Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért laggolnak a filmek?

Miért laggolnak a filmek?

Figyelt kérdés
Már többször észrevettem, de sosem tudtam hogy miért kezdenek el szaggatni a filmek, amikor pl. a táját mutatja be és gyorsan mozog a kamera, valaki tudja?

2018. márc. 24. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyire szaggat? Hol és mit nézel, mikor szaggat?


Ha csak kicsit, akkor azt látod, hogy a 24 képkocka másodpercenként (főleg tömörítés hibáival együtt) ennyit tud. Esetleg a tévéd vagy a lejátszód nem kezeli jól a 23,976Hz-et. Esetleg a képkimenet 50 vagy 60Hz, azaz nincs a kadenciahelyes lejátszás beállítva.


Ha nagyon szaggat, akkor kevés a CPU/GPU és nincs, vagy driver esetleg beállítás hiba miatt nem működik a hardveres dekóder.

2018. márc. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel veszed fel?

Mivel játszod le?

2018. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi a késői válaszért.

VLC-vel néztem épp legutóbb a Black Mirror 4. évad 5. rész végén a drótfelvételnél szaggatot, de nagyon. 4k-ban néztem, majd letöltöttem SD verzióban is, de ott is ugyan olyan volt. Ahogy a Hell or High Water kezdő képsorai is szaggatott, ahogy mozgott körbe fókuszálatlanul a kamera.

"kadenciahelyes lejátszás" Ez micsoda?

60hz-s monitorom van, VLC-t használok filmnézésre, Ryzen 1600 CPU, gtx 1060 GPU.

2018. márc. 29. 06:03
 4/4 anonim ***** válasza:

A kadenciahelyes azt jelenti, a lejátszott film, a lejátszó és a megjelenítő szinkronban van. A 23.976 frame/s film nem 60Hz-en, hanem az eredeti 23.973 Hz-en jelenik meg. Azaz a lejátszó programnak a teljes képernyős módban át kellene, hogy kapcsolja a kimenetet, ha ezt engedélyezted és a monitorod is tudja (és a videokártya valamint a driver). Nincs VLC tapasztalatom, nem tudom képes erre... Az MPC-HC és Kodi igen.


Próbáld ezzel a lejátszást: [link]


Telepítés előtt minden (!) videólejátszót és kodek beállítást törölj. Ha ezzel is szaggat, akkor a letöltött filmed a hibás.

2018. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!