Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van egy filmlista, honnan...

Van egy filmlista, honnan kezdjem, a legrégebbitől, vagy a legújabbtól?

Figyelt kérdés
Van az az '1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz' lista, és meg akarom csinálni, de nem tudom eldönteni melyik végével kezdjem xD segítsetek.

2018. máj. 21. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a régiekkel kezdeném.
2018. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem is a régiekkel kezdd, mivel a minőség javulást jobb végignézni, mint a minőség romlást. Persze kivétel erősíti a szabályt, így belefuthatsz olyan régebbi filmbe is, ami sokkalta minőségibb mint a mai tucatfilmek.
2018. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azon a listán van néhány Hitchcock. Bizony azok mai napig zseniális filmek :)
2018. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Wiki-n megtaláltam. Nem láttam mindet, de akkor ajánlok néhányat a régiek közül, amit tényleg érdemes megnézni:


Nanuk, az eszkimó - zseniális és mai napig élvezhető film

Utazás a Holdba - ez inkább filmtörténeti klasszikus

A nagy vonatrablás - rövid film, szintén klasszikus

Buster Keaton - mint mondtam, nyugodtan a teljes munkásságát nézd végig, számomra alapmű. Mai napig használják a filmes megoldásait.

Szergej Eisenstein - Patyomkin páncélos: nem egy könnyű film, és jó, ha egy orosz szakossal utána beszélsz róla, ha valamit nem értesz (pl a "minden napi kenyerünket ad meg nekünk ma" feliratú tányér). Emellett egy klasszikus propaganda film.

Chaplin - Aranyláz - alapmű

A Generális - legnagyobb Keaton-Bruckman kooprodukció, kár, hogy a wiki itt sem pontos.

Tod Browning - Az ismeretlen: néma film. Előbb nézd meg a Keatonokat, majd ha tetszik a stílus, ez is jöhet.

Luis Buñuel - Andalúziai kutya: ez egy mainstream művész film. Klasszikus jelenetek vannak benne, ami híressé tette Bunuel-t. Mondhatni alapmű. Az aranykor szintén egész jó.

Alfred Hitchcock - Minden filmje zseniális egytől-egyig, nyugodtan.


Lewis Milestone - Nyugaton a helyzet változatlan. A könyv is jó, a film is jó és a 70es években készült film Delbert Mann-től is jó.

Victor Fleming - Elfújta a szél: alapmű

Kertész Mihály - Casablanca: alamű

Vittorio De Sica - Biciklitolvajok: nagy kedvencem, tényleg ajánlani tudom csak.

John Huston - A Sierra Madre kincse: legnagyobb kalandfilm, amit valaha láttam. Fantasztikus!

Fred Zinnemann - Délidő: szintén alap western

Kurosawa - szintén a listán van, szintén sok jó filmje van. Káosz, Álmok, Derszu Uzala, Dodesukaden, Tsubaki Sanjuro, Yujimbo, 7 szamuráj, nem is sorolom. A filmjei bizony benne vannak a látni kell kategóriában.

A félelem bére - Alap

Samuel Fuller - Pickup on South Street

Ingmar Bergman - szintén jöhet bármi



Dumbó és Walt Disney filmek elég jók. Tényleg érdemes ismerni ezeket.


Majdnem bejött:

Rupert Julian - Az operaház fantomja: nekem a modernebb változat jobban átadta a hangulatot.

Metropolis - A történet jó, a forgató könyv érdekes, de a megvalósítás nekem nem jött be.


Nekem nem jött be:

Nosaferatu

Fritz Lang - M - Egy város keresi a gyilkost. (Német film, mit mondjak... olyan németes)

Orson Welles - Aranypolgár, na akkor inkább már a 9es terv 2x egymás után! De komolyan. Nagyon dícsérik, de ennél sokkal jobb filmek vannak a listán! Nyugodtan hagyd a végére.


Kíváncsivá tett:

Howard Hawks - A sebhelyes arcú ('32). A 83-asat láttam, az klasszik, jó lenne összevetni a kettőt majd egyszer.

2018. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég sok film van. Ha tudod rendező szerint sorrendbe tenni, akkor érdemes korszakonként végig menni és egy-egy rendezőtől ott lévő filmeket végignézni. Majd menni a következő rendezőhöz. Amúgy tényleg tele van jó filmekkel. Kevés kivétellel mindet nyugodtan nézd meg :)
2018. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!