Miért nem készítenek több kizárólag CGI filmeket?
Nyugaton még mindig erősen tapad az animációs filmekhez az a nézet, hogy vagy gyerekeknek valók, ezért főleg csak széles közönségnek szóló, családi filmeket mernek kiadni, lásd a Disney-Pixar, Dreamworks, Illumination és Sony animációs filmeket. És ha néha-néha akad ez alól kivétel (pl. Virsliparti), az is általában vígjáték.
Keleten pedig, ahol sokkal nagyobb elfogadottsága van a valamivel "érettebb" és kísérleti jellegűbb animációs filmeknek, ideértve a fantasyt és sci-fit is, ott nincs meg a pénz és sok esetben még az igény sem a csúcsminőségű CGI grafikára, lásd pl. a Polygon Pictures szaggatott mozgású, anime-stílusban készült 3D filmjeit.
Élethűen kinéző számítógépes embereket sokszor még a legnagyobb amcsi filmek sem tudnak összehozni, szinte mindig van rajtuk valami zavaró, ami elárulja, hogy nem igaziak. Ezért van, hogy az animációs filmek szereplői általában stilizáltak, karikatúraszerűek. Ezzel viszont megint visszatértünk ahhoz, amit elsőnek leírtam, azaz hogy a nyugati nézők nagy része a nem élethűen kinéző dolgokat gyerekesnek tartja.
Nemsokára egyébként mozikba kerül az első CGI Pókember film, és a legújabb Transformers-ben is lesz egy egész jelenet, ami színtisztán számítógépes és a robotok háborújáról szól. Ha a nézők jól reagálnak ezekre, akkor talán lassan elérjük, hogy Hollywood bátrabb legyen a számítógépes akció/sci-fi filmek terén. De ez nem biztos.
Én nem értek egyet az előttem szólóval.
Szerintem pusztán csak a színészek hiánya miatt van kisebb igény az animációra. Egy animációban nem lehet díjazni a színészi játékot, pedig elengedhetetlen része egy filmnek az, hogy az adott színészek/színésznők hogyan adják elő az adott karaktert. Sokkal nagyobb az igény erre, mint a CGI karakterekre.
Én is szeretem az animációs filmeket (Nemo, Oroszlánkirály stb..), de például egy Viharsziget, Titokzatos folyó, Remény rabjai típusú filmet nem tudnék elképzelni animációval.
Nem hiszem, hogy ez fejlettségi szint kérdése lenne.
Semmi akadálya, hogy egy animációs szereplő ugyanolyan kifejező legyen, mint egy élő. A színész hangja meg az animátorok munkájának együttese, plusz az egyre fejlődő motion capture révén ugyanúgy átjön az alakításuk és ugyanúgy értékelhető a játékuk. Annyi a különbség, hogy nem magát a színészt látjuk. Az persze igaz, hogy sokan kimondottan valami népszerű színész miatt mennek el megnézni egy filmet, mert tisztán akarják látni a pofáját, sajnos ezen a téren az animáció hátránnyal indul.
De a kérdés úgyis főleg fantasztikus filmekre és akciójelenetekre irányult, ezeknél úgysem a színészet a legfontosabb tényező.
Trónok harca olcsóbb CGI-al, mint anélkül. Így nem kell pl várost tervezni díszletből. Nagyon sok helyszínen zajlik a cselekmény, nem csak egy utcakép kell. Tized annyi statiszta elég és sokkal látványosabbat lehet alkotni, mert különös lényeket lehet létrehozni.
A látvány filmek nagyon mások, mint a Shawshank! Azért, mert valaki szereti a dráma filmeket, attól még más filmek is vannak. :) És igen, egy érzelmekkel teli film nem igényel CGI segítséget, de egy akció dús, vagy csak látványos, az igen.
Minden filmben CGI ez pazarlás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!