Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Odaátban mért nem jött még...

Az Odaátban mért nem jött még elő Jézus személye?

Figyelt kérdés
Már régebben is felmerült bennem, de most újra... A legutóbbi részben a keresztek lefelé fordultak lucifer miatt... Szóval beugrott, hogy tényleg egy csomó keresztény + politeizmusi istenség,lény szerepelt már csak Jézus nem.Láthattuk már a mennyország működését, szét omlását és fura, hogy nem jelenítették meg. Hiszen Istent is ábrázolták úgymond, a Sötétséget is... akkor őt mért nem?

2016. dec. 24. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha így haladnak, úgy csűrik-csavarják a sztorit, hogy Jézus eljön, de Lucifer megszállja, és csak úgy tudják legyőzni, ha keresztre feszítik... :D
2016. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jézus személyét egybemosták azt hiszem Mihállyal. Egyébként is vannak a kereszténységnek olyan ágazatai, amik őket egy személyként kezelik. Plusz ez egy sarkalatos pont, ahol a kereszténység és a zsidó vallás ellentmondásban van egymással.
2016. dec. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! 1., :"D ez akár még be is jöhet :D

2., így már érthetőbb és logikusabb az egész *-*

2016. dec. 25. 14:33
 4/10 anonim válasza:
micsoda problémák :D
2016. dec. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jól van na :D
2017. jan. 1. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Lehet azért, mert azt vették figyelembe, hogy a keresztényeknél Isten ilyen 3 az 1-ben(Atya, Fiú, Szentlélek) és nem szedték külön.
2017. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, elképzelhető. Lehet , hogy egyszer előállnak vele :D. Jó lenne, mert érdekelne, hogy hogyan dolgozzák fel a "témát". Például az tetszett, hogy voltak olyan részek amiben politeizmusú istenségek jelentek meg. Hogy nem zárták ki őket úgymond, hanem adtak egyfajta magyarázatot, hogy hogyan működhetnek a vallások, ha így nézzük őket. Megmerték formálni "Chuck"-ot és Amarát, úgyhogy a Jézusi elméletükre is kíváncsi lennék. :D
2017. márc. 1. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Véleményem szerint azért, mert Jézus személye rettenetesen megosztja a világot. Ha egy csodás erővel megáldott férfiként jelenne meg az Odaátban, akkor azt a zsidó emberek nem biztos, hogy örömmel fogadnák. Szerintem a sorozat készítői nem akarnak túlmenni egy bizonyos határon, inkább kihagyják, csak nem akarnak a rajongók/nézők közt feszültséget gerjeszteni. Persze lehet, hogy teljesen más okból nem került ő még elő, de ez már nekem is feltűnt és én erre a következtetésre jutottam. Az isteni jelenlét nem megosztó, mert a világ nagy részét három nagy vallás uralja: zsidó, keresztény, muszlim és ezeknek a kezdeti istenképük mind megegyezik azzal az istennel, aki az Odaátban is van. Isten mint szereplő úgy van """"ábrázolva""""", ahogy Ádám és Éva illetve az első emberek korában, és mivel mind a három nagy vallásnak ez a kiinduló pontja így nem generál vitákat, nem sért meg senkit, egyfajta jolly joker istenként kezelik a készítők Istent, aki mind a három vallásba beilleszthető.

Jézus már nem annyira :D

2017. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez is igaz :D Akkor lehet, hogy jobb, hogy nem jött elő mert így belegondolva tényleg sok vita származhatna
2017. ápr. 23. 09:05
 10/10 Akajasimisija válasza:
A sorozatban mondták hogy angyalok már kétezer éve nem jártak a földön és ha belegondolunk lehet ,hogy ezzel arra akartak utalni ,hogy nem jézus volt hanem egy angyal. De amugy a 2 ugyan az mert mindkettő istent nevezi apjának. Szerintem nem volt és nem is lesz jézus.(hacsak elő nem bukkan majd egy olyan angyal akit annak hívnak vagy egy olyan lény aki ugyan úgy isten fia de nem angyal és nem is arkangyal hanem a kettő között vagy az arkangyalok felett)De én maradnák annál amit a sorozatban is mondtak hogy 2000 éve nem volt a földön angyal. Vagyis itt a sorozatban jézust (szerintem) vegyük csak egy angyalnak.
2018. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!