Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek tetszett a Truman...

Nektek tetszett a Truman show? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszett, mély mondanivalója van. Viszont én nem "akadékoskodtam" volna Truman helyében. Ha rá is jöttem volna, hogy egy valóságshow az egész életem, játszottam volna a hülyét, mint aki semmiről sem tud, nehogy vége legyen a műsornak. Ki akarna eldobni magától egy ingyen kapott felső középosztálybeli életszínvonalat? Az a kisváros ahol élt is valami meseszép hely, nem is lehet szavakkal kifejezni. Szóval én szeretnék ott élni. Az, hogy színészekednek körülötte az emberek, csak egy dolog. A való életben is ugyanez megy. Úgyhogy szerintem nem reális a film vége (de ettől még 10/10 maga a film, imádom). Ugyan ki választaná a való élet nehézségeit a készen kapott jómód helyett!?

2016. nov. 6. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget nem értetted meg , a gagyi megtervezett élete nem valóság , ő egy termék lett és pénzügyi célok használják saját érdekeire . Ő rájött és belesett a paraván mögé . A fogyasztói létünk is szinte egyezik azzal amit elénk tártak , helyettesítsd be magad Truman szerepébe . Ez a jelen kor telve van színjátékkal átveréssel , mámoros élvezeti csapdákkal . Ezek labirintusa kárpótolna a szabadságért ? Aki kételkedik vagy nem ért egyet a szabvány elvekkel megszokásokkal protokollal az magára maradhat , árral szembe megy és örültnek nyilvánítják . Az igazság kereső ember küzdelmét ábrázolja zseniálisan az alkotás .
2016. nov. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem mire akar kilyukadni a film, viszont nem tudok vele azonosulni az utópisztikus ábrázolásmódja miatt. Élethűbb lett volna, ha Truman-nek silányabb élet jutott volna ebben a műsorban. Én maradtam volna a showban. Egyébként szerintem a felesége és a legjobb barátja nagyon bartságos, pozitív karakterek (Velük egyébként tudok azonosulni, Truman-nel ellentétben). Nem érdekelne Truman helyében, hogy csak színészek, mert amúgyis naivitás azt hinni, hogy az emberek a valóságban nem játszák meg magukat.
2016. nov. 7. 00:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon bartságos, pozitív karakterek"

De csak karakterek, bármikor átírhatják őket. A szerencsétlen csókámnak még annyi szabadsága sem maradt, mit egyen vagy akár, hogy merre nézzen, ha beszél valakivel.


"felesége és a legjobb barátja"

Nem volt felesége, nem volt barátja. Csak két ember, aki eljátszotta azt, amit írtak neki.


"A való életben is ugyanez megy."

Értem, mire gondolsz, de ez roppant keserű így. Ha végignézel az ismerőseiden, csak lesz kivétel. Egy nagymama, egy barát(nő), bárki? Neki nem volt.


De, ha elfogadjuk, hogy jó volt minden Truman számára. Idillikus és tökéletes. De veled nem fordult elő az, hogy tudni akartál valamit, akkor is, ha ez a tudás fáj? Megtudni, hogy valaki, akit szeretsz, nagyon beteg? Megcsaltak? A szüleid bűnözők voltak? De, igen tudni szeretnéd...

2016. nov. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fenn akadtál azon, hogy miért jött ki, mert hát bent mindene meg volt, főleg anyagi javak. (Mása pedig nem is volt.)


Képzeld el, hogy 30 éve fut a műsor, Truman Burbank a világ legismertebb embere, akinek az érzéseit nézte élőben az egész világ. Vajon mennyi pénzt kérhet el ez az ember, a legelső interjúért? És a 150.-ért? Egy talk show szereplésért? Egy reklámért?


Az a kérdés, hogy hány ugyan ilyen városkát vehet magának, fél éven belül...

