Melyik film, sorozat volt rád a legnagyobb hatással?
Dexter
Breaking Bad
End of the F*ing World
A legelső kiskoromban a Scooby-Doo volt, mert ez nagy hatással volt arra, hogy később milyen sorozatokat szerettem/szeretek, és egyébként ez az egyetlen életen át taró szerelmem.
A második kiskamasz koromban a Török kezdőknek volt, ami szintén a mai napig nagy kedvenc, és nagyban hozzájárult ahhoz, hogy tizenkét éves énem pszichológus akarjon lenni. Igaz, közben voltak más "nagy álmaim" is, de végül csak pszichológiát kezdtem tanulni.
Kamasz koromban a legnagyobb hatást talán a Red Band Society tette, ami egyrészt az első sorozat volt, amit egy az egyben angolul, felirat nélkül néztem, másrészt akármilyen nyálas is, emlékeztetett, hogy éljem az életem, mert senki sem védett a végétől.
Legutóbb pedig a Mr. Robot hagyott mélyebb nyomot bennem, bár ezt még annyira nem tudnám megmagyarázni, mert elég friss az élmény. Majd egy év múlva kérdezd meg újra, és akkor válaszolok.
David Gale élete. Vigyázat, gyomorszájra üt.
Javasolnám a halálbüntetés támogatói számára, remélem szolgál majd némi tanulsággal.
Rám a legnagyobb hatással a Lost volt.
Szerintem nagyon jól bemutatja az embertípusokat. Itt aztán tényleg mindenféle ember megtalálható. A jó és a rossz harca. Hit vs tudomány. Illetve az a sok jellemváltozás, sok esetben jellemfejlődés. Az igazi értékek bemutatása, hisz nem számít a pénz egy "lakatlan" szigeten. Ott az számít, aki vagy! Ezt kéne megérteniük az embereknek a való életben. Nem a pénz, a hírnév, a külső vagy a végzettség teszi az embert. Persze vannak dolgok, amiket el lehet és el is kell ismerni, de szerintem csak az számít, hogy kik vagyunk. Hogyan cselekszünk és hogy viselkedünk másokkal. Számomra a Lost a legtanulságosabb alkotás valaha.
Amik még nagy hatással voltak rám (itt nem írok magyarázatot, aki ismeri őket, tudja.
Zodiákus
Boldogság nyomában
Tökéletes trükk
Titokzatos folyó
Hullámtörők
Antwone Fisher története
Született gyilkosok - Ez a film brutális. A mondanivalója, hogy a média által zombivá butított senkiket megölni nem számít bûnnek, hanem már-már egy tisztogatás a szennyben, egy jó tett. Ez így érdekesen hangzik, de a filmben ez az élmény teljesen átjön. Emellett más mondani valója is van. Oliver Stone zseniális gondolkodású ember. Nagyon erõs társadalom kritikával fogalmaz, és nagyon alapozott tudás és mûveltség alapján, képes mûvészi képekbe önteni a mondani valóját. Ebben a filmben nagyon sok minden megjelenik, amit késõbb megtudva még inkább felértékeli a nézõ a mûvet. "A hét mesterlövésze" mûsorban szépen szétcincálják a témát.
Fő hatása az volt, hogy 94 óta nem nézek TV-t.
La Haine - A gyûlölet, 1995
Megnéztem és utáltam minden percét a filmnek. Brutális, ocsmány, nagyon kiélezett érzelmekkel, dühvel keltem fel a székbõl. Aztán elgondolkodtam rajta, hogy mi váltotta ki ezt belõlem? Mi váltotta ki a dühöt, a gyûlöletet és miért? Hiszen ez csak egy mûvészeti alkotás? És még a címe is az, hogy gyûlölet!
Megnéztem gyorsan még egyszer.
Magával ragadott a zsenialitása a filmnek. Nem is látszik, hogy színészek játszanak. Minden olyan valóságos. Az, hogy a film fekete-fehér segít abban, hogy mûvészetként és kicsit dokumentum filmként, azaz történelemként tudjam értékelni. Ebben segít az is, hogy hosszú snittek, ügyes rendezés, jó színészek és gyönyörű kameramunka van benne.
Azon felül, hogy a benne lévõ haveri heccelõs szövegek fantasztikusak és viccesek, a mondanivalója véresen komoly.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!