Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Láttátok az Alien: Covenant-ot...

Láttátok az Alien: Covenant-ot? Mi a véleményetek a filmről?

Figyelt kérdés
2017. máj. 16. 23:29
 1/8 anonim válasza:
Igen és nagyon jó, de én alapból nagyon szeretem az ilyen alienes sci-fiket :D :)
2017. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira nem jött be, 1000. hentelős film lett belőle

Jobban örültem volna ha a prometheus vonalat viszik tovább

2017. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Látványos, különálló egyedüli filmnek elmenne simán, színészek nagyon jók benne. Viszont így, hogy elég jól ismerem az egész Alien univerzumot, amiben játszódik, és megnéztem a filmet, meg amit Ridley Scott nyilatkozott... Nos. Tele van hibával, rombolja az összképet.
2017. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Egy *os.

Gyengébb horror/scifinek elmenne.

(bocsánat még nagyon a hatása alatt vagyok de nem sűrűn éreztem eddig úgy hogy gyakorlatilag kidobtam az ablakon a mozijegy árával x ezer forintot)

2017. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért annyira rossz talán nem volt, inkább nem méltó az Alien univerzumra.
2017. máj. 21. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

SPOILERES LEHET!!!

Magas elvárásokkal ültem be a filmre, tegnapelőtt este. Szeretem az Alien filmeket és a Prometheussal sincs különösebb bajom, így izgatottan vártam, hogy mi sül ki abból, ha ezt a két dolgot végre tényleg összegyúrják. Biztos voltam benne, hogy ez egyszerűen nem lehet rossz film!

Mégis keserű szájízzel sétáltam ki aztán a moziból.

A Covenant legnagyobb szépséghibája, hogy szinte ordít róla, hogy az itt látottak szinte köszönőviszonyban sincsenek Scott eredeti terveivel, vagy legalábbis nagyon távol állnak tőlük. Van egy olyan gyanúm, hogy ő eredetileg csak a neomorphokat szerette volna belerakni ebbe a filmbe, a klasszikus alien és arctámadó jelenléte ugyanis kifejezetten izzadságszagú volt számomra. Persze, ott voltak, futkároztak, gyilkoltak, meg minden, de egyszerűen kilógtak a filmből és végig olyan érzésem volt, hogy ez a történet nélkülük is simán megállná a helyét.

Mellesleg a sztorit könnyen el lehet különíteni három különálló részre, szinte vonalzóval meghúzva közöttük a határvonalakat: az eleje és vége Alien feelingű, a közepe pedig színtiszta Prometheus stílus. Viszont ez a prometheusos szál ebben a részben olyan szinten unalmas és vontatott volt, hogy a film közepéből már szinte alig emlékszek valamire.

És ha már emlékezetkiesés: karakterek terén számomra ez a rész volt az abszolút mélypont az összes eddigi közül. Lehet, hogy csak én nem figyeltem eléggé, de Fassbenderen kívül mindenki totál jellegtelen és üres karaktereket hozott. Az a kifejezés, hogy “nem tudtam értük izgulni”, nagyon kevés. Annyira lesz*rtam őket és a sorsukat, mint még kábé soha semmit, mert nemhogy szimpátiát nem éreztem egyikük iránt se, még beazonosítani se tudtam őket, hogy mégis ki-kicsoda. A főszereplő nőnek, annak a szegény ember Ripleyjének még a nevére se emlékszem, ami egy főszereplő esetében szerintem elég nagy baj. Egyedül Waltert, valamint az újdonsült kapitányt tudtam még a memóriámba vésni a legénységből, de őt is csak azért, mert felismertem a színészt, aki játszotta.

Komolyan, még az AVP:R szereplőiért is jobban tudtam izgulni.

Na, azért, hogy ne tűnjek túlságosan szőrösszívűnek, azt azért meg kell adni a filmnek, hogy voltak benne nagyon jó dolgok is. A xenomorphok bitang jól néztek ki, még ha a történet szempontjából nem is volt túl indokolt a jelenlétük. Számomra ez volt az első alkalom, hogy nagyvásznon láthattam őket (ha a Prometheus zárójelentét nem számítjuk), szóval ez is közrejátszhat abban, hogy ilyen nagy hatással voltak rám.

A végén lévő csavar bármennyire is sejthető volt, ütött azért rendesen és elérte, hogy érdekeljen a folytatás.

Az űrhajós akciójelenet az aliennel (ami ugye már a trailerben is benne volt) állati jól nézett ki és izgalmasra, pörgősre sikerült.

David személyisége pedig egyre érdekesebb, kíváncsi vagyok, hogy merre viszik az ő történetét a folytatásban.


Mindent összevetve voltak ugyan megmentő kvalitásai a filmnek, de ezek ellenére is komoly csalódásként éltem meg.

Egy dolog miatt viszont megérte elkészíteni: végre van egy olyan film, amivel a jövőben nyugodtan lehet példálózni: íme, ez történik, ha meghajolunk a sok elvakult, oldschool fan akarata előtt és a saját ötleteinket a háttérbe szorítva, azt adjuk nekik, amit látni akarnak.

Fel lesz mondva ugyan a kötelező anyag, de az eredmény így egy színtelen, szagtalan, lelketlen iparosmunka lesz.

2017. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó hozzászóló pont fölöttem! Te megfogalmaztad azt, amin én gondolkoztam, hogy hgy is kén elmondani. Ez így igaz tökéletesen. Azt szokták mondani az emberre, hogy légy egyéniség, és ne állj be a sorba. Hát bárkin is múlott ez a film... sajnos beállt a sorba és a filmet is bedugták a többi alien közé :( Mintha fogták volna az eredeti alien forgatókönyveket, átnevezték volna a karaktereket, meg egy picit változtattakvolna a cselekményen... Sokkal többre számítottam a Prometheus után.
2017. máj. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy ez volt-e a fan akarat.

én a teremtőket vártam,hogy milyen a kultúrájuk stb ez érdekelt volna.

erre 1 perc alatt kipusztították őket.

és reméltem,hogy nem lesznek benne "promáteuszos bakik",amik végül lettek,mint amikor a cowboy lesza-rja a hibernált 200 embert,meg a csillió dolláros űrhajót és berepül a viharba,mert a csaja nem válaszol rádión.

ez kb a komplementere annak amikor megtalálják a prométeuszban az űrhajót meg az űrlényt,erre a geológus közli,hogy őt nem érdekli.

szerintem nincs olyan ember a földön,akit ne érdekelne egy ilyen felfedezés,plusz egy ilyen félnótást eleve nem választottak volna ki egy ilyen komoly és drága útra.Ez érvényes mindkét részre.

meg hogy a főszereplő csaj castingját ennyire elszúrják.

abból a csajból max azt nézni ki,hogy a sarokba ugrik és addig üvölt amíg meg nem eszi az alien,nem pedig azt hogy átmegy riplibe.

szóval a filmeben benne van,hogy nem rossz,de lehetett volna jobb.

2017. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!