Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ilyen bugyuták a dél-ame...

Miért ilyen bugyuták a dél-amerikai sorozatok, szappanoperák?

Figyelt kérdés

Emlékszem kiskoromban sok ilyet vetítettek a tv-ben, átlagember azt gondolná csak öregasszonyok nézik ill. nézték.

De én emlékszem, amikor ált. sulis voltam, szinte mindenki nézte, én is, osztálytársaim köztük fiúk, mert nagyon sok ilyen volt a tv-ben, és nem volt más.

Abban az időben voltak értelmesebbek is, mint a Pampák királya, Homok titkai.

A későbbiek olyan bugyuták lettek. A Vad angyal, a Rosalinda még hagyján, de a későbbiek....Mai fejjel nem is tudnám nézni őket (pl. a Vadmacska egyszer oda kapcsoltam), habár a Marimar és az Esmeralda is elég ostobácska volt....

Mai szemmel ezeket nem tudnám egy percig se nézni, kiskoromban elment.

Még régebben talán a Viasaton csíptem el egyet, 1-2 percig néztem de elkapcsoltam. A párbeszédek értelmetlenek voltak, a gesztusok túlzúak (ez a sok kalimpálás, ripacskodás, telis tele ''tehetségekkel'').


Kinek kellenek ezek, hogy még mindig gyártják őket? Közük nincs valósághoz. Mind szerelmi történet, feszengve várják egyesek jajj jöjjenek újra össze, holott nyilvánvaló újra együtt lesznek.

És benne értelmes okos emberek olyan maszlagokat bevesznek..

Agyszívó.



2018. ápr. 21. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Van, akit ez érdekel. Halomra gyártják a szuperhősös, orvosos meg nyomozós/krimi sorozatokat is. Semmi újat nem nyújtanak, mégis hatalmas rajongótáboraik vannak, pedig kb. ugyanolyan agyelszívó.


Én régen a Csacska angyalt, meg az Édes dundi Valentinát néztem. Ezek eléggé aranyosak voltak. Ma már lehet nem tudnám végigülni, de ez nem azért van, mert komolyabb lettem, csak kevésnek érzem az időmet.


Igazából ha a tévé csak értelmes műsort közvetítene, akkor non-stop max a BBC természetfilmjei futhatnának a képernyőn.

A többie kategória már szubjektív, hogy zagyvaság vagy sem. Ha adott esetben a nézőtt kikapcsolja és szórakoztatja, akkor elérte a célját.


A "ripacskodás" meg szerintem inkább a vérmérsékletük miatt van és nem azért, mert rossz színészek. Természetesen indulatosabbak, mint pl. egy átlag nem spanyol.

2018. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

AZ előzőhöz még hozzá tenném, hogy legtöbbször idejük sincs szöveget tanulni, hanem akkor olvassák el a súgógépről. Mivel újabb és újabb részek kellenek gyorsan egymás után.


Ezért is olyan amilyen.

Persze ilyenkor sokszor ki sem derül kiben van némi színészi tehetség a smink alatt.

2018. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

mert erre van igény én is néztem az édes dundi valentinát:D

de az elképesztő hogy amennyire gagyi annyi bomba nő szerepel benne:D

2018. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem minden telenovella ilyen most sem, vannak bugyuták most is és vannak nagyon jól sikerültek is. Én rengeteget láttam már, érdekel is ez az egész téma, bele szoktam magam ásni. A magyar tv-k, sajnos a rosszabbakat veszik meg.


Kinek kellenek? Elsősorban a mexikói embereknek. (Vagy más dél-amerikai népnek, de most a mexikóikat említem meg).

A leghíresebb gyártó a Televisa Mexikóban. Van olyan, hogy nézettebb egy gagyi szar, mint egy minőségi darab. Ezek az emberek ezt szeretik. Tudnék példákat is mondani, de téged nem hiszem, hogy ennyire érdekelne ez. Szerintem azért van ez, mert ott nagy a szegénység. Az emberek ki akarnak kapcsolódni, azt akarják látni, hogy a szerelem létezik, a gazdag fiú beleszeret a szegény lányba, olyan mesébe illő. Addig se a saját nyomorukra gondolnak. Ha nem nézné senki ezeket, akkor a gyártók már csődbe mentek volna régen.


