unalmas és a fele vallási párbeszédekből áll, meg sznobos történelmi nagyon-intellektuális párbeszédekből.


Színészek közül mintha lett volna 1-2 tetszetős - főleg a szelíd nők. (mintha lettek volna)


---------------------------------


Szóval, Ti a helyemben hogy döntenétek? Aki pl. saját akaratából/döntéséből látta, hogy vélekedik?

Érdemes lenne újranézzem, hátha nem is olyan rossz/vontatott/valláskárosult film?


2019. máj. 26. 23:27
 1/6 anonim válasza:
62%
Amíg ezt leírtad meg is nézhetted volna. Válaszd inkább a Die Hard 3-at.
2019. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem a film tehet róla, hogy egy flegma proli vagy, akinek csak a full HD-s kamerarángatás a film. Nézd a szuperhősös szarokat, csak ne felejts el bekészíteni egy felmosóvödörnyi cukros vizet, nehogy kiszáradj közben. Pont te vagy a célközönség.


A könyveket is kerüld el, azok még lassabbak. Van, amelyiket hetekig is lehet olvasni!

2019. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ÚGY VAN!


Eeeeegyből csapjatok át irgalmatlan nagy szélsőségekbe! =] Mert én biztos olyan vagyok.


Még érzem is, hogy közben élvezitek a gondolatot...


---------------------------------


Bánom is én. Akkor most már cseszettül megnézem... milyen lehet, ha ennyire bántja az emberek önérzetét, hogy fiatalon nem bírtam...

2019. máj. 27. 00:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor van baj egy filmmel ha ránk erőltetik lenyomva akaratlanul a torkunkon,mert akkor ilyen emlékképek maradnak fent.hogy 10 évesen nem voltál oda érte az valahol érthető,nem annak a korosztálynak készült.én azért mégis megpróbálnám meggyőzni az érettebb énedet hogy ugorj neki újra.:D minden idők egyik legjobb kosztümös kalandfilmjéről beszélünk ami méltán megérdemelt 11 Oscart,köztük a legjobb színésznek,és mellékszereplőnek járót.pár mondatban reagálnék az általad leírtakra,de nézd el nekem ha nem elég világosan fogalmazok így hajnali 2 körül.Lew Wallace két az indiánokkal való viaskodás közben írta a regényt amelyből több feldolgozás is készült a legutóbbi talán 3 éve(mondanom sem kell hogy a kutya sem volt kíváncsi rá)Szóval a sztorit nem részletezem hiszen ismered,a látvány akkoriban minden monumentális filmnél hasonló volt pl a Tízparancsolat,Szinuhe,Kleopatra.A tikkasztó hőség szemléltetése a szomjazó Jézus szenvedéseit próbálta érzékeltetni,s ami a szekérversenyt illeti filmtörténeti pillanat amely nemcsak tragikus volta miatt maradandó(a jelenet során az egyik kaszkadőr a lovak alá került halálra taposva őt)hanem mert a jelenetet több film is átemelte pl:star wars.aztán ott van a börtön ahol Hur herceg édesanyja és húga raboskodik,majd miután betegek lesznek kerülnek a leprások völgyébe.baromira jól adják a lassú halállal megbékélő szenvedő anya-lányt a szeretett családtag önkéntes elutasítását annak sajátérdekében,míg eljön a megváltás a számukra is.ennél a jelenetnél a kevésbé hívők csóválhatják a fejüket de ez van. lényeg cseppet sem találtam a filmet vallás károsultnak,vontatottnak,de ez lehet attól hogy személyes kedvenceim egyike.a film sokkal inkább a hit erejéről,kitartásról, szeretetről,emberségről szól,nem esve túlzásokba,talán csak picit,bár az tekinthető a Jézusról alkotott bibliai képnek.11 Oscar -ez az egyetlen film a 3 közül ami úgy érzem teljesen jogosan kapta a díjakat,pedig nagy LOTR rajongó vagyok.(Titanicrón nem ejtenék szót)Feledhetetlen alakítások,a szelíd nők-Haya Harareet aki gyönyörű nő volt akkortájt,a látvány stb ,ebben a filmben minden klappol.zárásul leírnám újra ,szerintem nem egy 10 év körüli gyermeknek való a film,talán ha felnőtt fejjel neki futsz...de nem erőltetnék semmit.tényleg végszóul nem emlékszem még egy ilyen epic filmre az elmúlt évtizedekből,talán csak ami közel került hozzá.ilyen a Rettenthetetlen és a Gladiator és a Passió.
2019. máj. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem olyan rossz/vontatott/valláskárosult film :)


A nagy klasszikusok közé számít és Wyler neve amúgy is garancia a jó filmre.

2019. máj. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, ez a beszéd! :D

Most már fel is csigáztatok.


Akkor már csak DVD-t/VHS-t kéne szereznem valahonnan.... (előbbi talán könnyebb lesz)

2019. máj. 27. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!