Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jorah csak azért szerelmes...

Jorah csak azért szerelmes Danybe mert szép?

Figyelt kérdés
2016. szept. 20. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg mert vele töltött egy csomó időt, eleinte kb ő volt az egyetlen, akiben Dany megbízhatott. A könyvben mintha olyasmi is lenne, hogy a volt feleségére is emlékezteti, de ebben már nem vagyok biztos.
2016. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, meg mert fiatal. Az előző feleségét is csak azért szerette. Ezért is lépett le mellőle az első adandó alkalommal, Jorahnak ő csak valami díj volt, amit lovagi tornán nyert. [link]


Szóval nem épp a legszimpatikusabb férfiember. Nem is értem, hogy mások mit sajnálnak rajta.

2016. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát mivel személyisége nem sok van, az is rémes, ezért csak azért lehet, mert szép. bár azt sem mondanám, milyen szép, pl. Sansa, Szegfű, Margary... mind szebbek nála, talán Arya az, aki nem.
2016. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a könyvet olvastam, de azért Jorah sokkal többet is érez Dany iránt, mint, hogy szép és fiatal és megrakná. Mint mondtam egy csomó időt vele töltött, ő volt a jobbkeze. Aztán volt, hogy rányomult Dany-re, mert a vágy felülkerekedett rajta, de miután Damy kidobta, megbánta és még mindig vissza akar menni szolgálni, mert rájött, hogy ez az egyetlen ami maradt neki. Akkor jött rá, hogy mi az értékes, mikor elveszítette azt.
2016. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sorozat:


Szerintem Jorah onnantól kezdve kezdett beleszeretni Danybe, hogy látta benne a szívósságát, ahogyan megbirkózik a dothrakik életmódjával és ahogyan kiharcolja magának a legtöbb tiszteletet, amit az ő helyzetében (Khal felesége, nő, "kívülálló") ki tudott harcolni. Dany az első részekben is szép volt, de akkor Jorah úgy bánt vele, mint egy kislánnyal (gyermeknek hívta az elején, nem Khaleesinek). Az őt játszó színész szerint Jorah először tisztelni és csodálni kezdte őt, és csak utána szeretett bele. A Mormont-ház is tele van szívós, erős nőkkel (Lyanna és az anyja), Jorah ezt látta maga körül. Én ennek a kapcsolatnak örülnék a legjobban, mert a filmekben/könyvekben/sorozatokban az erős, független nő vagy leszbikus/biszex/nő mellett köt ki vagy szingli vagy egy "manchilddal" vagy pedig egy még nála is dominánsabb férfivel jön össze. A Dany-Jorah kapcsolat számomra kicsit olyan mint a Wonder Woman-Steve Trevor kapcsolat, ahol bár a nő dominál, a férfi is meg tud maradni férfinek, akit lehet tisztelni. És ezzel nem azt mondom, hogy minden családnak a domináns nő-alkalmazkodó férfi mintára kell épülnie, de el kell fogadni, hogy van ilyen kapcsolat, ami lehet egészséges és működőképes.


Könyv:


Jorah itt inkább egy ilyen 500 nap nyár-szerű, Tom Hansen-féle a "szerelembevagyokszerelmes" dolgot érez Dany iránt. Jora Lynesse szépségébe és eleganciájába szeretett bele, mint egy ideálba, és piedesztálra emelte. Viszont Lynesse túl finom volt a Medve-szigeti életre. Dany külsőre és természetre hasonlít Lynessere csakhogy ő képes lenne a Medve-szigeten élni. Szerintem Jorah szemében Dany Lynesse "feljavított változata", ezért szereti.

2017. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!