Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Erről mi a véleményetek a...

Erről mi a véleményetek a Trónok harcában?

Figyelt kérdés
Ugye volt egy időszak amikor Drogon szóba sem állt Dany-vel. Csavargott meg minden. Nekem az annyira tiszta volt hogy azért csinálja mert hiába az anyja Daenerys, de érezte hogy félt tőle. Egészen ugye az arenás jelenetig, mert akkor már nem. Szóval ez tényleg így van? Vagy csak én néztem be? Mert néztem reakció videót és ott magyaráznak de semmi ilyesmit nem mondanak. Nincs nagyon jelentősége csak kiváncsi vagyok.
2018. jan. 9. 05:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Sárkányok Táncában nem azért megy az arénába, mert megérzi, hogy bajban van Dany, hanem mert az minden tele van emberek és állatok tetemeivel, őt pedig bevonzza a vérszag, amikor pedig Dany közel megy hozzá, tüzet okád rá, ami leperzseli annak a haját, aztán elrepül rajta, de nem azért, mert hirtelen kezesbárány lesz, hanem mert Drogon-t egyszerűen hidegen hagyja, hogy rámászik és nem is oda repül, ahová Dany akarja, hiába csapkodja az ostorral.

A könyvben le van írva, hogy a sárkányok nem olyanok, mint a lovak, ki kell érdemelned egy sárkány bizalmát és tiszteletét, hogy kövesse az utasításaidat, ami szerintem tök korrekt folyamat, tekintve, hogy a sárkányok nem rabszolgák - ahogy Dany is mondta. Azzal, hogy Dany vállalta, hogy megégesse a tüze és nem mozdult mindeközben, részben elnyerte Drogon bizalmát, épp ezért nem tépi szét, amikor rá akar ülni, de ennyivel még nincs vége.

A sorozatban a sárkányok úgy viselkednek, mint a kutyák. Drogon valahogy mindig kitalálja, hogy bajban van a gazdája és állandóan megmenti, a másik kettő meg ott köröz körülöttük, mintha csak ölebek lennének, akik várják a jutalomfalatot. Drogon egyik pillanatról a másikra úgy dönt, hogy nem lesz $eggfej, hanem jó arc lesz és onnantól kezdve ő lesz Dany deus ex machina megmentője, aki mindig megvédi őt mindentől. Ja meg csak úgy meg lehet simogatni őket, mint a kutyákat, holott még egy másik Targaryen se mehet csak úgy oda egy másik sárkányához és állhat neki tapizni azt, mert egy sárkánynak csak egy gazdája van, a többi ember, ha azok közel mennek hozzá, rájuk támad vagy ha félősebb, elrepül.

Az egész arénás jelenet mélységét kivették a sorozatból, holott az, hogy Dany szemrebbenés nélkül belenéz a tűzbe, ami körülfogja és megégeti őt egy fontos pillanat a jellemfejlődésében, a sorozat lezavarta annyival, hogy Drogon berepül, megmenti őt és elrepülnek.

2018. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a könyvben említik,hogy a sárkányokat ki kell képezni,nem maguktól engedelmesek.

van is valami elveszett sárkány idomítós könyv ritkaság ami alapján kell ezt csinálni,meg nyerget készíteni rá,de az alkalmazásáig a könyv még nem ért el.

2018. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, én a sorozatra gondoltam. Ott teljesen más. Elhiszem hogy szeretitek a könyvet, de nekem nincs bajom a sorozattal. Itt inkább úgy mondanám hogy a sárkányok és a gazdájuk "tudati szinten" össze vannak kötve. Ezért mikor Dany arra gondolt hogy na most kampec, akkor már jött is Drogon. Vagy a Mereen-i csatánál is, ott dumáltak a mesterekkel, Dany csak gondolt Drogonra és már ott is volt. Aztán csak lenézett a két bezárt sárkányára, akik addig meg sem moccantak, "odagondolt" xD nekik egyet és már jöttek is. Egyébként meg szerintem szeretnivalók így is a sárkányok, bár tény hogy Viserion és Rhaegal vagy hogy írják mellőzve vannak. Én úgy láttam hogy Drogon csak addig volt besértődve amíg félt tőle Dany. Egyébként, valjuk be, nekem jobban tetszik ez így, a sorozatban, hogy az anyját megy megmenteni, mintha csak a döghús csalogatta volna oda.
2018. jan. 9. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!