Mindenki azt néz amit akar, ma már rengeteg sorozatot adnak a tv-ben. Minden műfaj megtalálható, az interneten pedig még több. A telenovellák pedig sok részesek és olcsóbbak is mint egy amerikai sorozat, még is nézik az emberek. Ez jobban megéri a tv2-nek vagy az RTL-nek is. A törököket is erősen nyomatják mostanában. Munka után néha jó, ha megy valami ott a háttérben és nem kell agyalni rajta.

Szóval, azért mert a magyarok nem a jobbakat veszik meg, attól még léteznek jó telenovellák is. Braziltól kezdve, mexikói, argentín, kolumbiai stb.

2018. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Akinek nem tetszik nem nézi és kész. Fura, hogy ennyire foglalkoztat ez téged ha szerinted szarok. Amúgy meg te leragadtàl az Eszmeraldànàl és a Rosalindànàl. Hozzàtenném, hogy én örülök, hogy làttam ezeket, mert utóbbi főszereplése miatt ismerhettem meg a kedvenc énekesnőmet: Thalia néven.

Tény, hogy a legtöbb dél- amerikai sorozat a romantikàra épül, de màr rég nem ez az egyetlen irànyvonal. Vannak kevésbé csöpögős/ màs fő történetszàlon alapuló sorozatok is. Tavaly pl egy olyat néztem végig ami egy sorozatgyilkos körül forgott:) De olyan is van ami egy drogbàró hatalmànak megtöréséről szól. Annak sajnos csak az első évadjàt adtàk le, és kb 10 éve az előzménysorozatot. De nekem speciel a romantikàval sincs bajom. Èvente a rendes sorozatok mellett megnézek pàr olyat is ha ahhoz van hangulatom. Mostanàban a török sorozatok is elkezdtek érdekelni. Ott sem mindig csak a nyàl van, + volt szerencsém eredeti török nyelven, magyar felirattal nézni egy romantikus komédiàt. Nagyon tehetséges színészeket vàlasztottak ki. Tudni kell tàjékozódni és vàlogatni:) Olyan török sorozatot is làttam màr ami inkàbb dràmai, és olyat is ami ugyan romantikus volt, viszont NEM volt happyend a végén:) Ez is hatàsos volt a maga módjàn. Eltért a szokàsostól.

2018. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó végre ilyen véleményeket olvasni. Sokan lenézik ezt a műfajt. Tudni kell válogatni, azért mert az egyik nem tetszik, más még tetszhet. Óriási a választék sorozatok terén. Ezek nem szappanoperák, hanem telenovellák. Az a legnagyobb különbség közte, hogy a telenovellák befejeződnek, meg van hány részes. A szappanopera 10-20 évig is mehet, nem tudni hány ezer részes lesz.
2018. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak mexikói ismerőseim és amikor a mexikói telenovellákat szóba hoztam azon mindig röhögtek. Nekik is vannak kedvenceik, akiket ismerek azok a Guberálós Mariat bírják, mert nagyot röhögnek rajta.


Nekem rengeteget segített a spanyol nyelvtudásban, mert eredetiben is néztem idő után. Tény, hogy rém bugyuták a történetek és a színészek nagy részt modellek, ex-szépségkirálynők vagy Miss Universek. A színészi alakítás jellemzően kimerül a túlzott gesztikulációkban és - ez a magyar szinkronban nem érezhető - az állandó hangsúlyozásban. A ruháik is minimum közröhej, de hogy a Televisa stúdióiban olyan rosszul világítanak hogy leizzadják a szereplők a hajfestéket (pl. Megveszem ezt a nőt) vagy 5 évvel öregebbnek tűnik a rossz világítás miatt, az kicsit durva.


A Televisa futószalagon gyártja a sorozatokat és mivel a színészeken nagy a nézői nyomás - egy-egy rész forgatása után 2-3 nappal már adásba megy a rész - képtelenség egy-egy jelentet újra felvenni és ennyi szöveget megtanulni, ezért a színészek füllhalgatót kapnak, amibe a rendező adja az utasításokat.


Teresa forgatása:


https://www.youtube.com/watch?v=EFffgYH3o8E

2018. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!