Titeket nem zavar, hogy a sorozatoknál nincs normális
befejezés?
Figyelt kérdés
A történetmesélés hagyománya az hogy van a történet végén egy befejezés. Mióta emberi kultúráról beszélünk mindig is így volt: este a tűz mellett elmondott meséknek, az ókori drámáknak, Shakespeare történeteinek, a huszadik századi filmeknek. Mindig ott van a vége, valami katarzissal, megoldással, feloldással. Aztán jött a történetmesélésnek egy 21. századi formája, a sorozat. Szökés, Trónok harca, Dexter, Aznap éjjel, Aranyélet, Szolgálólány meséje. Egyetértek Puzsér Róbert filmkritikussal, h baromi jó potenciál van a sorozatokban, mert 8x50 percben szépen meg lehet rajzolni a karaktereket, a cselekményt is kényelmesen ki lehet fejteni. Szóval jobban alkalmas a műfaj a történetmesélésre, mint a klasszikus film. Viszont engem frusztrál a befejezetlenség, illetve hogy nézettségvadászatból elmegy a történet "hülyébe". Ez most azért jutott eszembe, mert várom a Szolgálólány meséjének második évadát, de előre félek hogy a történet nyilván nem kap lezárást az évad végén.
Az esetek 90%-ában nem szándékosan nincs vége a történetnek, hanem nem kapnak esélyt a folytatásra. A cselekmény szempontjából viszont annak van értelme és a nézők megtartása szempontjából is, ha az évad vége cliffhanger-rel ér véget, mert ez fogja lázban tartani a nézőt és várni a következő évadot.
2018. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Ha lenne az, amit hiányolsz, most hiába várnád a második évadot!
2018. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 A kérdező kommentje:
Persze, értem ezt. De titeket ez nem frusztrál? Élhetnék szexuális hasonlattal.
2018. jan. 18. 11:56
4/8 anonim válasza:
A probléma az, hogy a legöbb sorozatot nem úgy tervezik, hogy egy adott történetet meséljen el, hanem úgy, hogy minél több évadot lehessen belőle eladni. (Még a Breaking Badnek sem volt fix története, sőt az utolsó évad elején sem tudták az alkotók, hogy mi lesz a vége.)
Ebből adódóan ha van is befejezés, az sem érződik a történet befejezésének. Egyrészt, mert általában nincs is egy egybefüggő történet, hanem évadok vannak, saját sztorival, másrészt, mert 1-2 részben lezárni egy több évados sorozatot nem nagyon lehet rendesen, és így csak sablon utolsórész feelingje lesz a legtöbbször.
2018. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Sajnos lassan már az lesz a csoda, ha marad olyan véget ért sorozat, amit nem támasztanak fel. Jó példa a Szökés. És ugye a Dexterti s úgy fejezték be, hogy lehessen esetlegesen további rókabőröket lehúzni.
2018. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
a dexter utolsó évada inkább egy összecsapott fércmunka volt,amolyan legyünk már túl az egészen és zárjuk le végre.
teljesen elüt a sorozat többi logikusan felépülő jól megcsinált évadától.
szóval szerintem eszük ágában sem volt a folytatás az alapján.
2018. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes hozzászolást. Viszont nem válaszoltatok az eredeti kérdésre. Titeket nem zavar a befejezetlenség, nem frusztrál? Minden történetnek évezredekig volt egy vége, ami pszichésen megnyugtatta a hallgatót ( vagy katarzist okozott, de pszichésen az is egy kellemes jelenség végül )
2018. jan. 19. 13:18
8/8 anonim válasza:
Igen engem is idegesít, de nem tehetek semmit. Túl kell lépni rajta. Még gondolkodok pár napig, mi lett volna..., de aztán vége. Régen nagyon idegesített, de ennyi sorozat után már könnyebb. Azért vannak olyanok, amiket be tudnak fejezni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!