Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában a sárkányok...

A Trónok harcában a sárkányok közül csak Drogonnal foglalkoztak mindig? Illetve miért lettek egyformák idővel?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy Drogon volt mindig Daenerys kedvence, hogy az a sárkány volt a legerősebb, azon lovagolt, ezt mind értem, persze ezek miatt a háromból én is ezt mutattam volna a legtöbbet.

De Rhaegal és Viserion annyira ki lett lökve ezzel a képből, hogy szó szerint annyi volt csak a dolguk, hogy néha röpködjenek egy kicsit a háttérben. A nevük, mindössze kettő alkalommal hangzott el a sorozatban, ha jól emlékszem, Drogon nevét pedig vagy hússzor hallottam. Eleve nem értem ezen mit spóroltak, mikor leláncolják a piramis alatt őket, akkor sem mondják a nevüket, mikor Tyrion lemegy hozzájuk akkor se hangzik el a nevük, miért? Elfáradt volna Peter Dinkladge szája, ha ki kell mondania két sárkánynevet? Sőt mikor most Viserion meghalt, akkor se mondja ki senki, hogy Viserion csak, hogy "a sárkányom meghalt" komolyan, ennyire érintette meg anyucit, hogy lusta kimondani egy nevet? Basszus ez nem extra CGI költség, hogy néha mondják a nevüket.

Így amikor Viserion belezuhant a tóba, nem azt éreztem, hogy egy karakter halt meg, aki lehetett volna, hanem, hogy elpusztult egy ritka és különleges fenevad. Ehhez képest a Starkok farkasait szinte állandóan a nevükön nevezik, a nézők állandóan hallották Summer és Ghost nevét, és Nymeria, sőt még az idő előtt kimúló Lady nevét is hallottuk. Igazából csak Shaggydog és Grey wind lettek kicsit elnyomva, de azokat is legalább láttuk néha, és a farkasokat a kinézetük alapján meg tudtad különböztetni.

Ezzel szemben a sárkányoknál idővel azt vettem észre, hogy fogták Drogon színsémáját és ráhúzták a másik kettőre, csak a szárnyuk vége lett sárga meg zöldes, míg Drogon maradt vörös.

pl. második évadban még simán meg tudtad különböztetni őket szín alapján

[link]

most meg hetedik évadra mind a három befeketedett.


végül tehát két dolog érdekel, szerintetek, miért nem lett Viserion és Rhaegal neve gyakrabban említve, és végül miért feketedtek be szinte teljesen egyformára?



2017. szept. 9. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Azért lettek egyformák idővel -gondolom- mivel miután lehagyták George R.R. Martin könyveit nem tudtak semmit kezdeni a sorozattal ezért teljesen lebutult. A készítők szerintem úgy gondolják hogy a Trónok Harca = tapló karakterek, töcskölés, gyilkolászás.
2017. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gags ***** válasza:
50%
Én kezdetben azt sem értettem mért kap akkora szerepet Dany. A könyvben mellékszálon fut az egész cselekmény, a fő száll a 7 Királyság és a Vastrón körül forog a starkok nézőpontjában (Ned, Cat, Bran, Arya és Sansa na meg Jon a fattyú)
2017. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Még


Amúgy meg Dany a királyi vérvonal egyetlen (:D) életben lévő sarja, aki vissza akarja szerezni a trónját, ráadásul a világ összes sárkánya nála van, még jó, hogy fontos a szerepe :DD


A Halhatatlanok Házában kapott jóslatcsokor meg már csak hab a tortán.

2017. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gags ***** válasza:
60%
Az egyetlen Targaryen? Akkor Aemon mester micsoda? Értem én hogy utolsó de nem nagy durranás. Csak egy ház. Ennyi erővel az utolsó Arryn életét is nyomonkövethetnénk.
2017. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ja, csak az Arryn nem uralkodó család, míg a Targaryen az (volt). Aemon meg egyrészt elmúlt 100 éves, másrészt mester, aki egyszer már visszautasította a koronát, harmadrészt meg az Éjjeli Őrség tagja, tehát ha akarná sem árthatná bele magát a dolgokba.
2017. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gags ***** válasza:
0%
Teherbe ejthetné és akkor talán nem állna a kihalás szélén a háza (hamár olyan könnyelműen fogadta Dany Viserys halálát)
2017. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"amikor Viserion belezuhant a tóba, nem azt éreztem, hogy egy karakter halt meg, aki lehetett volna"


Én se. Azt éreztem amit a 90-es évek beli sorozatoknál ahol max. mellékszereplők halhattak meg, főszereplők soha. Holott tudjuk hogy pár évaddal ezelőtt ez egyáltalán nem volt igaz.


Daenerys-nek Viserion egy fő karakter volt, nekünk nem. Ő érzett valamit amit mi nem. A sztorinak el kellett volna érnie hogy együtt érezzünk ennek a történetszálnak a főszereplőjével (ahogy együtt éreztünk Rob-bal Ned, Jon-nal Ned, Rob, Ygritte stb. halála után, vagy Tyrion-nal azok után hogy koholt vádak alapján a a saját apja halálra ítélte) de nem sikerült. Lehet hogy az én esetemben azért mert férfi vagyok de ez sok mással - kiherélt férfiak seregével, barátzónában vergődő hősszerelmessel, a 7. évad elején kizárólag női szövetségesekkel - együtt azt is jelenti hogy már meg se próbál engem célozni mint közönséget...

2017. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!