Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit kell egy castingra vinni?

Mit kell egy castingra vinni?

Figyelt kérdés

Gondolok én itt önéletrajzra, profi fényképekre stb...

És miben különbözik egy itthoni és egy külföldi film szereplő válogatás?


2010. máj. 23. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez annak a függvénye is, hogy hova keresnek embereket, ill. mi a feladat (pl. szöveges szerep, háttér-statiszta, tapsoló közönség tévéműsorba, vagy színházba, ill. filmbe, tévéműsorba kell-e az ember, stb). Nálad konkrétan miről lenne szó?


Készülni semmiből nem kell, mert ha csak háttérszereplő kell, azoknak nincs szövegük. Ott csak annyi kell, hogy megfeleljen a kinézeted az elképzeléseknek. Én pl. statisztáltam S. Spielberg München c. filmjében, és ott sem kellett semmi különleges tulajdonság.


Ha filmbe keresnek szereplőket, oda többnyire végzett színészeket castingolnak, nem csak úgy az utcáról embereket... bár vannak amatőr színészek is, akiknél kifejezetten lényeg, hogy ne profik legyenek.

Voltam már castingon nem szereplőként is, hanem mint a filmstáb tagja; ilyenkor a jelentkezőkkel elbeszélgetnek, aztán megkérik őket, hogy olvassanak fel valamilyen szöveget, vagy dramatizált formában adjanak elő egy kis jelenetet, esetleg megkérik őket, hogy utánozzanak valamilyen állatot, vagy mást, a lényeg, hogy lássák, hogyan mozog, milyen a karaktere, stb.

Egyes "tehetségkutató" tévéműsorokban, pl. a megaszarban természetesen énekelni is kell, hiszen az arról szól. Különösen tévéműsorok esetében fontos, hogy a jelentkező hogyan viszonyul a stábhoz, a kamerákhoz, stb.

2010. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ez a válasz elég hasznos volt:) És még inkább örülök hogy tapasztalatból írtad:)

Egyébként filmes szöveges szerepre pályáznék. Igen a tapasztaltabb szinészeknek sokkal több lehetőségük van mint az amatőröknek, de úgy vagyok vele hátha:)

Akkor önéletrajzot nem is kell vinnem?:)

2010. máj. 24. 08:41
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni,

de sok sikert kívánok! :)

2010. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Segond. Azért is, köszönöm:)
2010. máj. 26. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:

első válaszadó vagyok:


tehát szöveges szerepről van szó. nos, akkor nyilván szépen és artikuláltan kell tudni beszélni. esetleg megkérhetnek, hogy adj el ő egy verset, vagy ilyesmi...


persze, vihetsz magaddal fotókat és életrajzot is, meg bármit, amit fontosnak gondolsz, legfeljebb nem kérik. de ha ott vannak, az nem árthat :)


a lényeg, hogy meglássanak benned valami pluszt, ami a személyiségedből vagy a megjelenésedből fakad.


sok szerencsét :)

2010. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét sokat segítettél:)
2010. máj. 26. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!