2016. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A jólét csömört hozott neki új irányra életre volt igénye . Másrészt milyen reklámokat termék ajánlásokat adtak volna le egy lecsúszott nyomor negyedből ? Menjen a HOMLESS turiba kilós pulcsiért ? YODA SZÓDA kannás bor a fájdalom enyhítésére ? Szenvedésre sóvárgásra senki sem kíváncsi , ömlik az idill a sorozatokból álságos drámával kis stílű aljassággal vegyítve de a parkolóban áll egy MASERATI .
2016. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Nagyon jó és elgondolkodtató dolgokat írtatok, viszont nem sikerült meggyőznötök.


Kedves 3. válaszoló:


"A szerencsétlen csókámnak még annyi szabadsága sem maradt, mit egyen vagy akár, hogy merre nézzen, ha beszél valakivel."

Dehogynem, a műsor készítői ügyeltek arra (legalábbis próbáltak), hogy lehetőleg ne tudja meg, hogy ez csak egy show. Tehát azt vett le a boltok polcairól amit csak akart (a színészek dolga volt a termékek reklámozása, nem az övé), azzal beszélt, azt szólíthatott meg a városkában, akivel/akit csak akart. Pl. ha el akart volna válni megtehette volna, hiszen hogy is akadályozhatták volna meg anélkül, hogy felfednék magukat?


"Értem, mire gondolsz, de ez roppant keserű így. Ha végignézel az ismerőseiden, csak lesz kivétel. Egy nagymama, egy barát(nő), bárki? Neki nem volt."

Nem gondolom keserűnek ezt a jelenséget, és magamat sem emiatt. (tudom, hogy te semmi ilyesmit nem írtál) Engem mindenki rendkívül vidámnak, derűsnek ismer. A baráti köröm szerint minden bulit képes vagyok feldobni (nem a piálásra gondolok). Szóval ilyennek ismernek, de tudom, hogy a felszín alatt senki nem számíthat senkire, és ezt nem is tartom feltétlenül rossz dolognak, mert mindenki saját magáért felelős.


"De veled nem fordult elő az, hogy tudni akartál valamit, akkor is, ha ez a tudás fáj? Megtudni, hogy valaki, akit szeretsz, nagyon beteg? Megcsaltak? A szüleid bűnözők voltak? De, igen tudni szeretnéd..."

Nem, nem fordult elő, és nem is fog, ahogy magamat ismerem. Szerintem nem annyira rossz dolog homokba dugni a fejünket, mint amennyire a közhiedelemben él.

2016. nov. 7. 17:09
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló:


Ez mind igaz amit írtál, viszont ezeket a lehetőségeket magának kellett volna kihasználnia, tehát dolgozni kellett volna érte (még ha minimálisan is, gondolok itt adásvételi szerződésekkel való bíbelődésre, stb.) Abban a világban pedig mindent a s*gge alá tettek, és ott is biztosítottak neki egy bőven elfogadható életszínvonalat. Úgyhogy innentől kezdve telhetetlenségről beszélünk.

2016. nov. 7. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Én többször is megnéztem a filmet, tetszett. Amit írtál kérdező, hogy a helyében maradtál volna a meseszép kisvárosban a felső középosztálybeli életszínvonallal, ez többek között azért sem történt meg szerintem, mert - ahogy írtad is - ő ezt ingyen kapta, ergo fogalma sincs milyen lenne egy másik élet, ahol meg kell érte dolgozni. Nem tudja milyen a való világ, s nem ismeri a nehézségeit, tehát viszonyítási alapja sincs. Ő a döntése pillanatában, amikor kisétált az ajtón csak arra tudott gondolni, hogy az egész élete egy hazugság, színjáték. Szerintem ekkor már lényegtelen, hogy az addigi élete meseszerűen tökéletes volt. Alapvető emberi természet pedig a kíváncsiság, vágy az új dolgok megismerésére, pláne, ha a régiről kiderül, hogy nagy kamu az egész.
2016. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ebben végülis igazad lehet, viszonyítási alap nélkül nehéz dönteni. Az egyik legelgondolkodtatóbb mű a filmtörténelemben szerintem.
2016. nov. 10. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!