Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mire mondják hogy egy film/fol...

Mire mondják hogy egy film/folytatás/sorozat izzadságszagú?

Figyelt kérdés
Többször szoktam olvasni. Ez a film/folytatás/sorozat izzadságszagú. Mire értik hogy izzadságszagú?

2016. dec. 12. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

arra hogy erőltetett, már semmi újat nem mutat...

pl halálos iramben újak..

semmi újdonság nincs már, akció, robbanások, autós üldözés, még több robbanás.. egy sablonra készül, túlerőltetik.

2016. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló (teljesen helyes) megállapítását én kiegészíteném.


Vannak olyan filmek, amik nagyot ütnek a kasszáknál. És erre alapozva megpróbálnak belőle felépíteni egy brandet, amit aztán jól ki lehet facsarni.


Pl, amit fentebb írtak, a halálos iramban filmek, amik tök érdektelenek. Az első része jó volt, én szeretem, de a többi teljesen semmitmondó. De a Transformers is ilyen, bár abból szerintem egyik sem jó.


Nagyon jó példa erre a Bad Boys (sőt, talán a legjobb). Michael Bay-nek 3 jó filmje van a Bad Boys (1995), a Szikla (1996) és a Sziget (2005). Ő az első jó filmjét próbálta meg folytatásossá felfűzni. A Bad Boys 2 viszont annyira túl akarta ugorni az első részt, hogy szerintem csapnivaló lett.


Vagy a Shrek széria, ami úgy épül fel, hogy: jó, jobb, rossz, roszabb. Az utolsó kettő már annyir túl van pörgetve, és tele van halmozva klisékkel, meg folyton ismételt csak azért is viccesek leszünk ócskaságokkal, hogy a jó részeket is megutáltatja az emberrel.


Tehát ezeket a folytatásokat megpróbálják úgy megcsinálni, hogy sokkal nagyobbakat üssenek az alapanyaguknál. Amikor ez nem jön össze (és nagyon nagy részt nem szokott), akkor mondják, hogy izzadságszagú.

2016. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, tökéletesen írták előttem. Nagy durranásnak beharangozott, de ötlettelen, klisékkel teli, unalmas filmek.
2016. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen ezekben a filmekben nincs Lélek. Sajnos egyre gyakrabban jelennek meg ilyen alkotások. Régi filmekből áradt a szépség, jóleső érzés töltötte el az embert, ha megnézte. A mai filmekre csak unottan legyint egyet az ember. Sajnos az egész szórakoztatóiparra igaz ez a tendencia. Az emberek mindenből üzletet akarnak csinálni, ahelyett hogy ösztönösen valami maradandót alkotnának.
2018. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!